Autor Wątek: Stabilizacja układu strzału  (Przeczytany 2799 razy)

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Stabilizacja układu strzału
« dnia: Grudzień 15, 2019, 09:55:35 pm »
Witam, od jakiegoś czasu próbuję dopracować "mrożenie" całego układu. Gdy dociążę mocno stabilizatory, to strzelanie staje się bardziej powtarzalne i wybaczalne, natomiast rodzi to problem gdy muszę strzelić wyżej, np. górna tarcza na hali, czy strzelania 3D pod górę. Wtedy lekkie podniesienie całego łuku odczuwalnie zwiększa ciężar i zaczyna latać cała ręka łuczna - zwyczajnie zaczyna brakować mi siły, szczególnie po kilku seriach ::). Gdy odciążę - strzelanie staje się przyjemniejsze i bez różnicowania czy góra czy dół, ale jest wtedy bardziej podatne na przenoszenie szarpnięć przy zwalnianiu spustu. Nie wiem czy to kwestia słabej kondycji i potrzebne jest tylko wzmocnienie pewnych partii mięśni, jak popatrzę na innych zawodników - którzy są połową mnie samego - to bez problemu potrafią zamrozić łuk z 20 cm ciężarków na końcówkach stabów. Czy macie na to jakieś własne sposoby?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2019, 11:49:58 pm wysłana przez aversecube »
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Stabilizacja układu strzału
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2019, 10:35:14 pm »
Witam, od jakiegoś czasu próbuję dopracować "mrożenie" całego układu. Gdy dociążę mocno stabilizatory, to strzelanie staje się bardziej powtarzalne i wybaczalne, natomiast rodzi to problem gdy muszę strzelić wyżej, np. górna tarcza na hali, czy strzelania 3D pod górę. Wtedy lekkie podniesienie całego łuku odczuwalnie zwiększa ciężar i zaczyna latać cała ręka łuczna - zwyczajnie zaczyna brakować mi siły, szczególnie po kilku seriach ::). Gdy odciążę - strzelanie staje się przyjemniejsze i bez różnicowania czy góra czy dół, ale jest wtedy bardziej podatne na przenoszenie szarpnięć przy zwalnianiu spustu. Nie wiem czy to kwestia słabej kondycji i potrzebne jest tylko wzmocnienie pewnych partii mięśni, ale jak czasami popatrzę na innych zawodników - którzy są połową mnie samego - którzy bez problemu potrafią zamrozić łuk z 20 cm ciężarków na końcówkach stabów. Czy macie na to jakieś własne sposoby?

Kiedyś robiłem podobne próby i faktycznie jak się od razu dociąży przedni stab to jest problem i może ciążyć, ale jak będzie się co jakiś czas dorzucać te 20 gram to po roku będziesz strzelał z tym obecnym ciężarem już bez problemu, to tylko kwestia przyzwyczajania.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Stabilizacja układu strzału
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2019, 10:58:18 am »
Popatrz na relacje z zawodów . Jednak podczas zawodów 3D czy fielda , zawodnicy maja mniej obciążeń na stabach . Najwiecej jest podczas strzelań tarczowych. Ja tez zauważam znaczna poprawę wyników , szczególnie w pierwszych seriach . Ale wraz ze zmęczeniem te spore obciążenie zaczyna ciążyć i zaczyna przynosić nieraz więcej szkód niż pozytywów . Trzeba po prostu znaleźć  kompromis i tak jak napisał Grzechu , powoli zwiększać sobie obciążenie . Choć jak patrzę na takiego Hansena i jego obciążone wieloma ciężarkami staby, to się zastanawiam jak takie chuchro to daje radę dźwigać podczas długich zawodów
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500