Autor Wątek: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp  (Przeczytany 7417 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 05, 2019, 03:33:25 pm »
Ja nie sprzedam łuku także ze względu na to, że je po prostu kolekcjonuje i mam do tego sentyment :)

Jakbyś nie miał w swojej kolekcji Hoyta to daj znać, bo myślę o zmianie i będzie mi nie potrzebny  :)
Nie w takim sensie kolekcjonuję. Po prostu nie sprzedaję swoich starych łuków.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 05, 2019, 09:48:38 pm »
Ja akurat uważam, że sprzedawanie za pół darmo łuku jest bez sensu. Fajnie jest ustawić jeden łuk w kategorii HU drugi CU  tak jak u mnie trzeci też CU i bawię się stabami i jest dodatkowa zabawa. Chociaż przyznaję że na zawody trzeba wybrać jeden i przynajmniej dwa tygodnie przed strzelać z niego. Tak jest u mnie. Skoro ma mi być wszystko jedno czy opuszczę cenę o 500 cz 1000 to moje podejscie jest takie , że kwota jaką uzyskam ze sprzedaży w niczym mnie nie uratuje i niech łuk stary zostanie. Tym bardziej że nowości dzisiaj niekoniecznie są lepsze. Mnie osobiście Halon X Comp nie leży i Apex 7 jest wiele wiele lepszy. Druga jest stara poczciwa SUPRA a Halon to taka rezerwa rezerwy.
Oczywiscie to moje zdanie i nie każdy się musi z nim zgadzać
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 06, 2019, 12:48:27 am »
Ja nie sprzedam łuku także ze względu na to, że je po prostu kolekcjonuje i mam do tego sentyment :)

Jakbyś nie miał w swojej kolekcji Hoyta to daj znać, bo myślę o zmianie i będzie mi nie potrzebny  :)
Dobra ,to Grzechu mów na co zmieniasz
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 06, 2019, 12:52:01 am »
Tomo pisałeś , ze Prime ma wady. Napisałem na PW do ciebie , o jakie wady chodzi ale nie odpowiedziałeś . Pewnie nie widziałeś mojego zapytania , wiec może tu na forum odpowiesz.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 06, 2019, 08:39:52 am »
Tomo pisałeś , ze Prime ma wady. Napisałem na PW do ciebie , o jakie wady chodzi ale nie odpowiedziałeś . Pewnie nie widziałeś mojego zapytania , wiec może tu na forum odpowiesz.
Podłączam się w 100% do pytania.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 06, 2019, 09:01:40 am »
Ja nie sprzedam łuku także ze względu na to, że je po prostu kolekcjonuje i mam do tego sentyment :)

Jakbyś nie miał w swojej kolekcji Hoyta to daj znać, bo myślę o zmianie i będzie mi nie potrzebny  :)
Dobra ,to Grzechu mów na co zmieniasz

W sumie od początku jadę na Hoytach, zaczynałem od myśliwca, Podium to druga tarczówka, ale wiele dobrego mówią o Mathewsie więc chcę spróbować czegoś innego i rozważam TRXa 7, albo 38. Choć ja nie kolekcjonuje łuków to powiem szczerze że sentyment jest i trudno mi się będzie rozstać z obecnym łukiem jeśli taka potrzeba nastąpi  ;)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 06, 2019, 10:19:10 pm »
Hulk
Dlatego ja swojego nie sprzedaję, bo nie ma sensu go oddawać za pół darmo. Wydaje mi się też, że nie sprzedasz bo w Polsce większość osób po pierwsze celuje w myśliwskie bloczki, a po drugie z tej tańszej półki. Jak kogoś stać na Halona X Compa to pewnie będzie  chciał nowy, a nie używany.
Doozers
Jest w stanie idealnym, ale mam to samo co Hulk :D

