Autor Wątek: Promienie do 200zł  (Przeczytany 9609 razy)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 18, 2019, 07:36:05 pm »
ja do bloczka zawsze kupowałem eastony lub bemany. Od tego roku zacząłem przygodę z łukiem klasycznym typu Hunter. Strzelam obecnie z Powerflightr'ów 500 ale ostatnio na Zimowej Lidze 3D zauważyłem, że całe gro ludzi strzela z chińczyków. 500tki powerflight są dla mnie za sztywne więc zaryzykowałem i zamówiłem na Alliexpres takie:
https://pl.aliexpress.com/item/4000380766332.html?spm=a2g17.12010608.0.0.78f05f54exa3mZ

 czekam aż "dolecą" ale po rozmowie z jednym z użytkowników jestem spokojny - widziałem, latają no i 130zł za 12 szt to nie 200zł czy 300... Szczerze to do bloczka chyba bał bym się chinola ale podobno wcale nie są takie złe.

Chętnie coś więcej napiszę jak przetestuję.

Ktoś z Was strzelał z promieni Accmos??

pozdrawiam
Bartek

Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 18, 2019, 09:58:32 pm »
Ktoś z Was strzelał z promieni Accmos??

Ja. Najlepsze promienie, jakie do tej pory miałem, biorąc pod uwagę rozrzut wagi i spinu na tuzin. Powerflighty się nie umywają. Tyle, że mam je w średnicy 4.2mm, nie 6.2mm.

Promienie ACCMOS, Bounty Hunter, SF Archery Optimo+ to najprawdopodobniej wszystko produkcja Linkboya. A paczka dociera z Chin zazwyczaj w dwa, góra trzy tygodnie.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 18, 2019, 10:32:15 pm »
j zaryzykowałem i zamówiłem na Alliexpres takie:
https://pl.aliexpress.com/item/4000380766332.html?spm=a2g17.12010608.0.0.78f05f54exa3mZ

 czekam aż "dolecą" ale po rozmowie z jednym z użytkowników jestem spokojny - widziałem, latają no i 130zł za 12 szt to nie 200zł czy 300... Szczerze to do bloczka chyba bał bym się chinola ale podobno wcale nie są takie złe.


Te strzałki są cięższe od Edge, więc jeśli priorytetem jest waga strzały,
to Edge czy Frontier będzie miał przewagę.
Zasadniczo to z tanich strzał te dwa promienie w kategorii wagowej nie mają w chińczykach konkurencji (przynajmniej nie widziałem do tej pory).
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2019, 10:35:46 am »
upiłem na Ali  takie coś do Huntera
https://pl.aliexpress.com/item/32836422957.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fRlCE1P
Sprawdzane były na hali na łukach sportowych  i latają baaardzo powtarzalnie

Do bloczka również od tego gostka kupiłem promienie o spinie 300   i w trakcie strzelania  wszystkie strzały układają się w promieniu 3 cm na 18 m (strzelam dopiero 3 rok) wyniki 28 do 29 na serię to standart
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2019, 07:08:03 pm »
Carbon express z aliexpress strzaly znakomite w tej cenie zklasyka 26 funtów przetrwały robiny tylko nock był do wymiany z bloczka 70 wiadomo robin kasacja ale pod względem wytrzymałości bomba lotki jak przyspawane groty siedzą promienie wytrzymują strzelanie po krzakach lub przypadkowe kamienie w ziemi.
Cena do jakości rewelacja polecam

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 02, 2020, 12:29:49 am »
Carbon express z aliexpress strzaly znakomite w tej cenie zklasyka 26 funtów przetrwały robiny tylko nock był do wymiany z bloczka 70 wiadomo robin kasacja ale pod względem wytrzymałości bomba lotki jak przyspawane groty siedzą promienie wytrzymują strzelanie po krzakach lub przypadkowe kamienie w ziemi.
Cena do jakości rewelacja polecam

Z tą marką na Ali akurat trzeba uważać. Podróbki Carbon Expressów produkuje kilka firm. Niektóre mogą być spoko (pewnie od Linkboy), ale ja trafiłem na niezbyt fajne. W sumie były to najgorsze karbony jakie kupiłem na Ali - same promienie niezbyt powtarzalne i dość krzywe, lotki praktycznie same odpadały, a kilka grotów zgubiłem w miękkiej macie piankowej. Do tego część nasadek była popękana. Zatem jeśli ktoś chce wziąć akurat Carbon Expressy, to nie ze sklepu "Dechuang".

