Autor Wątek: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?  (Przeczytany 9799 razy)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 06, 2019, 04:41:26 pm »
Ktoś chce zacząć strzelać to taki łuk z parę stowjest ok
Malo kto kieruje się filozofia łuk może być marny strzaly są ważne i conajmniej tuzin nie za drogich ale powtarzalny masowo.

Tylko po części rozumowałem tak jak Ty :).
Szukałem dla siebie, dość taniego łuku ale akceptowalnej jakości.
Po zrobieniu rozeznania, zorientowałem się,
że bloczki to drogi sport i tu nie bardzo da się iść na skróty,
chyba że ma się bardzo małe wymagania.

Nauczyłem się tego na wiatrówkach, tam jest tak samo.
Da się strzelać z wiatrówki za 150 zł, ale przyjemność żadna
(dobrze że znalazł się chętny na ten szmelc, który kupiłem na początku).
Jak się wyda 1000, to się czuje że trzyma się w ręku porządny, precyzyjny sprzęt.

Tak samo miałem z gitarą (zamierzchłe dzieje :) ) zaczynałem na ruskiej,
ale jęczała tak że uszy bolały, dopier pożądna hiszpanka, 5 razy droższa,
dała przyjemność z nauki :)

Tak więc pewnie większość z nas myśli tak samo, tylko oczekiwania są różne :),
stąd progi wejścia też będą różne.

Ja pewnie na początek kupiłbym Stingera,
gdyby nie to że potrzebowałem łuku o naciągu poniżej #30 (ze względu na kontuzję barku)
a takie naciągi w bloczkach, można uzyskać tylko na łukach dla młodzieży
i to nie wszystkich, bo przy naciągu 29" nawet te juniorskie nie schodzą poniżej 30#.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 06, 2019, 06:43:46 pm »
Mi na przykład łuki i wszystko co z nimi związane podobało się bardzo od małego.  Sam sobie konstruowałem jak mogłem ale wiadomo że zawsze  był niedosyt . Łuki znanych firm to pewne i sprawdzone konstrukcje poparte latami doświadczenia w branży i opiniami z całego świata. Dlatego uważam ze nie ma sensu inwestować w sprzęt  chiński NO NAME  z kilku przyczyn . Wspomniane wcześniej niejasności w konstrukcji i parametrach , gwarancja, jakość,  bezpieczeństwo.... Można tylko się zrazić do łucznictwa zaczynając od tak słabych konstrukcji . Wcale nie uważam się za jakiegoś zarobasa czy coś w tym stylu mając łuk za 4 tylko skoro mnie na to stać to czemu nie , są nawet droższe. I faktycznie mając to co mam , nie chce brać nawet do ręki tego wynalazku .   Im lepszy sprzęt będę  miał tym mniej gdybania czemu coś nie wychodzi , skoro sprzęt gwizda to strzelec..... :)
Nie jest w kraju tak źle żeby te 1000 na łuk nie można było odłożyć,  bez przesady .
Temat ogólnie założyłeś pod kątem swojego biznesu ( strzelnicy) i chcesz narobić trochę szumu wokół a wspomniany łuk kupić na wyposażenie do wypożyczania.  Tak to widzę.  Komu by się chciało bronić imienia jakiegoś łuku i " obalać mity" bezinteresownie tylko dlatego że trafi nim w paczkę fajek , pomyślcie.
PS. Wiatrówki też miałem ale gitar nie  ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2019, 08:07:22 pm wysłana przez Mollo999 »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 06, 2019, 07:27:27 pm »
Inaczej ktoś zrobił prawko chce jeździć stać go na starą fieste i ma jeszcze zapas kasy na paliwo naprawy
Ale ktoś zaraz powie to szmelc tylko bmw bo innym to strach jechać to opcje są dwie chłop nie kupuje albo bierze pożyczkę spłaca raty nie stać na paliwo samochód stoi
Taki był zamysł postu, lepiej na początek sznurek z kijkiem ai tuzin średnich strzał ale wywazonych

humungus

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 06, 2019, 08:24:14 pm »
w temacie gitar to sie wypowiem, bo coś tam wiem, a na pewno więcej niż o łukach: można kupić  ori fendera/gibola  za 5-6K, a można kupić yamaszkę, za 1,5k i wymiatać na tym samym poziomie, ALE yamaha to ciągle 1 klasa i firma - mocno niedoceniana w świecie gitarowym - widzieliście kogoś ze znanych z tymi gitarami? (lobby mocno promuje usraelskie marki - bo gra na nich za darmo)

