Autor Wątek: zmiana na lepszy  (Przeczytany 3370 razy)

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
zmiana na lepszy
« dnia: Wrzesień 01, 2019, 09:21:38 pm »
Hej.
Mam Polarisa i chciałbym coś lepszego. Przygotowałem taki zestaw. Jeśli ktoś mże coś lepszego polecić w tej cenie to proszę o pomoc. Dzięki.
1. Skórka Cordovan HOCKII na palce Decut Finger Tab
2. Strzały Easton Carbon One C1 - lotki gumowe
3. Majdan Winners SF FORGED ELITE 25"
4. Ramiona Kinetic VAULTAGE Carbon Foam Hi Tech
5. Celownik Ultima-2 Alu RC 485-9 SHIBUYA
6. Klicker blacha BEITER BLACK BLADE 6-32Z
7. Button SHIBUYA DX Gold
8. Zestaw Stabilizatorów XENIA Krossen FIVICS Carbon
9. Stojak metalowy Winners S-AL
10. Kołczan ACCENDO Fivics Long Hip
11. Plastron EASTON Diamond
12. Pokrowiec na łuk Torba Avalon First Class
13. Cięciwa Formuła kolor BCY 8125G
Budżet około 4k
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:05:24 pm »
Ciekawy misz masz tanich i drogich komponentów przygotował kolega :)
Fakt, będzie to coś lepszego niż polaris.

Ja bym najpierw zapytał, co kolega chce osiągnąć
albo co polepszyć?
Zanim cokolwiek spróbuję doradzić.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:19:39 pm »
Chce mieć sprzęt który umożliwi mi strzelanie tylko w żółte. 30m  8)
Pomijam błędy strzelca. Chce mieć pewność że jak błąd to mój.
Teraz mam czasem mieszane odczucia. Do Polarisa nie dokrece klikera a klejenie mi nie odpowiada.
Wiem że ramiona można wymienić więc celownik lepszy.
Reasumując:  ten budżet i co ewentualnie wymienić.
Jak pisałem w powitalni średnio strzelam teraz 8. (Około  100 na 12 strzal)
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:21:05 pm »
1. Skórka fajna, ale można upolować* SF'a (aktualnie WNS) na wyprzedaży z cordowanem za 55- 65 zł - to jednak rzecz "rozmiaru" i ma pasować.
2. Nie warte swojej ceny, Podobny (o ile nie lepszy) wybór to promienie Avalon Tec ONE, z lotkami i grotami wyjdą o połowę taniej, ale jedna i druga strzała ma duże GPI.
3. Nie ma już SF - jest teraz WNS - to jak wyżej ten sam produkt ale jeden z sklepów żeruje na klientach przez podanie obu nazw - jeśli trafi im się akurat SF z wyprzedaży to mają ekstra zarobek, a klient jest zdezorientowany. https://www.youtube.com/watch?v=XVE0VG4PNRY
Moim zdaniem znacznie lepsze aktualnie dostępne majdany to Kinetic Stylized oraz jego braciszkowie od Sanlidy (MIRACLE jest super), a gdybyś chciał tu zaoszczędzić to za niecałe 600 zł możesz kupić równie dobrego topoint unison'a. https://www.facebook.com/ArcherWPR/posts/299417344070587
4. Ramiona Kinetic VAULTAGE Carbon Foam Hi Tech - mam dwie pary i z jednej korzystam - to naprawdę bardzo szybkie ramiona jak na tą półkę cenową, ALE poniżej cechowania 36# są dość mało stabilne, jeśli kupujesz coś mocniejszego to spoko, cykl mają taki sobie. PS. Jak coś to mam do sprzedania longi 38# które były za ciężkie i przestrzelałem z nich niecałe 1000 strzał.
Możesz też śmiało popatrzeć na pianki od Sanlidy. A może tu coś warto dołożyć i kupić np. MK L2? (O ile uda się jeszcze upolować bo wchodzi L3 i jest niestety sporo droższy).
5. Tutaj chyba możesz najwięcej zaoszczędzić - rozejrzyj się za używkami, ludzie strzelają od dekad wyniki o których większość z nas może pomarzyć, a Shibuya nie jest jedynym producentem dobrych celowników. Kilka mc temu ktoś wrzucał Ultime 520 RC na FB - może jeszcze jest?
7. Bardzo dobry wybór.
8. Niestety nie macałem.
Reszta bez znaczenia.

Co do samych strzał, tutaj się dobrze zastanów, Wybierz coś co będzie odpowiadać twojemu stylowi strzelania, jeśli strzelasz z słabego naciągu lub strzelasz nieokreślone dystanse czy fieldy to w tym budżecie szukał bym raczej niższego GPI, na pewno też dużo lepszym wyborem pod względem stosunku jakości do ceny były by VAPy czy Deep Impact od Black Eagle, w podobnym budżecie kupisz też chińskie nano od Skylon'a. A jeśli strzelasz już grupy na dużym dystansie i chciał byś je jeszcze poprawić to multi spine podobno dużo daje.
Na pewnym etapie dobrze jest dobrać sobie samemu odpowiednią lotkę do strzały i do techniki, dbać o nie regularnie wymieniając uszkodzone.

Pozdr.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 10:25:42 pm wysłana przez burza.burzynski »

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:32:28 pm »
I jeszcze jedna kwestia - najpierw łuk potem strzały, przepaść jest spora i raczej na pewno (jeśli miałeś poprzednie dobrze dobrane) będziesz w takim setupie potrzebować sztywniejszej strzały - nie bardzo możesz się sugerować tym co masz teraz.

