Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy  (Przeczytany 11344 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 27, 2019, 10:59:12 pm »
Ja też miałem Truball 360 - to kawał fajnego spustu, zresztą cały czas strzelam ze spustów Truballa.

I to akurat nic dziwnego, że spust może przekraczać koszt innych elementów - ale to też element bezpieczeństwa. Bo jak tani spust odpali w trakcie naciągania to możesz się
trafić w twarz i np. złamać sobie nos albo wybić zęba.
Ostatnio na treningu miałem nową osobę, które - przy spuście nadgarstkowym - uprzedzałem, żeby trzymać palec wskazujący daleko od języczka spustu.
I co? I przy czwartej czy piątej strzale odpaliło. Nic się nie stało, ale mogło.
Przy spuście naprawdę trzeba uważać.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 29, 2019, 12:47:24 pm »
Podstawka jest jak najbardziej ok, tylko boje się czy sobie poradzisz z montażem , bo jak ustawić to ci wytłumaczymy.

Liczę na pomoc ze strony sklepu, chciałbym wyjść z niego z wyregulowanym i złożonym łukiem :)

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 29, 2019, 03:08:09 pm »
u mnie pierwotny naciąg z 29 cali zmieniał się wielokrotnie, nawet do 27,5 eksperymentowałem, stanęło na 28, ale może u ciebie uda się za 1 razem

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 29, 2019, 06:41:39 pm »
Naciąg będzie wpływał na inne parametry? Oprócz ustawienia celownika oczywiście? :)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 29, 2019, 08:23:07 pm »
Choćby na wysokość zamocowania peep sightu. Ale jak będziesz odbierał sprzęt bezpośrednio w sklepie,to pomogą Ci to ustawić pod ciebie. Później pewnie będą potrzebne jeszcze jakies regulacje,ale już będziesz mógł strzelać w miarę komfortowo.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 16, 2019, 03:45:29 pm »
1) Co sądzicie o zamianie spustu Cartera Chocolate Addiction na Hot Shot Vapor? Miał ktoś styczność z tym spustem? - polecacie, nie polecacie?
2) Co sądzicie o zamianie Easton Powerflight na Maximal Edge? W jakie groty najlepiej je wyposażyć? W standardzie w sklepie łuczniczym są groty Field o średnicy 5/16". Głownie będę strzelał do mat pilśniowych.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 16, 2019, 04:17:43 pm »
1) Co sądzicie o zamianie spustu Cartera Chocolate Addiction na Hot Shot Vapor? Miał ktoś styczność z tym spustem? - polecacie, nie polecacie?
W wątku o spustach jest moja recenzja tego spustu.
Ale coś mi się wydaje, że to trochę jakby zmieniać mercedesa na opla ;)
W jakim celu ta zamiana?
Nie pasuje Ci Carter?
Jakby co to mogę się zamienić ;)

2) Co sądzicie o zamianie Easton Powerflight na Maximal Edge? W jakie groty najlepiej je wyposażyć? W standardzie w sklepie łuczniczym są groty Field o średnicy 5/16". Głownie będę strzelał do mat pilśniowych.
I tu tak samo ;)
Zasadniczo to możesz grotów nie zmieniać, do pilśni fieldowe groty się nadają.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 16, 2019, 04:27:57 pm »
W jakim celu ta zamiana?
Nie pasuje Ci Carter?
Jakby co to mogę się zamienić ;)

Zamiana w planach, jeszcze nie kupiłem spustu ;) Chciałem troszkę przyoszczędzić, spust Hot Shot Vapor polecił mi jeden z pracowników sklepu jako wersja ekonomiczniejsza.