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 07, 2019, 08:34:22 am »
Inaczej ktoś zrobił prawko chce jeździć stać go na starą fieste i ma jeszcze zapas kasy na paliwo naprawy
Ale ktoś zaraz powie to szmelc tylko bmw bo innym to strach jechać to opcje są dwie chłop nie kupuje albo bierze pożyczkę spłaca raty nie stać na paliwo samochód stoi
Taki był zamysł postu, lepiej na początek sznurek z kijkiem ai tuzin średnich strzał ale wywazonych
Przykład kompletnie od czapy bo z tego co zrozumiałem ( a nie łatwo to przeczytać) to w obu przypadkach gość nie ma kasy i ma wybór między fiestą za gotówkę albo BMW na raty i dalej kasy brak , jak to się ma do łucznictwa czy też mojej wypowiedzi ?
Strzaly mam nie najgorsze(500+ tuzin) , celownik 1000+ , wiec gdzie ten brak kasy " na paliwo " ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2019, 08:37:17 am wysłana przez Mollo999 »

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 07, 2019, 08:40:35 am »
No chyba lepszy byle jaki łuk niż żaden

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 07, 2019, 08:44:34 am »
Trzech stron tematu potrzeba żebyś sam napisał w końcu że to " byle jaki łuk " ? Kto chce zaczynać od byle czego - proszę bardzo , kto ma trochę oleju w głowie- wie gdzie szukać.  Mit nie został obalony a tylko potwierdzony przez samego autora , temat można zamknąć  :)

Bartoliomeus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 07, 2019, 08:59:53 am »
... Mit nie został obalony a tylko potwierdzony przez samego autora , temat można zamknąć  :)
O nie, jakie zamknąć, nie wiem jak Wy, ale ja czekam na materiał filmowy

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2019, 09:28:55 am »
Filmik i tyle, łuk cobra bez celownika bez siodełka na cieciwie dystans 90 metrów tarcza 120 wys 60 szerokość może być taki scenariusz?

Munin

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2019, 10:04:49 am »
Nie gadaj tylko zrób to i nas wszystkich zaskocz.
Jak dla mnie możesz strzelać do kubła na śmieci i żeby w niego trafić możesz nawet dać się w nim zamknąć.

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 07, 2019, 10:50:32 am »
A gdzie wspomniana paczka fajek z kilkudziesięciu metrów? Kilkadziesiąt to od 20 do 99 więc wypośrodkujmy na 60 .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2019, 10:52:58 am wysłana przez Mollo999 »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 07, 2019, 11:27:02 am »
Ja oczekuje strzelania z 50 m do tarczy i tych dych.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 07, 2019, 11:43:18 am »
Nie wiem czy You Tube zmiesci tak długi film na serwerach z tyloma dobrociami  ;D

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 07, 2019, 11:59:16 am »
Ja oczekuje odrobiny szacunku wrzucanie kogoś do śmietnika za walkę ze stereotypami ciekawe....
90 metrów jak napisalem

Mollo999

  • Gość
Odp: Protexy Cobry i inne cuda - obalenie mitu?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 07, 2019, 12:24:33 pm »
Tym walczysz nie ze stereotypami tylko z faktami a na to masz zerowe argumenty .
Kup parę tych wynalazków na swoją strzelnicę i otwieraj biznes . Poklepania po plecach potrzebujesz jak widać ale zapamiętaj,  jak ktoś zrobi sobie krzywdę tym cudem u Ciebie i Cię pozwie to leżysz.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2019, 12:29:03 pm wysłana przez Mollo999 »