Autor Wątek: Pytanie o strzały Easton Powerflight  (Przeczytany 3761 razy)

Perlpa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2019, 01:21:35 am »
humungus, bardzo ciekawie wygląda Twoja mata pod tarczami. Fajna do duża i można przyczepić więcej tarcz co zapewne oszczędza strzały. Z czego jest zrobiona?
PSE Supra Max 54#
Shibuya Ultima CPX 520 + MAC Ten Zone
Spot Hogg EDGE
Carter Target 4+
Easton Powerflight 400

Samick Sage 25#
Shibuya Dual Click
Avalon Tyro 700

Munin

  • Gość
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2019, 01:36:22 am »
Po kształcie wygląda jak kilka kostek słomy owinięte folią.

Perlpa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2019, 08:17:17 am »
Jeśli ta mata to faktycznie kostki siana to dobry pomysł, szkoda tylko że jestem od dziecka mocno uczulony na trawy i siano.
Wiecie jaka to strata gdy od ponad 40 lat nici z zabaw na sianie ;)
PSE Supra Max 54#
Shibuya Ultima CPX 520 + MAC Ten Zone
Spot Hogg EDGE
Carter Target 4+
Easton Powerflight 400

Samick Sage 25#
Shibuya Dual Click
Avalon Tyro 700

Munin

  • Gość
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2019, 09:08:52 am »
Słoma w teorii jest lepsza od siana ponieważ nie gnije.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 29, 2019, 11:23:49 am »
No już bez przesady. Od lat strzelam strzałami za 20zł (CrossX) i nic się z nimi nie dzieje (z drugiej strony dla większości bloczków będą za miękkie) Nigdy tez nie słyszałem żeby Powerflighty się rozwalały od normalnego użytkowania. Na początek IMO lepiej kupić tańsze, bo i tak coś zaginie pewnie w akcji. No chyba że dla kogoś cena jest bez znaczenia :) Inna sprawa że pierwsze strzały często nie będą tymi docelowymi pod katem parametrów, bo może się okazać że z czasem zmieni sie DL, DW i pierwszy komplet może już nie pasować spinem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 11:46:16 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mollo999

  • Gość
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 29, 2019, 11:48:54 am »
Porównuje powerflighty do edgów bo widzę że na stronach sklepów tak robią pisząc że to podobna klasa , nie miałem ich tylko edge i nigdy nie wrócę ogólnie do standardowych ( średnica) strzał.  Za dużo plusów mają  .166 średnicy  , mocniejsze , trwalsze , mniej niszczą cel , mniejsza podatność na wiatr i wyglądają lepiej  ;D .

humungus

  • Gość
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2019, 12:01:02 pm »
humungus, bardzo ciekawie wygląda Twoja mata pod tarczami. Fajna do duża i można przyczepić więcej tarcz co zapewne oszczędza strzały. Z czego jest zrobiona?

rama z desek i płyty wiorowej, wypełniona piankowa izolacją  termiczną do rur - pocieta na kawałki metrowe(kupilem za50zł na olx 120m) - pod wymiar ramy, nie jest idealna ale daje,

 mam druga tarcze 60x60 z puzli piankowych dla dzieci i ta o wiele wolniej się przestrzela 3 paczki puzli daje 27cm koszt 120zł na aledrogo, i praktycznie nic nie wazy

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=8506.0 tak wygląda moje druciarstwo

będę testował matę zrobioną ze starego dywanu pociętego na warstwy i złożonego razem 1x1m
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2019, 12:20:24 pm wysłana przez humungus »

Perlpa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2019, 08:16:28 pm »
Ciekawy jest ten patent z ociepleniem do rur. Może kiedyś skróbuję.
Ja kończę zbieranie wypełnienia dla maty "wiadrowej" ;) Zaciekawił mnie prosty pomysł z YT: https://www.youtube.com/watch?v=jGsEBwiKnCI

kastra 90l z Leroy Merlin: 25zł
wypełnienie: za darmo tylko trzeba trochę pozbierać różnego rodzaju filie
pokrycie z worka na gruz Big Bag tez z Leroy Merlin: 45zł. Nie miałem czegoś takiego więc to najdroższy z elementów

Ciekaw jestem jak będzie wyglądał przebijalność. Jak zbuduję i przetestuję dam znać.

P.S. Chyba odeszliśmy od tematu strzał ale też ciekawe.
PSE Supra Max 54#
Shibuya Ultima CPX 520 + MAC Ten Zone
Spot Hogg EDGE
Carter Target 4+
Easton Powerflight 400

Samick Sage 25#
Shibuya Dual Click
Avalon Tyro 700

humungus

  • Gość
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 29, 2019, 08:38:30 pm »
od strzały do tarczy niedaleka droga, także ten tego...

tu masz wątek   alternatywnych pochłaniaczy energii kinetycznej :))

http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6876.60

Mollo999

  • Gość
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 29, 2019, 11:27:48 pm »
@ Perlpa masz gdzie strzelać u siebie czy będziesz gdzieś jeździł ( strzelnica , lasek itp) ?  Miejsce do strzelania determinuje wielkość i ciężar celu . Jeżeli jeździsz czy chodzisz gdzieś to musi być nieduży i poręczny.  Wszelkiego rodzaju worki strzeleckie to dobre rozwiązanie a jak masz trochę szmat to wystarczy worek zewnętrzny ( zamienny) i środek upychasz po swojemu i masz cel przenośny z rączkami.  Takie worki robi mckenzie i kosztują około 100zl , ja kupiłem z zawartością i nie żałuję,  wytrzymuje sporo ( w środku jakieś koce ze sztucznego tworzywa ciasno złożone) .

Perlpa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 30, 2019, 10:33:17 am »
Mollo999, mam ten komfort, że mogę sobie strzelać bezpiecznie do 30m na ogrodzie przy domu, jako zabezpieczenie za matami mam otwartą drewutnię więc nawet jak jakaś strzała chybi maty to nic się złego nie dzieje. Jak wyjdę za płot to mam łąki ciągnące się wiele kilometrów aż do Śnieżki (Karkonosze) więc maty nie muszę nigdzie dźwigać. Słowem tylko strzelać i to pięknych okolicznościach przyrody.

Niestety najbliższy klub strzelecki to ponad godzina drogi ode mnie więc raczej odpada, szkoda. Zapewne w przyszłym roku podjadę na jakieś zawody (jako widz :) ) żeby zobaczyć jak to powinno wyglądać, spotkać kilku z Was i posłuchać mądrzejszych od siebie.
PSE Supra Max 54#
Shibuya Ultima CPX 520 + MAC Ten Zone
Spot Hogg EDGE
Carter Target 4+
Easton Powerflight 400

Samick Sage 25#
Shibuya Dual Click
Avalon Tyro 700

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pytanie o strzały Easton Powerflight
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 30, 2019, 12:14:12 pm »
jako zabezpieczenie za matami mam otwartą drewutnię więc nawet jak jakaś strzała chybi maty to nic się złego nie dzieje.

Powieś sobie jakiś stary dywan na belce,
to nie będziesz musiał chybionych strzał między polanami szukać :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.