Autor Wątek: Dziwne zachowanie łuku przy strzale  (Przeczytany 2495 razy)

JohnyDerp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Dziwne zachowanie łuku przy strzale
« dnia: Wrzesień 08, 2019, 10:52:54 pm »
Cześć!

Wystąpiła mała kraksa mojego łuku z podłożem. Łuk wisiał na kołku, kot podskoczył, złapał za cięciwe i zrzucił go z około metra na ziemię. Obejrzałem, podmuchałem, żadnych widocznych uszkodzeń nie uświadczyłem, oprócz małej, paromilimetrowej wgniotki na majdanie.

Łuk zabrałem na strzelanie. Już przy pierwszym strzale miałem wrażenie, że z łukiem jest coś nie tak. Wrażenie po wypuszczeniu strzały jest takie, jakby jedno ramie było żwawsze od drugiego i szybciej się prostowało. Oddałem serię pięciu strzał i wrażenie nie uchodziło. Byłem ze znajomą, która odnotowała też widoczne gołym okiem większe wibracje jednego ramienia od drugiego. Obejrzałem ponownie i nie zauważyłem żadnej zmiany.

Z tego opisu coś da się wywnioskować? Wystraszyłem się o swoje zdrowie, bo łuk nie miał twardości drzazgi i nie strzelałem z niego więcej, więc nie wiem, czy wada się pogłębia z każdym strzałem, czy nie. Dodam też, że to one piece hunter, więc wymiana ramion nie wchodzi w grę. Zastanawiam się, nad oddaniem go pod oko kogoś bardziej doświadczonego po diagnozę, ale nie zaszkodzi też spytać tutaj :)

Munin

  • Gość
Odp: Dziwne zachowanie łuku przy strzale
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2019, 11:03:23 pm »
Cóż, zrób draw board a następnie zdjęcie łuku w pełnym naciągu na tym draw bordzie i się dowiesz czy jedno ramię jest miększe niż drugie bo naciąga się zupełnie inaczej. Możesz spróbować ze zdjeciem przy naciaganiu w rękach ale może być problem z punktem odniesienia. Tak z opisu niewiele da się wywnioskować poza tym, że czujesz, że jest coś nie tak.