Autor Wątek: Łuki na 2020  (Przeczytany 14283 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 18, 2019, 05:36:43 pm »
sipap

Dzięki za to info odnośnie TRX40. Też szukam o nim jakiś opinii, ale ciężko jest. W naszych polskich warunkach ważne jest abyśmy sobie przekazywali właśnie takie info, gdzieś tam wyłuskane.
Co do łuków Prime to ktoś mi kiedyś mówił, że niby uchodzą za najlepsze na świecie i, że są łukami "premium", ale w rzeczywistości nie jest tak różowo. Nie wiem jak jest na prawdę.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 18, 2019, 05:47:14 pm »
Szczerze to ten trx 36 od Mathewsa fajnie wygląda ale mało na jego temat w sieci . Każdy,  no prawie każdy  czeka z zakupami w Ameryce do listopada i premiery reszty modeli na 2020. Nie wiem jak to się ma do realnego testu czy projektowania ale moja teoria jest następująca.  Modele do polowań będą miały lepszy balans i mniejsze wibracje przy mniejszej ilości osprzętu na nich zamontowanej niż modele tarczowe z racji miejsc i warunków w jakich będą używane.  Modele tarczowe są projektowane ze świadomością dołożenia wielkich stabów i w niczym nie skrępowanych warunkach podczas gdy modele " hunting" mają swoje ograniczenia pod tym względem i muszą być projektowane z myślą o kompletnie innych warunkach i minimalnej ilości stabów i amortyzatorów na nich montowanych. Wydaje się to logiczne ale nie wiem jak wypadło by porównanie łeb w łeb z takimi samymi komponentami np mysliwskimi czy tarczowymi dwóch łuków z innych kategorii jak trx40 i traverse  czy supra i evo nxt 33 itp itd.
Dziwna teoria, idąc ta droga myslenia to wszyscy profi strzelcy tarczowi używali by lukow myśliwskich z zamontowanym stabami i walili by same dychy. A tak nie jest. Strzelałem z myśliwskiego bowtecha(topowy model)z założonymi stabami i po zmianie na Supre( ten pierwszy model), jedna z najtańszych tarczowek, założony ten sam komplet stabow i wyniki od razy wyraźnie podskoczyły mi w górę .
Legolas , może kupię tego trx , ale tez myśle również nad trx38 oraz prime Logic cx9. Trochę za mało na razie opinii o trx40. A znalazłem tez opinie , ze w tym modelu występuje poważny problem z cam leanem i trzeba go od razu poprawiać. To trochę mnie odstrasza.
Możesz zrobić tak jak piszesz a może też sprawdzić tarczówke i myśliwskiego bez niczego , golasy.  Np traverse i trx40.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 18, 2019, 06:25:52 pm »
Zajebiscie nie miec takich problemow ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 18, 2019, 06:53:06 pm »
Szczerze to ten trx 36 od Mathewsa fajnie wygląda ale mało na jego temat w sieci . Każdy,  no prawie każdy  czeka z zakupami w Ameryce do listopada i premiery reszty modeli na 2020. Nie wiem jak to się ma do realnego testu czy projektowania ale moja teoria jest następująca.  Modele do polowań będą miały lepszy balans i mniejsze wibracje przy mniejszej ilości osprzętu na nich zamontowanej niż modele tarczowe z racji miejsc i warunków w jakich będą używane.  Modele tarczowe są projektowane ze świadomością dołożenia wielkich stabów i w niczym nie skrępowanych warunkach podczas gdy modele " hunting" mają swoje ograniczenia pod tym względem i muszą być projektowane z myślą o kompletnie innych warunkach i minimalnej ilości stabów i amortyzatorów na nich montowanych. Wydaje się to logiczne ale nie wiem jak wypadło by porównanie łeb w łeb z takimi samymi komponentami np mysliwskimi czy tarczowymi dwóch łuków z innych kategorii jak trx40 i traverse  czy supra i evo nxt 33 itp itd.
Dziwna teoria, idąc ta droga myslenia to wszyscy profi strzelcy tarczowi używali by lukow myśliwskich z zamontowanym stabami i walili by same dychy. A tak nie jest. Strzelałem z myśliwskiego bowtecha(topowy model)z założonymi stabami i po zmianie na Supre( ten pierwszy model), jedna z najtańszych tarczowek, założony ten sam komplet stabow i wyniki od razy wyraźnie podskoczyły mi w górę .
Legolas , może kupię tego trx , ale tez myśle również nad trx38 oraz prime Logic cx9. Trochę za mało na razie opinii o trx40. A znalazłem tez opinie , ze w tym modelu występuje poważny problem z cam leanem i trzeba go od razu poprawiać. To trochę mnie odstrasza.
Możesz zrobić tak jak piszesz a może też sprawdzić tarczówke i myśliwskiego bez niczego , golasy.  Np traverse i trx40.
A ci mam zrobić ? Ja to już sprawdziłem na innych łukach . Ale co tam ja. To sprawdzili najlepsi zawodnicy na świecie. Wielu z nich również poluje i używa najlepszych lukow myśliwskich . Ale jednak do precyzyjnego strzelania do tarczy używa lukow tarczowych. Czy podważasz ten fakt?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 18, 2019, 07:13:23 pm »
Co się tak najeżyłeś,  luz chłopie.  To luźne przemyślenia a ty już aferę kręcisz,  nie zawsze muszę mieć rację  ;D
Gibber co masz na myśli? Masz to i to tzn tarczówke i myśliwski?
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2019, 07:15:01 pm wysłana przez Mollo999 »

