Autor Wątek: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark  (Przeczytany 5304 razy)

MSX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« dnia: Sierpień 24, 2019, 01:09:31 am »
Cześć,

To mój pierwszy post więc witam wszystkich, śledzę forum od jakiegoś czasu i w związku z tym, że chciałbym w końcu kupić własny łuk /do tej pory strzelam z klubowego/ postanowiłem się zarejestrować i popytać. Chciałbym poznać opinie na temat wymienionych w temacie łuków, interesuje mnie sprzęt do 3D z systemem ILF, mam około 185cm wzrostu naciągam na 30". Będę chciał wykorzystywać oryginalne przeznaczone do danego łuku ramiona. I tu pojawia się pytanie Win Black Elk ma dlugośc 62",Samick Discovery z długimi ramionami ma 62", jedynie White Feather Lark jest dłuższy i ma 64". Czy te długości nie będą problemem, w dziale klasyka do mojego wzrostu polecają 70" a to duża różnica.

Antkor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2019, 08:44:59 am »
Ciekawe , to co to za klub że nie potrafią doradzić w sprawie sprzętu .
Łuk- Prime one STX
Spust podstawowy tru ball HT
Spust zastępczy Scott Backspin
Rekord 18m 295
Rekord 50m 346
JASTRZĘBIE ZDRÓJ

Mathews

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2019, 12:10:47 pm »
Obecnie dostępny jest również majdan White Feather Lark w wersji 21 i 23 cale ,co w praktyce daje łuk o długości od 62 do 68 cali - zobacz to zdjęcie z ArcheryTalk 19-calowy i 23-calowy :
https://www.archerytalk.com/vb/attachment.php?attachmentid=6906449&d=1566326458.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2019, 12:12:27 pm wysłana przez Mathews »
Majdany ILF : SKY Conquest + dedykowane ramiona, WNS FC100,WF Lark 23, Gillo Ghost + ramiona Border EP10,Fivics Vellator.
Strzały : Easton Axis ,CX Predator,,Skylon Radius,Beman Centershot.

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2019, 12:12:45 pm »
Weź pod uwagę gniazda na majdanie i materiał z jakiego jest wykonany.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

MSX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2019, 02:36:20 pm »
Ciekawe , to co to za klub że nie potrafią doradzić w sprawie sprzętu .
Moim zdaniem dobry, kto powiedział ze nie doradzili, kilka osób pomogło na ile mogło /strzelają z bloczków i klasyków/. A inni nie zabieralli w tej kwesti głosu, wnioskuje że nie mieli nic sensownego do powiedzenia.

Obecnie dostępny jest również majdan White Feather Lark w wersji 21 i 23 cale ,co w praktyce daje łuk o długości od 62 do 68 cali - zobacz to zdjęcie z ArcheryTalk 19-calowy i 23-calowy :
https://www.archerytalk.com/vb/attachment.php?attachmentid=6906449&d=1566326458.
Dzieki za info choc wiedziałem że są inne wersje. Chciałbym coś krótszego dlatego wolałbym wiedzieć czy przy swoim naciągu nie będę nadwyrężał za bardzo ramion stosując majdany 17" i 19"

Weź pod uwagę gniazda na majdanie i materiał z jakiego jest wykonany.
Ok, wiem ze porównuje jabłka do gruszek w kwestii materiałów :)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2019, 02:42:16 pm »
Obecnie dostępny jest również majdan White Feather Lark w wersji 21 i 23 cale ,co w praktyce daje łuk o długości od 62 do 68 cali - zobacz to zdjęcie z ArcheryTalk 19-calowy i 23-calowy :
https://www.archerytalk.com/vb/attachment.php?attachmentid=6906449&d=1566326458.
Dzieki za info choc wiedziałem że są inne wersje. Chciałbym coś krótszego dlatego wolałbym wiedzieć czy przy swoim naciągu nie będę nadwyrężał za bardzo ramion stosując majdany 17" i 19"

Przy Twoim naciągu, większość ramion będzie pracowała na granicy możliwości nawet na 25" majdanie,
dlatego ja bym się nie upierał na krótkie majdany.
Dłuższy majdan odwdzięczy Ci się również wiekszym komfortem naciągania (mniejszy kąt cięciwy na palcach) :).

Kolega w naszym klubie połamał ramiona WiaWis NS (nie najtańsze ;) ) na 25" majdanie (co prawda on naciąga o do 31" czy nawet więcej).
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

MSX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2019, 09:49:21 pm »
Przy Twoim naciągu, większość ramion będzie pracowała na granicy możliwości nawet na 25" majdanie,
dlatego ja bym się nie upierał na krótkie majdany.
Dłuższy majdan odwdzięczy Ci się również wiekszym komfortem naciągania (mniejszy kąt cięciwy na palcach) :).

