Autor Wątek: Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut  (Przeczytany 2621 razy)

Slackbit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut
« dnia: Listopad 05, 2019, 02:50:01 pm »
Witam,

jak w tytule. Poszukuję opinii, ewentualne porównania majdanów Samick IDEAL RH 25" ILF i BASHA 25" Painted RH Decut. Potrzebuję zakupić niedrogi aluminiowy majdan. W tych widełkach cenowych jakie sobie założyłem (do 400zł) tylko takie przykuły moją uwagę.

Akurat tak się składa, że nikt z moich znajomych nie używał tych majdanów, a wujek Google też za wiele mi o nich nie powiedział.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2019, 01:43:04 am »
Ideal-a nie miałem w rękach, ale mam Basha Pro i Kinetic Arios.

Basha ma mocowanie ramion zrobione na kołkach regulowanych podkłakami (system podobny do Hoyt-a albo MK Korea).
Wykonanie tego mocowania w Basha jest takie sobie i trochę się przestawia w trakcie strzelania, ciężko to zablokować.

Ideal ma mocowanie zrobione na szufladkach, regulowanych z boków.
IMHO takie mocowanie lepiej się sprawdza.

Nie wiem ile masz siły w rękach i czy wolisz majdan cięższy czy lżejszy, Basha bym zaliczył do wagi średniej (1170g).
Jeśli wolisz lżejszy to Ideal (1040g, tyle co mój Arios ).
Różnica 130g, niby nie dużo, ale to jest waga celownika.
Dla mnie to jest różnica odczuwalna.

Niby tylko 130g, ale jak się założy stabilizatory i celownik, to te 130g może przeważyć szalę :)
tak przynajmniej jest u mnie.
Z tego względu Basha używam jako barebow, a novius-a do strzelania olimpijskiego.

Jeśli masz dość siły na majdan średnio ciężki, to zamiast Basha doradziłbym Kinetic Novius,
na Targowisku Łuczniczym na FB jest teraz do wzięcia za 480.
Odrobinę droższy niż Twój budżet, ale ze zdjęć wygląda jak trochę cięższy Arios, 
a ten o niebo lepiej leży w dłoni niż Basha, jest dobrze wyważony, bardzo zgrabny i jest anodyzowany.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Slackbit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2019, 08:08:15 am »
Jeżeli chodzi o siłę to nie ma problemu. Jako, że strzelam hobbistycznie, korzystam z klubowego wysłużonego łuku z naciągiem około 38# (przy moim naciągu z pomiarów wyszło jakieś 17,5 kg) + pełen osprzęt. Stabilizatory są metalowe starego typu a majdan też nie najlżejszy. Dlatego różnica 130g nie stanowi dla mnie problemu. Bardziej mnie interesuje jakość wykonania, jak te majdany leżą w dłoni i jak sprawuje się mocowanie z regulacją ramion.

Budżet mam niestety napięty bo oprócz majdanu muszę kupić całą resztę. Staram się nie dokładać bo za chwilę z moich 400 zrobi się 700. Zawsze będzie jakiś ciut droższy, ale lepszy majdan, ramiona, celownik ...  ;).
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2019, 08:10:40 am wysłana przez Slackbit »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2019, 09:50:14 am »
Skoro waga nie stanowi dla Ciebie problemu, to cięższy majdan będzie stabilniejszy,
więc to by wskazywało na Basha.

Jednak ja bym wolał dołożyć do tego Noviusa, mówię serio.
No chyba że pasują Ci rączki majdanu w stylu Hoyta, bo Basha ma rączkę w tym stylu.
Mi one nie leżą, bardziej mi odpowiadają te które robi WinWin,
a Kinetic jest robiony przez WinWin-a.

Mocowanie na okrągły kołek w Basha, jak dobrze skręcić i nie kombinować da sie opanować.
Tylko nie można za bardzo odpuszczać ramion na tillerach, bo wtedy kąt wejścia tego grzybka w ramionach
jest za duży i nie bardzo to chce ze sobą pracować.

Ogólnie Basha w czasie strzelania zachowuje się całkiem nieźle
i jest dość dobrze wyważona (miałem w ręku gorsze ;) np. Cartel Fantom)
Mi najbardziej przeszkadza w nim rączka, musiałem się przy niej trochę narzeźbić,
a i tak nie do końca mi jeszcze pasuej ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Slackbit

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2019, 10:11:39 am »
Z tego co widzę Samick ma obłe kształty rękojeści natomiast Basha ma takie kanciaste i wydawało by się mniejsze. Coś mi się wydaje, że jednak będzie to Samick. Novius w sklepie to jednak prawie 600zł a to już sporo przekracza założony budżet.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Samick IDEAL RH 25" ILF vs BASHA 25" Painted RH Decut
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2019, 11:50:12 am »
Z tego co widzę Samick ma obłe kształty rękojeści natomiast Basha ma takie kanciaste i wydawało by się mniejsze. Coś mi się wydaje, że jednak będzie to Samick. Novius w sklepie to jednak prawie 600zł a to już sporo przekracza założony budżet.

Grip Basha nie jest mały ja mam rękawiczki rozmiar 10 i nie ma z nim problemu,
ale rzeczywiście jest kanciasty, tak jak gripy hoyta.

Jeśli już to w Samicku możnaby się spodziewać mniejszego gripu,
jako że to majdan pozycjonowany jako juniorski (ze względu na wagę).

Noviusa proponuję Ci tylko dlatego że jest akurat używka na giełdzie (zresztą moja Basha też jest kupiona od Rafala używana :) ).
Nie może być długo użytkowany, bo te majdany są zdaje się  z 6 mcy do roku w sprzedaży.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2019, 11:52:02 am wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.