Autor Wątek: Ciężar grotu  (Przeczytany 5475 razy)

Munin

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2019, 10:40:20 pm »
Tak na marginesie, "miodowy" bohing jest do bani.

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 17, 2019, 10:52:44 pm »
Właśnie kolega wspomina że niebieski lepszy , dlaczego ? Nie trzyma ? Mam właśnie żółty ale już niebieski zamówiłem i parę innych dobroci . Oglądałem na YT test klei do lotek i wygrał Blu Glu G5 g lock,  też zamówiłem zobaczę ile warty w porównaniu do bohninga Platinum i flex bond jako że zamówiłem pierdylion lotek flex fletch w promo. Będzie klejenie i lekka modernizacja 2 tuzinów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2019, 10:59:57 pm wysłana przez Mollo999 »

Munin

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2019, 11:13:58 pm »
Nie trzyma nawet na podrapane wewnątrz promienie. Nie mam pojęcia do czego jest ten klej ale po straceniu nastu insertów z grotami przesiadłem się na epoxy. Dość długo wiąże ale jest zdecydowanie lepszy od żółtego bohinga.
Edit
Poprawa literówek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2019, 10:10:24 am wysłana przez Munin »

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2019, 11:20:03 pm »
A jaki epoxy ? Firma ? AAE?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2019, 11:29:38 pm wysłana przez Mollo999 »

Munin

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2019, 11:38:39 pm »
Ja używam "najtańszego" elastycznego eooxy jaki jest dostępny w sieci Halfords. Wiąże zgrubnie niby 90 minut a pełne utwardzenie ma po chyba 8h. Żadnych dedykowanych cudów, to drogie i działa różnie a zazwyczaj tak samo jak niededykowane. To samo klej do lotek, lepszej jakości cjano akrylowy w żelu mi wystarcza. Ale ja ciągle nie jestem bloczkowcem ani nie pretenduje na mistrza galaktyki. U mnie strzały są narzędziami pracy i te do roboty dość często muszę uzupełniać.

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2019, 11:54:33 pm »
Drogie nie są to zamówiłem AAE epoxy i niebieskiego batona no i flex bond i Blu Glu g5 bo platyna od bohninga trochę słabo zdaje egzamin . Fakt , na wrapsach socx fluo ładnie wtopił lotki ale już na goły carbon sporo gorzej i kilka udało mi się ręcznie zerwać.
Mam pytanko w razie bym chciał przejść na epoxy to jak wyczyścić stary klej z grotów i z wewnętrznej części strzaly ? Ma to znaczenie ?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2019, 09:17:11 am »
Nie mam pojęcia do czego jest ten klej ale po straceniu nastu insertów z grotami przesiadłem się na epoxy.

Ja też byłem zdziwiony że nie trzyma i po tym jak mi został w macie drugi grot,
poszperałem i doczytałem, że ten żółty bohing jest do drewna i ew. aluminium.
Natomiast to węgla tylko niebieski.
Poza tym, niebieski ponoć jest bardziej elastyczny w niskich temp.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 18, 2019, 04:33:24 pm »
Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, żeby zmatowić grot i środek promienia strzały, bo niektórzy producenci polerują strzały od środka.
To, że moje groty zostawały w macie to nic, ale mieliśmy rok gdzie groty w matach zostawały dzieciom, które strzelały z Apaczy...
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 18, 2019, 05:25:14 pm »
Mata jak mniemam pilśniowa więc powodem może być też mało elastyczny klej który się po prostu łamie.  Na tyle ile przeczytałem info z forum ( nie tylko tu) i widziałem  filmów z YT , pierwszy raz spotykam się z matowaniem grotów czy promieni od środka ( jak to robisz ?)  W sumie jeżeli uważasz że strzały średnicy  vap-ów są wypolerowane w środku to lepiej to zmatowić  ;D

Munin

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 18, 2019, 05:50:14 pm »

humungus

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 18, 2019, 06:58:09 pm »
przy 85gr wychodzi mi FOC 10,1% (długość strzały 69cm)
przy 100gr       FOC=11,6%

jeszcze nie testowałem lżejszych grotów, pogoda nie rozpieszcza

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 18, 2019, 07:13:42 pm »
Właśnie jeżeli jesteśmy przy środku ciężkości- pytanko. Dwie strzaly , ta sama waga . Jedna np 120gr grot i lekki promień,  druga 80 czy 90 gr grot i trochę cięższy promień,  te same lotki , nock. Jakie będzie miało znaczenie takie rozłożenie masy ? Czy strzała z cięższym grotem będzie zauważalnie bardziej opadać na podobnych odległościach jak strzała z lżejszym grotem ?
Ps. Wkleiłem 120gr w dwie strzaly i środek ciężkości przesunął się o ok 1cm w porównaniu do 100gr z 29 na 28 cm przy 28 calowej strzale ( 71cm - nie 70 jak niektórzy liczą :) )

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 19, 2019, 12:09:58 am »
Mata jak mniemam pilśniowa więc powodem może być też mało elastyczny klej który się po prostu łamie.  Na tyle ile przeczytałem info z forum ( nie tylko tu) i widziałem  filmów z YT , pierwszy raz spotykam się z matowaniem grotów czy promieni od środka ( jak to robisz ?)  W sumie jeżeli uważasz że strzały średnicy  vap-ów są wypolerowane w środku to lepiej to zmatowić  ;D

Groty matowiłem papierem 320-400 - czyli nic bardzo drobnego, ale było widać mikroryski.
Promienie natomiast - albo zwijałem papier w cienki rulonik i wsuwałem do strzały albo delikatnie wiertłem do metalu - wsuwałem i na wolnych obrotach przesuwałem promień.
Nigdy żaden promień nie pękł, a niektóre groty tam chwytały promień, że przy próbie wyciągania - wychodził z karbonem :D
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Mollo999

  • Gość
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 19, 2019, 07:43:54 am »
Jaki klej ? Może to jego zasługa a nie matowania.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Ciężar grotu
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 19, 2019, 09:42:38 am »
Jaki klej ? Może to jego zasługa a nie matowania.

Nie, bo zdarzało się, że grot mi się wysuwał nawet przy epoksydzie.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium