Autor Wątek: Różnice w wadze strzały  (Przeczytany 3953 razy)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 04, 2019, 04:33:50 pm »
Jak to co ma do tego dystans ?
Chyba koledzy piszą o dwóch różnych rzeczach, i każdy ma rację :).
Jaco pisze o przesunięciu fizycznym celownika na szynie,
a Mollo o przesunięciu pkt trafienia na tarczy po jednym kliku.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 04, 2019, 04:34:14 pm »
Z reguły czemuś odpowiada te 0,04mm skoro to tylko przeskok na regulacji . Jak humungus mam HHA ale Tetra na długim ramieniu i u mnie regulacja uwzględnia różnicę na celu a nie na celowniku względem jednego kliku. I taka regulacja i jej dokładność ma sens fizyczny a nie ile setnych mm przesunie się na szynie celownik .... Nie interesuje mnie to jako strzelca tylko to gdzie względem tego wyląduje moja strzała
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 04:36:24 pm wysłana przez Mollo999 »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 04, 2019, 04:43:04 pm »
A w celownikach tarczowych jest stała podziałka nieodnosząca się w żaden sposób do dystansu. Jak kto chce to można sobie wygenerować w programie taśmę celowniczą, wyliczyć nastawy względem dystansów albo zwyczajnie przestrzelać te dystanse i sobie zapisać nastawy.

Generalnie z tego co patrze na moje nastawy, u mnie na 50m 1 klik powinien dać gdzieś koło 2.5-3mm różnicy na tarczy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 05:11:15 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:13:06 pm »
I nie można tak od razu ?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:18:32 pm »
Lol, gdybyś jeszcze napisał choć z raz że chodzi ci o punkt trafienia w tarczy, to pewnie można. Cały czas pisałem wyraźnie o przesuwie na celowniku a nie o tarczy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:31:36 pm »
Jaco moderatorze drogi pomyśl logicznie ..o co mogło mi chodzić??? Następna dyskusja podobna do tych w których to robią pompki na plecach przy użyciu łopatek czy chcą się mierzyć na parabole swoimi tarczówkami z xpedite.....  Co może obchodzić strzelca czy to łucznika? To jak regulacja będzie miała wpływ na punkt trafienia czy ile to setnych milimetra przesunie mi się celownik na szynie od jednego kliku ??? Wspominając nawet o tym musisz się przygotować na dalsze pytania w stylu " no i " .. Mój celownik przesuwa się o 0,0000000000000000017 na szynie po jednym kliku ...co ci to powie ? Da ci jakie kolwiek pojęcie o dokładności celowania? A może te 0,000000000000000017 to 0.5 m na dystansie 50m ?? Czy producenci aut podają odległość jaką przesuwa się padał gazu w drodze od 0 do 100km/h  czy podają czas w jakim auto to zrobi ? Co ma większy sens ?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:38:32 pm »
Mollo drogi pomyśl logicznie, po prostu napisałem ile mój celownik ma przesuwu na klik a ty w kółko to negowałeś to przez x postów, że wątpisz, że mi się pomyliło itd. na dodatek pisząc jakieś rzeczy że muszę kręcić po 250 obrotów na milimetr. Więc dobrze wiedziałeś że piszę o fizycznym przesuwie celownika, mimo to ostro szedłeś w zaparte. Ja jasno pisałem o jednym. A zgadywać co miałeś na myśli nie mam zamiaru. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 06:43:36 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:46:05 pm »
Twój wpis nr18 ma sens a reszta o przesuwie nie bardzo . I mam prośbę,  piszę do Ciebie po imieniu bo masz je w nicku.  Ja jestem Mollo 999 i tak się proszę do mnie zwracać bez względu skąd wiesz jak mam na imię. Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi ,skoro piastujesz tu tak wysokie stanowisko przepisy RODO powinny być ci znajome.
Dlatego edytuj i usuń ten wpis z łaski swojej .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 05:48:35 pm wysłana przez Mollo999 »

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 04, 2019, 05:54:44 pm »
Dawno nie było na forum tak irytującego gościa. I to nie tylko moja opinia.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 04, 2019, 06:01:26 pm »
Wiem czyja jeszcze .... każdy z tematów o których wspomniałem z pewnością dorzucić może kilku .
I tylko ludzie o niezbyt silnej osobowości szukają poparcia w taki sposób i nie wyrażają wprost swojego zdania na dany temat  - "I to nie tylko moja opinia ".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 06:05:40 pm wysłana przez Mollo999 »

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 04, 2019, 06:31:19 pm »
Wiem czyja jeszcze .... każdy z tematów o których wspomniałem z pewnością dorzucić może kilku .
I tylko ludzie o niezbyt silnej osobowości szukają poparcia w taki sposób i nie wyrażają wprost swojego zdania na dany temat  - "I to nie tylko moja opinia ".
Przecież nie napisałem, że chodzi mi o Ciebie to nie wiem skąd to przypuszczenie.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 04, 2019, 06:37:19 pm »
A o kogo mogło ci chodzić,  do kogo to pisałeś  do Jaco?

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2019, 06:44:30 pm »
Poczekałem chwilę aż się wypstrykacie. To teraz do meritum...martwić się, czy olać?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Mollo999

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2019, 06:49:05 pm »
Sam sobie odpowiedz czy się masz tym martwić.  Jeżeli nie zmienia się miejsce w którym lądują strzaly to czym masz się martwić?  Żeby traciły 20 grainów to rozumiem bo może być to niebezpieczne dla łuku ale 2 ? Jak chcesz żeby wróciły do swojej pierwotnej wagi bez większej ingerencji to doklej pasek od wrapsa w jakimś pasującym tobie kolorze i tyle.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2019, 06:57:08 pm wysłana przez Mollo999 »

humungus

  • Gość
Odp: Różnice w wadze strzały
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2019, 09:20:20 pm »
Jaco moderatorze drogi pomyśl logicznie ..o co mogło mi chodzić??? Następna dyskusja podobna do tych w których to robią

zaprosiłem ciebie kulturalnie na sesyjke, 200 strzałów w dwie godziny, policzymy punkty, porobimy w miedzy czasie  pompki - tak dla odprężenia i dotlenienia (mogą być na suficie), i oczywiście porównamy wygięcie i parabole... ale wynik może być mocno dołujący da waćpana, bo już z daleka krzyczysz, że nie strzelasz na punkty, widocznie strzelasz jeno z  .... musisz mieć bardzo smutny żywot, a to niebywałe u łuczników... więc pewnie jesteś wyjątkowy

wg mnie w łucznictwie chodzi o to, żeby jak najmniej się męcząc , ustrzelić jak najwięcej punktów....skoro myślisz inaczej to powodzenia, ja z siłowni wyrosłem