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:42:18 pm »
Super. Dzięki za obszerny komentarz. Strzelam na razie z 32 funtów więc to może faktycznie lepsza opcja.Interesuje mnie tylko tarcza.  Na razie 30m. Jak wyniki będą zadowalające to będzie 50m. Wg kalkulatorów wychodzi mi na strzały spin 600-700.
Jeśli chodzi o ramiona to co proponujesz w zamian. Wnioskuję że te się nie sprawdza poniżej 36#
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 10:48:08 pm wysłana przez miglantz »
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2019, 10:43:30 pm »
Luz.
32 na palcach, czy cechowanie ramion na 32?

kluczyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2019, 11:11:26 pm »
Napisałeś w dwóch miejscach, odpowiedziałem w złym, więc wklejam tutaj:

Hej.
Tak z własnego doświadczenia:
1. Jaki naciąg, że cordovan potrzebny? Ja mam Rugbii, konstrukcyjnie chyba identyczna, przy pierwszym strzelaniu popsuło się zapięcie na palec, rozpórka wygodna, ale śrubka lubi się odkręcać. Jak już wydajesz tyle kasy na raz, to chyba lepiej kupić jakieś AAE albo innego Fivicsa?
3. Majdan już raczej nie do kupienia, ale jest duży wybór innych Forged - WNS, Kinetic, Decut, wszystkie porządne.
4. Ramiona bardzo porządne, ale jeżeli to będą jakieś 30# do nauki to nie wiem czy nie lepiej wydać połowę na bambusy i za parę miesięcy kupić lepsze silniejsze? U mnie się sprawdziło.
12. Jeżeli na strzelnicę podjeżdżasz samochodem to wygodniejsza jest walizka, przegródki na strzały dobra rzecz. Jak musisz kawałek iść albo jechać rowerem to wygodniejszy jest plecak.
13. Cięciwę lepiej zrobić na wymiar na zamówienie, to co się kupuje gotowe w sklepie średnio się nadaje (osobiste odczucia).
Reszta ok.

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2019, 11:29:10 pm »
ramiona na 32. Nie miałem czym sprawdzić na palcach.
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2019, 11:39:29 pm »
To dość ważne żebyś określił jaką faktycznie wagę ma łuk i jaka jest twoja długość naciągu.
Na aledgogo znajdziesz wagę już ok 15zł (i taka wystarczy - to nie kokaina) która zważy z dokładnością od 100g/0.2lbs twój łuk - zaznacz sobie na strzale do jakiego miejsca naciągasz, potem sprawdź na wadze, przywal ją do ściany na haku czy coś podobnego. https://t.ly/3q1rW
Potem możesz sobie odpalić kalkulator, np ukkha: https://www.uukha.com/en/FAQ-en.php#2
Wprowadź dane nowego łuku i odczytaj wartości z pola Curve, dla większości ramion i majdanów dokładność to +/- 1lbs, np. dla Kineticów Voultage i kilku Sanlida, zgadza się perfect, W&W inno ex były lżejsze o 1lbs na mojej pokaźnej długości - będziesz miał mniej/więcej pojęcie co kupujesz - jak łuk Ci wyjdzie zbyt ciężki to się skończy zabawa i sensowny trening.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 01, 2019, 11:40:28 pm »
Zapomniał bym:
kalkulator Uukha liczy DL po AMO, znaczy się że do długości naciągu do pivotu jeszcze trzeba dodać 1.75"

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2019, 10:03:55 pm »
A jeśli oszczędziłbym na celowniku i zamiast shibuyi byłby Avalon Tec One Carbon lub Winners SPR-100? Zostaje 700, które mógłbym dołożyć do majdanu Hoyt Alero. Czy warto?
Zmierzyłem siłę naciągu na palcach i mam 36#
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2019, 11:17:41 am wysłana przez miglantz »
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2019, 11:38:31 pm »
Dziękuję wszystkim za pomoc. Zdecydowałem się na:

1. Majdan Kinetic Stylized
2. Ramiona - Sanlida Miracle
3. Button - Shibuya DX
4. Podstawka - Shibuya Ultima
5. Cięciwa 8125g - 40 PLN
6. Stabilizacja - Winners SAT - (komplet)
7. Celownik - Shibuya Ultima RC II
8. Strzały - Avalon Classic Carbon )12 szt
9. Stojak na łuk Winners S-AX
10. Plecak na łuk Avalon Classic
11. Skórka Fivics Sacer
12. Kliker Beiter

Mam nadzieję że będę zadowolony.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2019, 11:40:29 pm wysłana przez miglantz »
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2019, 01:01:40 am »
Które Miracle wybrałeś? -2
Czemu strzały classic a nie CBO, czy jakieś VAPki? Jest mała przepaść między TEC a Classic'iem.
Jeśli chodzi o Winners SAT to zapytaj czy przypadkiem nie ma jeszcze na magazynie SF ULTIMATE - będzie taniej i lepiej - ta sama sytuacja jak wymieniałem wcześniej, ale pewnie będzie słabo z wyborem koloru.

miglantz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: zmiana na lepszy
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2019, 07:12:27 am »
Cros Carbon foam.  Wziąłem clasice bo mieszczą się jeszcze w budżecie 4000.
Samick Polaris 68" 32#.
Strzały chińskie alu xx75.