Kolega w naszym klubie połamał ramiona WiaWis NS (nie najtańsze ;) ) na 25" majdanie (co prawda on naciąga o do 31" czy nawet więcej).

Dziękuję za informacje, rozumiem że tyczy się to ramion ILF dla łuków olimpijskich, ale jak sprawa wygląda przy ramionach dedykowanych dla majdanów typu "hunter" np. Samick Discovery czy Black Elk. producent chyba nie produkuje ramion dedykowanych do swojego majdanu które będą miały problem przy 30".

A czy ktos wie jak sprawa się ma przy łukach typu hunter ? przejrzałem oferty kilku sklepów i nie trafiłem na informacje o maksymanlnym zalecanym naciągu.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2019, 11:52:23 pm »
Przy Twoim naciągu, większość ramion będzie pracowała na granicy możliwości nawet na 25" majdanie,
dlatego ja bym się nie upierał na krótkie majdany.


(...) rozumiem że tyczy się to ramion ILF dla łuków olimpijskich, ale jak sprawa wygląda przy ramionach dedykowanych dla majdanów typu "hunter" np. Samick Discovery czy Black Elk. producent chyba nie produkuje ramion dedykowanych do swojego majdanu które będą miały problem przy 30".

Tak, rzeczywiście pisałem o ramionach do olimpików.
Nie zgłębiałem tematu ramion do hunterów, więc tylko to co teraz napiszę to tylko domniemania, (może ktoś skoryguje).
Z tego co widać w sklepach, ramiona oznaczone jako tradycyjne/hunter mają podziałkę co 5# (a nie co #2 jak olimpijskie)
więc raczej są dedykowane do krótkich majdanów.
Tylko że wybór masz dużo mniejszy to raz,
a dwa, nie wiem czy w tym przypadku też nie jest tak,
że nominalnie są one robione dla naciągów 28-29" a powyżej to już na krawędzi.
Zapewne znajdą się firmy, które robią ramiona specjalnie dla "długorękich"
ale to już chyba na palcach jedej ręki zliczysz takie przypadki
(wiem, że UUKHA robi ramiona XL, z których wychodzi łuk 72" na 25" majdanie albo 74 na 27" longbow olimpijski :),
ale to są ramiona sportowe).
W tradycyjnych modelach tego nie widziałem.
Border też chwali się, że robi ramiona na długie naciągi,
ale nie wiem czy z ILF czy tylko przykręcane do swoich majdanów TD.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 04, 2019, 01:04:47 am »
Przy łukach terenowych zwanych fieldami czy tam hunterami jest niepisana zasada, że do naciągu powyżej 30" lepiej używać łuku 62" lub więcej. Ze znanych mi firm tylko Black Widow na swojej stronie podaje sugerowanie wielkości łuków (ramion) do długości naciągu strzelającego.

MSX

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 04, 2019, 09:31:31 pm »
Dzieki panowie za odpowiedzi bardzo mi pomogły.

grzech_s

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2019, 10:38:35 pm »
Chciałbym nawiązać do pierwszego posta i przedostatniego. Majdan Win&Win Black Elk ma 21", co z długimi ramionami da zestaw o długości 66", co może być istotne w zestawieniu z informacjami od Munin. Są jeszcze ramiona XL, najczęściej w tym temacie pojawia się sprzęt Uukha.

Munin

  • Gość
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2019, 01:38:03 am »
Wszystko jest kwestią jakości użytych materiałów i komponentów czyli ceną, jeśli poszczególne elementy są dobrej jakości nie ma problemów z długością naciągu i wytwórca daje gwarancję na to, że łuk TD 44" nie strzeli przy 31" DL. Ale ten łuk nie kosztuje 300$ tylko 700$ ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2019, 01:39:58 am wysłana przez Munin »

Habib

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Win Black Elk, Samick Discovery czy White Feather Lark
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 05, 2019, 10:21:49 am »
Polecam Ci Samick Discovery sam posiadam taki i jestem z niego bardzo zadowolony jeśli chcesz zaszaleć to nie kupuj zestawu tylko osobno majdan i ramiona do niego F3 wypas po pachy dwa tygodnie temu zamówiłem je sobie .
Poczytaj proszę na ich temat a przekonasz się że materiały z których są zrobione to wyższy poziom , a cena po prostu rewelacja . Sumując za nie duże pieniądze masz piękne cacko.
Samick Discovery ILF 62" - 40# ramiona R3 - 45#
Samick Sage 62" - 40#
Beman CenterShot 500 - 8.3GPI
Axis FMJ 500 - 9.2 GPI
BEST OF THE BEST Vintage Black Eagle 500 - 8.7GPI