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 18, 2019, 07:37:08 pm »
sipap
A nie chodziło Tobie o łuk Prime Logic CT9? Bo łuku Prime CX9 nigdzie nie mogę znaleźć :P
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 18, 2019, 07:42:07 pm »
sipap
A nie chodziło Tobie o łuk Prime Logic CT9? Bo łuku Prime CX9 nigdzie nie mogę znaleźć :P
Jasne , ze o ten . Coś mi się źle kliknęło
Jednak jest mało opinii na temat tego łuku. Chyba jednak skoncentruje się na trx40 , bo jest tez kilka dobrych opinii. Trzeba się chyba trochę wstrzymać z zakupami . Tym bardziej , ze obaj mamy porządne luki.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2019, 07:45:08 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 18, 2019, 07:44:45 pm »
sipap
A nie chodziło Tobie o łuk Prime Logic CT9? Bo łuku Prime CX9 nigdzie nie mogę znaleźć :P
Jasne , ze o ten . Coś mi się źle kliknęło
Też mi się podoba i można wziąć w nim malowanie camo :D Duży plus dla tego producenta :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 19, 2019, 04:17:15 pm »
Wiecie może kiedy Prime pokaże modele na 2020 rok? Czy oni nie robią premier co rok?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 21, 2019, 10:33:52 pm »
Są jakieś przecieki o nowych modelach hoyt i mathews na Archery Talk forum.. małe ATA jak na razie 28, 31.5

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 22, 2019, 08:17:26 am »
Ja też się dowiedziałem, że Prime planuje pokazanie swoich modeli na 2020 rok, na początku listopada.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 22, 2019, 10:49:03 am »
Co do mathewsa jeżeli się potwierdzą przecieki to już pozamiatane i nie ma nadziei na jakieś 33 -35 ATA skoro myśliwskie będą 28 i 31.5 a tarczowe 36 , zostaje nadzieja -hoyt , ewentualnie helix ultra tegoroczny , bardzo mi się podoba ale poczekam z zamówieniem do premiery .

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 28, 2019, 10:16:34 pm »
Legolas czytałem kolejną opinie na temat trx36 ( czyli dotyczy to tez trx40). Chodzi o grip. Ludzie się skarżą , ze jest zle skonstruowany . Dłoń podobno się ześlizguje podczas gdy luk jest napięty . Ludzie kupują jakieś gripy innych firm. Pisał między innymi gość który ma Performa tak ja ja i ma straszne problemy z tym chwytem. Podobno podobny problem jest z trx38 z 2019 r. , bo tam tez jest ten nowy typ gripu Mathewsa .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 29, 2019, 09:16:21 am »
sipap
O widzisz, kolejna ważna informacja, dzięki :) Szczerze to ja się napaliłem na Prime'a, bo czytam same dobre recenzje tego łuku. Poczekam tylko na to co pokażą na 2020 rok, i wtedy podejmę decyzję.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 29, 2019, 01:01:31 pm »
No fajny jest ten prime( tylko troszkę wizualnie mi nie leży). Znajomy , który miał okazje trochę z niego postrzelać , tez go poleca. Przy tych wychodzących problemach z mathewsem i ja zacząłem rozważać kandydaturę tego łuku . Chociaż i on ma dla mnie mały minus , bo podobno jest bardziej agresywny od lukow Mathewsa i bardziej zrywa po naciągnięciu . Czyli tak trochę jak w hoyt .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500