Autor Wątek: Ciężar grotu  (Przeczytany 5477 razy)

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 19, 2019, 10:15:50 am »
Przy strzelaniu do twardych celów duże znaczenie ma też
 elastyczność kleju bo co z tego jak wiąże na beton jeżeli będzie kruchy i przy kilku czy kilkuset uderzeniach po prostu wiązanie się wykruszy. Ja strzelam do miękkich celów i raczej to się nie zdarza ale dla pewności użyje papieru ściernego i pierwsze podejście zrobię z niebieskim batonem a jak coś wypadnie to AAE epoxy jest w pogotowiu  :D

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 20, 2019, 06:30:02 pm »
Sprawdzałem dziś jaką różnicę będzie miała zmiana grotu ze 100 na 120gr i ....różnicy jako takiej nie zauważyłem. Naciąg podciągniety na jakieś 68# ( 2 obroty do tyłu z pełnego a max to przeważnie 71-73#) dystans 20 i 50 m , waga strzał ( wyliczona na podstawie dodania masy komponentów ze stron producentów- waga elektroniczna zamówiona)  to około 375 i 395 grain , prędkości powyżej 300fps .
W związku z powyższym zostanę przy 120 gr ale całkowita masa strzał będzie w granicach 380 gr , skracam promień o cal żeby go jeszcze usztywnić  w razie  naciagu w granicach 70# i zmieniam lotki na flex fletch 225 ( 3,7 gr sztuka) .
Czekam więc na zamówienie i kleje niebieskim batonem groty a na lotki też dwa inne kleje testuje i strzelam do puki pogoda na to pozwala .  No i nie mogę zapomnieć o najważniejszym- tru ball HBC  - to będzie największa zmiana , mam nadzieję że podpasuje  ;)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 20, 2019, 06:35:44 pm »
No i nie mogę zapomnieć o najważniejszym- tru ball HBC  - to będzie największa zmiana , mam nadzieję że podpasuje  ;)

Mam i sobie chwalę. Ale uważaj na początku - ucz się na krótkim dystansie i powoli, bo Sergio Pagni tak testował spust back tension pierwszy raz, że się znokautował, rozbił nos i dwie godziny leżał nieprzytomny w swoim sklepie :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 20, 2019, 07:23:08 pm »
Każdy kto ma trochę oleju w głowie da sobie z tym radę o ile wie jak takowy mechanizm funkcjonuje i kiedy jest aktywowany. 
Na marginesie powiedz temu Sergio żeby nie ściemniał bo nie ma 2 godz nokautów  ;D i czytając takie bzdury nie wierz we wszystko to dobrze zaprocentuje na przyszłość.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 20, 2019, 09:28:09 pm »
Każdy kto ma trochę oleju w głowie da sobie z tym radę o ile wie jak takowy mechanizm funkcjonuje i kiedy jest aktywowany. 

To prawda, ale i tak możesz niechcący odpalić,
wystarczy, że nieopatrznie trochę nie tak nadgarstek wygniesz.
Tak więc bądź czujny :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 20, 2019, 09:51:52 pm »
Wersja quicksilver  ;)
Poćwicze na samej lince przy ustawieniu na najmniej czułe,  zapamiętam co i jak i biorę łuk.  Taką mam strategię i obędzie się bez 2 godzinnych drzemek  ;)
Swoją drogą ten Sergio chyba dyscypliny pomylił jak tyle pary w garści ma.  Taki mizerny Tyson posyłał na dechy ale się nieboraki podnosili po kilku minutach a tu Sergio sam siebie na 2 godziny z gry wykluczył Hahahahahaha może cierpiał na narkolepsję.  I pomyśleć że to przy jakiś 60#  , przy 70 miał by gorsze obrażenia niż po ataku grizzly plus 2 tygodnie drzemki /śpiączki   ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2019, 10:15:51 pm wysłana przez Mollo999 »

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 22, 2019, 11:44:01 am »
@Mollo999 - ja tylko piszę, żebyś uważał - zrobisz jak uważasz.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 22, 2019, 01:14:45 pm »
Mam dwie dziury w ścianach po nauce trigera ( kciuk muszę czymś zająć) więc przy BT powinno być idealnie   ;D

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 26, 2019, 12:34:48 pm »
Zamówienie doszło tzn HBC quicksilver i lotki flex fletch ( 500szt) . Co do lotek to lekkie i kolory powalają,  widać dlaczego są droższe od bohninga . Klejenie w następnym tygodniu jak promienie dotrą ( zamówiłem 12 nowych a 12 starych wysłałem na skrócenie) i parę innych gadżetów do tego . Co do spustu , fajnie leży w dłoni i jak do tej pory zębów nie wybiłem i jest bardzo fajnie . Regulacja to wielki plus , bawię się ustawieniem bo to najmniej czułe można spokojnie przeskoczyć ( trzeba dobrze cofać palce żeby strzelić a to może się odbić na celności. Kciuk ma w końcu co robić i jest tak jak sobie wyobrażałem,  dociągam pewnie bez obawy o dotknięcie spustu , puszczam kciuk i zaczynam kręcic,  super .

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 27, 2019, 12:48:37 pm »
Ekscytacja nowym spustem szybko minęła.  Nie do końca bo mechanizm jest super, regulacja super tyle że kostka palca wskazującego ocierała o ostrą krawędź główki ( prawa strona palca ) . Decyzja , zamiana na fulkrum  flex z racji tego samego mechanizmu ale ( mam nadzieję) wygodniejszego chwytu .

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2019, 09:23:20 pm »
Przesyłka dotarła . Zrobiłem kilka strzał i... zamawiam bitzenburgera bo nexus nerwy mi zszarpał.  Właśnie zakup niby oszczędny i regulacja na nim jest tylko jako skala ale trzeba samemu znaleźć właściwe położenie klamry żeby było prosto i żaden bok lotki nie odstawał bardziej niż drugi , regulować trzeba metodą prób i błędów ale i tak nie jest idealnie. Jak już się znajdzie magiczne położenie warto zapisać położenie skali . Wkleiłem wszystkie groty 120gr na niebieskiego bohninga  i ... wlasnie dziwna sprawa bo nowe promienie okazały się o około 3-4 grain cięższe na długości 27 cali przy takim samym spinie i nocku  . Zauważyłem to dość późno bo po zrobieniu kilku . Nie myślałem że takie coś może mieć miejsce ale jednak . Nowe będą 380gr z dokładnością 1 gr a stare ( takie same lotki ) około 378 ( wraps większy przed i za lotkami ).