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2020, 03:03:10 pm »
Carbon express z aliexpress strzaly znakomite w tej cenie zklasyka 26 funtów przetrwały robiny tylko nock był do wymiany z bloczka 70 wiadomo robin kasacja ale pod względem wytrzymałości bomba lotki jak przyspawane groty siedzą promienie wytrzymują strzelanie po krzakach lub przypadkowe kamienie w ziemi.
Cena do jakości rewelacja polecam

Z tą marką na Ali akurat trzeba uważać. Podróbki Carbon Expressów produkuje kilka firm. Niektóre mogą być spoko (pewnie od Linkboy), ale ja trafiłem na niezbyt fajne. W sumie były to najgorsze karbony jakie kupiłem na Ali - same promienie niezbyt powtarzalne i dość krzywe, lotki praktycznie same odpadały, a kilka grotów zgubiłem w miękkiej macie piankowej. Do tego część nasadek była popękana. Zatem jeśli ktoś chce wziąć akurat Carbon Expressy, to nie ze sklepu "Dechuang".
Five star archery ten sklep polecam, szybka dostawa i carbon naprawdę dobra jakość przebija powerflight maximale czy Avalon, i tuzin wychodzi 140 zł.
No chyba że ktoś lubi firmowe i podnieca się logiem

py1szczak2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2020, 03:25:14 am »
Orientujecie się jak teraz wyglądają wysyłki przez Aliexpress ???
Koronowirus blokuje dostawy ??? bo zastanawiam się nad złożeniem zamówienia.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2020, 08:08:52 am »
Orientujecie się jak teraz wyglądają wysyłki przez Aliexpress ???
Koronowirus blokuje dostawy ??? bo zastanawiam się nad złożeniem zamówienia.

Pewnie chaos jakiś tam jest, ale kupiłem kilka dni temu groty i z tego co widzę już je wysłali, więc jednak coś tam działają, jak dojdą to złożę następne zamówienie  :)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Munin

  • Gość
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2020, 10:01:42 pm »
Co najwyżej możesz mieć kilkutygodniową kwarantannę jak już dotrze do kraju przeznaczenia.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 08, 2020, 09:40:13 am »
Generalnie jestem z Linkboya zadowolony. Mam do huntera a żona do bloczka. Porówniwałem z Powefligtami i Eastonami Inspire bo o Maximal Edge nie wspomnę i wolę z Linkboyów strzelać.
Ale jest jedno ale i to może poważne. Jak podgrzewam grot do wklejenia to nic złego się nie dzieje. Ale... Właśnie... Jak podgrzewałem wklejony grot żeby wyjąć ze strzały do skrócenia strzał to zauważyłem że profile miękną i się deformują od temperatury. Może przegrzałem ale to też może być inna charakterystyka karbonu w promieniu. Może nie jest to czysty karbon. Nie wiem. Proponuję spróbować.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 08, 2020, 10:08:07 am »


Jak podgrzewałem wklejony grot żeby wyjąć ze strzały do skrócenia strzał to zauważyłem że profile miękną i się deformują od temperatury.

Może przegrzałeś, ja już kilka razy przeklejałem groty w Optimo i Vap-ach i nic takiego nie zauważyłem.

Wysłane ze smyrfona via Tapatalk

Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 08, 2020, 08:52:54 pm »
Może przegrzałem, ale zwtkłych eastonów nigdy nie przegrzałem. Nie wiem czy coś jest ze składem chemicznym czy moja wina. Po prostu opisuję zjawisko.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 08, 2020, 09:23:19 pm »
Generalnie jestem z Linkboya zadowolony. Mam do huntera a żona do bloczka. Porówniwałem z Powefligtami i Eastonami Inspire bo o Maximal Edge nie wspomnę i wolę z Linkboyów strzelać.
Ale jest jedno ale i to może poważne. Jak podgrzewam grot do wklejenia to nic złego się nie dzieje. Ale... Właśnie... Jak podgrzewałem wklejony grot żeby wyjąć ze strzały do skrócenia strzał to zauważyłem że profile miękną i się deformują od temperatury. Może przegrzałem ale to też może być inna charakterystyka karbonu w promieniu. Może nie jest to czysty karbon. Nie wiem. Proponuję spróbować.

Strzały, które mają wklejone groty i piny są klejone właśnie klejami na bazie cyjanu, tak jak jest np: kropelka itp.
Więc jak chcemy wyjąć grot czy pin trzeba dosyć mocno podgrzać żeby wyjąć taki grot, i wtedy promień często ulega uszkodzeniu, dlatego lepiej nie kupować gotowych strzał tylko promienie i groty osobno i pokleić się samemu klejem na ciepło.
Lotki też mają kiepskiej jakości i po niedługim używaniu strzał trzeba ich wymienić, tak więc lepiej lotki kupić u nas dobrej jakości.
Pisze z własnego doświadczenia, bo trochę tych strzał już kupiłem  :)
Trzeba zwrócić uwagę na strzały poniżej 40 dolców, często to są strzały z włókna szklanego nie warte zachodu.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

Przemo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Promienie do 200zł
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 15, 2020, 06:30:36 pm »
Używam tych promieni, spin 600. Są lekkie, dobrze latają, masa identyczna jak frontiera tylko wychodzą połowę taniej. W komplecie są inserty i nasadki. Jestem na tyle zadowolony, że zamówiłem drugi komplet na zapas.

https://s.click.aliexpress.com/e/_BOKMQN