Autor Wątek: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy  (Przeczytany 3500 razy)

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 30, 2019, 12:51:08 pm »
można i na golasa, ja 2 miesiące strzelałem bez celownika  i pipki, też ciekawe doświadczenie (przyjemności warto dawkować) ale podstawkę mimo wszystko polecam prawilną
aaaaa i szukaj raczej wersji 55-60#,chyba, że faktycznie jesteś koksem który połamie przy naciąganiu 55#
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2019, 12:52:46 pm wysłana przez humungus »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 30, 2019, 01:08:56 pm »
Smox tutaj ma znaczenie bo Approach w wersji one cam ma problem z nadmiernym zużywaniem owijki na kablu. Widziałem to na każdym który był u mnie. I lepiej nie kupować w zestawie tylko osobno, no chyba że budżet nie pozwala inaczej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2019, 01:12:43 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pogan89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 30, 2019, 02:44:21 pm »
Budzet mam dosc elastyczny ale wiadome, im mniej wydam tym mniej mi bedzie zona marudzic :D w tych gotowych zestawach wszedzie jest podstawka z tym wlosem, a wyczytalem ze dosc szybko sie zuzywaja. Odnosnie sily naciagu wolalbym jakas wersje 70# i ewentualnie troche ja odpuscic. Bark probowalem na gumie 21kg zgietej w pol, wiec teoretycznie 42kg. Ale guma stawia wiekszy opor im jest bardziej naciagana a w luku domyslam sie ze jest na odwrot. W sklepie raczej watpie ze ktos mi pozwolic przetestowac. Dlugosc naciagu wg wyliczen wychodzi mi 28,97 cala wiec praktycznie kazdy luk pasuje

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 30, 2019, 03:23:14 pm »
Nawet mi się już więcej nie chce pisać na temat siły naciągu na pierwszy łuk...
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Pogan89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 30, 2019, 04:28:07 pm »
Nawet mi się już więcej nie chce pisać na temat siły naciągu na pierwszy łuk...
Faktycznie, lepiej najpierw sie skupic na samej technice a nie silowac sie z lukiem.
Ciagle przegladam rozne luki oraz oprzyrzadowanie i bije sie z myslami. Jezeli to nie problem to prosze o opinie na temat https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-zestawy/2687-zestaw-luk-bloczkowy-hoyt-powermax-rts-cw.html
Luk niby drozszy ale widze ze akcesoria wyzszej klasy w porownaniu do innych zestawow wiec pewnie na jedno by wyszlo. Warto?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 30, 2019, 04:35:37 pm »
Ani PSE Stinger ani Approach nie są zabawkami. To że jednemu podoba się to a drugiemu co innego to inna sprawa.
Odpowiednikiem Stingera w Bear Archery jest model Species (trochę mało popularny, ale to właśnie on a nie Approach). Approach to półka wyżej.
Approach'a trapiło w wielu egzemplarzach uszkodzenie owijki tak jak pisał Jaco. I warto było dołożyć do Approach HC tak jak pisał Masud.
Approach i Approach HC został zastąpiony odpowiednio Paradox i Paradox HC. Paradoxy jeszcze nie dotarły do Europy i nie wiem czy jest w nich problem z owijką na kablu jak w Approach.

Mollo999

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 30, 2019, 04:43:41 pm »
Na początku przygody z łukiem jest fajnie i zajebiscie jak się sprzęt kompletuje i teorię chłonie jak gąbka,  ale .....najważniejsze pytanie to nie siła naciągu czy rodzaj podstawki czy nawet wybór łuku ale to ile czasu będziesz strzelał i ile ci się zejdzie żeby się przyzwyczaić do sprzętu i właśnie wtedy podejmiesz najwazniejszą decyzje ... Albo Cię to dalej kręci i nie rzucisz sprzętu w kąt bo strzelanie Cię nudzi albo będziesz wyciągał tylko przy grillu w lato i pruł do puszek ze znajomymi. Oczywiście zależy to od zasobności portfela bo można i rzucić w kąt hoyta za 6k ale pierwszy łuk to randka zapoznawcza z łucznictwem i dopiero drugi łuk jest wyborem świadomym i precyzyjnym w znaczeniu tego że wiesz co chcesz a co ci nie leży.  Kup niedrogi i sprawdzony sprzęt i strzelaj dużo,  zobaczysz po miesiącu czy dwóch czy w tym wypadku czy do wiosny zajawka ci nie minie i nie przejdziesz na coś innego . Ja wiedziałem że nie będę startował w zawodach i chce kupić sprzęt i używać w wolnym czasie po prostu dlatego bo podoba mi się łucznictwo odkąd pamiętam i tak dalej jest , czuje " dreszczyk " za każdym razem kiedy biorę go w rękę ( łuk o oczywiście  ;)  )

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 30, 2019, 05:05:41 pm »
to prawda, pierwszy łuk nie powinien być z najwyższej półki  - nie wiesz co cię bardziej zakręci- tarcza czy bieganie po krzakach, stety niestety - nie ma lepszego  wyboru niż PSE stinker  na pierwszy łuk - a ile radochy on daje, przy dobrym ustawieniu  spokojnie mieści się w żółtym na 50m

Pogan89

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 10, 2019, 11:04:21 am »
Witam. Dziekuje wszystkim za pomoc i rady. Zamowilem jednak tego hoyta powermaxa, mam nadzieje ze troche posluzy. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 10, 2019, 05:13:53 pm »
Witam. Dziekuje wszystkim za pomoc i rady. Zamowilem jednak tego hoyta powermaxa, mam nadzieje ze troche posluzy. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam
HPM to dobry łuk, ale dość agresywny. Miałem go jako 2 po sławetnej cobrze ale ten pasujący do mnie znalazłem dopiero 2 łuki później :)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Mollo999

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk + 2 inne sprawy
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 10, 2019, 10:42:28 pm »
Sztuka polega na tym żeby wyciągnąć wnioski po zapoznaniu się z pierwszym łukiem i uwzględnić to co nam się podobało a co nie w zakupie kolejnego . Pierwszy należy traktować jako punkt odniesienia choć zdarza się że pierwszy jest dość trafnym wyborem pod warunkiem że wiemy czego szukamy przed jego zakupem . Lepiej oczywiście by było gdyby sklepy miały modele testowe/pokazowe jak w stanach ale nawet największe polskie sklepy nie oferują takich " luksusów " co mogło by bardzo pomóc w wyborze . Zamawiasz praktycznie na podstawie tego co dowiesz się od innych czy zobaczysz w necie ....słabo,  bardzo słabo.