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 16, 2019, 04:36:06 pm »
w jednym filmiku S. Hann robił recenzje tanich strzał, średnich (powerflight?) i drogich,

ogólnie radził, żeby poniżej standardu powerflight nie schodzić,  bo wtedy nie wiesz czy to twoja wina, że nie trafiłeś, czy wina strzały

Mollo999

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 16, 2019, 04:48:16 pm »
1) Co sądzicie o zamianie spustu Cartera Chocolate Addiction na Hot Shot Vapor? Miał ktoś styczność z tym spustem? - polecacie, nie polecacie?
2) Co sądzicie o zamianie Easton Powerflight na Maximal Edge? W jakie groty najlepiej je wyposażyć? W standardzie w sklepie łuczniczym są groty Field o średnicy 5/16". Głownie będę strzelał do mat pilśniowych.
Maximal edge to rozpadające się padaczki. Kup coś lepszego a nie pożałujesz jak edgów.  Mi łamały się z byle powodu ( spin był ok ). Namawiam na cienkie ale tym samym o grubszych ściankach vapy czy kinetic pierce od gold tip. Jak gwoździe twarde i nic ne pęka.
Mam dwa spusty na zbyciu palcowe , jeden spot hogg whiper snaper i hot shot a i nawet podstawka ripcord red się znajdzie tak że możesz zaoszczędzić parę stów jak chcesz , pisz na pw jak chcesz coś wiedzieć. 
Jak dla mnie fajne spusty na początek i bez sensu jest inwestowanie 900zl jeżeli tak naprawdę nie jesteś pewny czy ci podejdzie i czy kciukowy mechanizm jest dla Ciebie ok. Wiem po sobie , pierw kciuki a teraz BT. Trzeba kilku dni albo minimum kilku godzin strzelania żeby coś powiedzieć o spuście a wydatek 900 w ciemno na podstawie kogoś opinii trochę średnio widzę. Jak na razie u nas nie Ameryka że wpadasz do sklepu testujesz luki i spusty i wychodzisz z tym co ci leży.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2019, 09:11:11 pm wysłana przez Mollo999 »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 17, 2019, 11:55:44 am »
Chciałem troszkę przyoszczędzić, spust Hot Shot Vapor polecił mi jeden z pracowników sklepu jako wersja ekonomiczniejsza.

A jeśli tak się sprawy mają, to jest to całkiem ciekawy spust.
Fajne jest to, że się szczęka zapina automatycznie na D-loop-ie i operuje się nią za pomoca trigera,
jest to bardzo wygodne. W innych spustach czasem trzeba hak ręcznie (palcem) wrócić na miejsce.
I jest cichy w momenci strzału. W strzelaniu sportowym może to nie jest tak istotne,
ale ... może denerwować jeśli ktoś jest wrażliwy ;)
Porównywałem w sklepie z Truball Fang i ten "trzaskał" niemożliwie :)

U mnie akurat Vapor leży, bo zaraz potem kupiłem "krótszego" Spot Hoga Friday night
i TruBall-a BT
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 17, 2019, 05:55:56 pm »
Ktoś w klubie zaproponował mi łuk Kinetic Rave albo TriumX jako lepsza alternatywa dla Stinger Extreme do strzelania tarczowego. Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 17, 2019, 06:39:59 pm »
Stingera robi jedna z 3 najlepszych i największych firm produkujących luki, wiec sam sobie odpowiedz na to pytanie.
Ten TriumX może i do tarczy byłby lepszy, ale on jest sporo droższy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2019, 06:43:54 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 17, 2019, 06:43:37 pm »
 

zostaniesz z tym sprzętem do końca jego dni, albo oddasz za bezcen

Mollo999

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 17, 2019, 07:05:05 pm »
Chłopie rób jak uważasz ale nie postrzelasz w tym sezonie jak tak wybrzydzasz.  Bierz stingera i nie szukaj dziury w całym,  pierwszy łuk to randka zapoznawcza i dopiero po lekkim obstrzelaniu będziesz mógł powiedzieć czego tak naprawdę chcesz i jaką odmianę łucznictwa będziesz chciał uprawiać lub też cie to kompletnie znudzi i sprzedasz graty a wtedy markowy towar lepiej chodzi w cenie niż inne cuda. Kupuj i strzelaj , strzelaj i jeszcze raz strzelaj i nie trać czasu na poszukiwania . Drugi zakup będzie już tym wybranym na podstawie własnych preferencji a pierwszy tym zapoznawczym jak pisałem.