No nie do końca mogę się zgodzić. Ja swojego X Compa sprzedałem w tydzień, wiadomo tutaj to była kwestia ceny, ale czasami warto opuścić 2-3 stówki aby pozbyć się problemu. Nie wiem jak Wy Panowie, ale ja nie patrzę na to, że coś się oddaje za "pół ceny". To ile daliście za łuk i ile strzelaliście nijak ma się do jego aktualnej wartość, którą dyktuje popyt a nie nasze "chciejstwo". Chcesz zmienić, to sprzedaj za tyle ile ktoś może za niego zapłacić. Czy dostaniesz 3000 czy 2500, czy nawet 1200, to zawsze o 3000,2500 lub 1200 mniej do nowego. Łuk się starzeje i jego wartość będzie spadała, więc jeśli nie masz zamiaru strzelać z obu łuków - a tak najprawdopodobniej będzie - to jaki sens jest trzymać to na ścianie?. To jak z byłą żoną... nikt nie trzyma jej w salonie gdy ma nową w sypialni. ;D ;D

Taaa, ale Twój to był z piątej ręki, kupiony tanio, sprowadzony i bity, a ja tu mam nówkę salonową polską, za którą dałem oprawie 5tysi  ;)
Poza tym chciałeś po prostu mieć taki ładny biały jak ja, więc sprzedałeś szybko ten brzydszy i od razu lepiej Ci idzie strzelanie :P
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 06, 2019, 11:24:45 pm »
Co do tych łuków Prime to słyszałem od kogoś na zawodach , że coś było nie tak i że jeszcze inny ktoś miał podobnie itp. Sam nie strzelałem to nie wypowiem się. Jak dla mnie nie widzę sensu kupować udziwnianych łuków. Te modele nowe to moim zdaniem nic sensownego. Będzie tylko dużo problemów z ustawieniem tego czegoś. Niedługo zaczną producenci dzielić każdy sznurek na 5 części i wciskać ciemnotę że łuk będzie celniejszy itp. Zobaczymy jak ktoś poprawi rekord świata wystrzelany z Apexa 7 to może przychylnie spojrzę na tę markę.  ;D ;D ;DNa razie widać na rynku że każdy coś kombinuje żeby się wyróżnić. PSE stosuje system który od dawna był w Dartonie. Mathews ma podobnie wyglądający system ale AVS to jkednak zupełnie coś innego. TRX`y to taka połowa AVS ale i tak sądzę że solocam jest lepszy. Zobaczcie Hoyta. Nie zmienia w tarczówkach systemu od lat a i tak czołówka z nich strzelająca daje radę. Dlatego moje zdanie jest takie , że w dobrą stronę to nie pójdzie ...i dlatego nie sprzedaje solocama A7 ani Supry na hybrydzie.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2019, 12:20:59 am wysłana przez tomo »
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2019, 09:15:25 am »
Tomo
Ale Ci Twoi znajomi to z jakiej serii mieli Prime'a? CT? Czy jakieś jeszcze wcześniejsze?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 07, 2019, 10:21:47 am »
CT.
A co do nowych Prime łuków i niby, że sposobem na cam lean jest to rozejście się kabla na dwa to popatrzcie jak to było wcześniej.Miałem w chyba 2009 roku łuk APA Black Mamba 34 i tam był system dual cam i wszystko dało się uregulować. Prosty system bez udziwnień a skuteczny. Co komu przeszkadzał rozejście się kabla na zewnątrz ramion to nie wiem. Solocamy i Hoyty mają możliwość regulacji chociaż górnej części i nie miałem tu problemów. Patrząc teraz na nowe Mathewsy TRX to pojawia sie tam cam lean i na szczeście można dokupić podkładki i po temacie ale problem ogólnie jest.

