Forum lucznicze

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zapraszamy do rejestracji!

Autor Wątek: Kolebka Państwa Polskiego  (Przeczytany 164 razy)

DżejEs

• Nowicjusz
  • *
Kolebka Państwa Polskiego
« dnia: Wrzesień 01, 2019, 04:39:09 pm »

Dzień dobry,
piszę z Wielkopolski. Po dłuuuugim oczekiwaniu zostałem w końcu pozytywnie zweryfikowany i przyjęty do tej społeczności ;)

Dawno temu strzelałem rekreacyjnie z łuku klasycznego. Po 30. letniej przerwie, na starość kupiłem sobie bloczek Approache'k.
Myślę, że niedługo dojdzie do zmian w prawie łowieckim i będzie można u nas polować z łukiem. Na razie jednak, strzelam na strzelnicy na 50 m i w domu na 18 m (na tyle pozwala działka). Prawdopodobnie zdecyduję się jeszcze na tarczówkę bo ten mały Bear jest dosyć "ruchliwy".

Zdrówka życzę miłośnikom łucznictwa.

DżejEs

humungus

• Doświadczony forumowicz
Odp: Kolebka Państwa Polskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2019, 05:00:29 pm »

siemanko,

a po czym wnosisz, że idą zmiany w prawie łowieckim? masz jakichś dobrych informatorów? takie zmiany to by była rewolucja, na pewno ożywiło by sprzedaż sprzętu no i środowisko było by się poszerzyło. uczestniczyłeś może w kursie IBEP? (ja planuje w przyszłym roku)
PSE Stinger Extreme 2018 55#
Spot Hogg Edge
HHA  DS 5019 1Pin + 3rd Axis Adapter
T.R.U. Ball Absolute 360 Pink Camo
G5 Meta Pro 3/16"
Easton Powerflight 400

kahles

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2019, 06:11:30 pm »

https://www.facebook.com/PBA-Wielkopolska-2193407850896618/

http://bowhunter.pl/

Kurs Wąbrzeźno
  https://www.facebook.com/events/415357105975981/

Z tych linków dowiesz się wszystkiego.Nie powielamy informacji NIESPRAWDZONYCH.Na dzień dzisiejszy polownie z łuku/iem w Polsce JEST ZABRONIONE.
 Na podstawowe uprawnienia łowieckie przyswajamy wiadomości o biologii łosia,głuszca,cietrzewia ale
 nie oznacza to ze za chwilę bedziemy na nie polować...
 Podobnie rzecz ma się z łucznictwem mysliwskim.Komisja Łucznicza przy Naczelnej Radzie Łowieckiej,kursy IBEP maja nas przygotować do ewentualnych zmian w Prawie Łowieckim,zmian w Ustawie o Bronii i amunicji co nie oznacza że takowa i w tm kierunku zmiana prawa nastąpi.
Takie wiadomosci powinny wystarczyć.Fora czytają także przeciwnicy łowiectwa,broni,broni miotanej.Nie  podkładajmy im pozywki dla hejtu.
Jesli ktos potrzebuje informacji z pierwszej ręki zajmuje sie tym Rzecznik Prasowy Polish Bowhunting association Paweł Jastrzębski i do niego nalezy kierowac pytania.

Waldi
PBA Wielkopolska
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2019, 06:19:09 pm wysłana przez kahles »
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

DżejEs

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2019, 09:05:50 pm »

To, że napisałem, że dojdzie do zmian w prawie łowieckim nie jest powielaniem niesprawdzonych informacji. To jest moje zdanie i chciałbym żeby tak się stało i to piszę, ot co!
Nadmierna ostrożność z powodu "że ktoś to czyta" jest właśnie największą bolączką m.in. łowiectwa. Nie ma dobrej opinii w części społeczeństwa bo nikt z tych panów, którzy przez lata rządzili PZŁ nie umiał (nie chciał) przeprowadzić żadnych kompleksowych działań przybliżających problemy łowiectwa, gospodarowanie populacjami zwierząt czy ochronę zwierząt łownych. Myśliwi piszą w fachowych periodykach do myśliwych. Czytają to myśliwi i użalają się jacy to wszyscy są źle nastawieni do myśliwych...
Ale nie kontynuujmy tego tematu bo nie miejsce na to.

Uważam jednak, że nie ma powodu żeby nie pisać o polowaniu z łukiem.