Wracając więc do tematu jaka półka wyżej niż ten Halon to odpowiem że jeżeli chodzi o Mathewsy nowe to nie ma wyższej półki , a polecić można stare Apexy czy Conquest 4. Spróbować można Hoyta tarczowca tam jest spokojnie chociaż dla mnie za "miękkie" są one.
Nie wchodziłbym osobiście zaznaczę w Prime  lepiej już w Elite bardziej.
A polecam wygooglować APA Bows kanadyjskie łuki. https://www.apaarchery.com/bows. Ja taki jesienią sobie chyba kupię. Ten 38 calowy. Łatwość regulacji - bez prasy się da temat ogarnąć. Nietuzinkowy wygląd. Łuki są naprawdę szybkie i ile podali w katalogu tyle wyciągałem ztego który miałem. Niestety w tamtym okresie zakupiłem łuk krótki myśliwski i dlatego go sprzedałem.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 07, 2019, 11:23:29 am »
Słyszałem o Hoycie (Invicta oraz jej poprzednie wersje), że są bardzo trudne w opanowaniu i mają agresywne camy. Trzeba z nich dużo i regularnie trenować żeby mieć jakieś wyniki.
Jeśli chodzi o Mathewsa to tam dla mnie plusem jest to,że jes on duży. Ja mam duży DL 31,5" i wydaje mi się, że większy łuk byłby dla mnie wygodniejszy.
Ondośnie tego łuku z Kanady to boję się takich wynalazków, to raz. Dwa, ma on "tylko 38" ATA. Trzy pewnie nikt w Europie nim nie handluje i trzeba by się było bawić w ściąganie go. Ale przyznaję, że z wyglądu jest kozacki.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 07, 2019, 03:28:18 pm »
Hulk
Dlatego ja swojego nie sprzedaję, bo nie ma sensu go oddawać za pół darmo. Wydaje mi się też, że nie sprzedasz bo w Polsce większość osób po pierwsze celuje w myśliwskie bloczki, a po drugie z tej tańszej półki. Jak kogoś stać na Halona X Compa to pewnie będzie  chciał nowy, a nie używany.
Doozers
Jest w stanie idealnym, ale mam to samo co Hulk :D

No nie do końca mogę się zgodzić. Ja swojego X Compa sprzedałem w tydzień, wiadomo tutaj to była kwestia ceny, ale czasami warto opuścić 2-3 stówki aby pozbyć się problemu. Nie wiem jak Wy Panowie, ale ja nie patrzę na to, że coś się oddaje za "pół ceny". To ile daliście za łuk i ile strzelaliście nijak ma się do jego aktualnej wartość, którą dyktuje popyt a nie nasze "chciejstwo". Chcesz zmienić, to sprzedaj za tyle ile ktoś może za niego zapłacić. Czy dostaniesz 3000 czy 2500, czy nawet 1200, to zawsze o 3000,2500 lub 1200 mniej do nowego. Łuk się starzeje i jego wartość będzie spadała, więc jeśli nie masz zamiaru strzelać z obu łuków - a tak najprawdopodobniej będzie - to jaki sens jest trzymać to na ścianie?. To jak z byłą żoną... nikt nie trzyma jej w salonie gdy ma nową w sypialni. ;D ;D

Taaa, ale Twój to był z piątej ręki, kupiony tanio, sprowadzony i bity, a ja tu mam nówkę salonową polską, za którą dałem oprawie 5tysi  ;)
Poza tym chciałeś po prostu mieć taki ładny biały jak ja, więc sprzedałeś szybko ten brzydszy i od razu lepiej Ci idzie strzelanie :P
Hehehe. Tak było
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Mollo999

  • Gość
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 07, 2019, 04:25:51 pm »
Legolas , łuk APA nie jest wynalazkiem na europejskim rynku bo jest dostępny w Niemczech.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 07, 2019, 04:51:50 pm »
APA ma fajny model, King Cobra 90lbs.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Mollo999

  • Gość
Odp: Półka wyżej od Mathews Halon X Comp
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 07, 2019, 05:01:37 pm »
Jak dla mnie festyniarski wygląd a i opinie nie najlepsze , przekombinowany .