Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy  (Przeczytany 11345 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 21, 2019, 09:58:17 pm »
W takim razie obrałem sobie za target celownik myśliwski jednopinowy. Czytałem Wasze opinie i sugestie z kilku lat, nie wiem za bardzo jaki wybór byłby dobry na ten czas. Głowa boli od tego jak wielki jest wybór. Skoro na łuk pójdzie 1200zł, na strzały 350zł to zostaje 1450zł na resztę, co możecie polecić?

Celowniki nie lubią oszczędności, bo to jeden z tych elementów, które zbierają dużo drgań i wibracji, od których mogą się rozlecieć.
Fuse, Spott Hogg lub HHA to byłby fajny wybór, musisz się liczyć z ceną rzędu 500-700 zł i wyżej żeby to miało ręce i nogi.
Ja osobiście wolałbym model jednopinowy z mikroregulacją, np coś takiego: https://sklepluczniczy.pl/celowniki-mysliwskie/2619-celownik-mysliwski-fuse-vectrix-xt-micro.html
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 22, 2019, 11:03:26 am »
Ja osobiście wolałbym model jednopinowy z mikroregulacją, np coś takiego: https://sklepluczniczy.pl/celowniki-mysliwskie/2619-celownik-mysliwski-fuse-vectrix-xt-micro.html

Z tego co mi się wydaje to 3 lub 5 pinowy celownik - przynajmniej po ofercie ze strony tak wnioskuję :)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 22, 2019, 01:34:07 pm »
Może coś takiego:
http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-mysliwski-apex-covert-ex-1pin-micro-celownik-jednopinowy-0-010-19.html

Ale pamiętaj , ze musiszjwszcze kupić podstawkę i spust. To tez bardzo ważne rzeczy .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 22, 2019, 02:16:28 pm »
Ja proponowałem koledze, że sprzedam jemu Axcela Carbon Pro Accutouch AV-31 Plus w cenie 1000 zł, ale nie chciał. Miałby wtedy celownik na lata :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 22, 2019, 02:23:34 pm »
Może coś takiego:
http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-mysliwski-apex-covert-ex-1pin-micro-celownik-jednopinowy-0-010-19.html

Ale pamiętaj , ze musiszjwszcze kupić podstawkę i spust. To tez bardzo ważne rzeczy .

Wystarczy mi zakresu na Stingerze na 70m? Zakładając, że naciąg obniżę do 50#?

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 22, 2019, 02:30:19 pm »
Jeśli chodzi o tego APEX to ładniejszy jest COVERT PRO, wydaje się, że ma nawet szkło powiększające w zestawie. Tyle, że cena odrzuca, strasznie drogi jak na mój budżet.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 22, 2019, 03:55:01 pm »

Wystarczy mi zakresu na Stingerze na 70m? Zakładając, że naciąg obniżę do 50#?

To zależy na jakiej wysokości będzie peep, ja mam go nisko że na dystansie ok 70m strzała już może uderzyć w lipko. Ale mnie interesują dystanse 50 max 60m.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 22, 2019, 11:53:03 pm »
Jeśli chodzi o tego APEX to ładniejszy jest COVERT PRO, wydaje się, że ma nawet szkło powiększające w zestawie. Tyle, że cena odrzuca, strasznie drogi jak na mój budżet.
Kolego, ja się nie upieram ze ten apex jest the best . Oczywiście są lepsze i ładniejsze celowniki. Ale ja ci podrzucałem propozycje dobra w stosunku cena ——>jakość . Proponując ten sprzęt opierałem się na tum jaka ilość kasy ci została i co jeszcze musisz kupić.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 23, 2019, 09:03:19 pm »
Bardzo dużo czytam forum, wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem. Niestety wszystkiego z forum się nie dowiem, sprzęt trzeba oglądnąć na żywo i podotykać. Wytypowałem kilka rzeczy sugerując się opiniami użytkowników, ważne było dla mnie żeby sprzęt był dobry. Nieco przekroczony budżet ale może uda mi się coś do niego dołożyć.

Łuk: PSE Stinger Extreme 2018
- bardzo ale to bardzo polecany, dla mojego budżetu wydaje się na początek zabawy najlepszym wyborem.

Celownik: Apex Covert Pro
- w kwestii celowników mimo wielu godzin spędzonych na szukaniu nadal jestem totalnie zielony, nie wiem jak się to reguluje, czym się mam sugerować przy wyborze ani nawet czegoś takiego na żywo nie widziałem. Wizualnie bardzo mi się podoba.

Podstawka: Ripcord Code Red
- bardzo dużo ludzi polecało, też nie wiem na co patrzeć kupując podstawkę opadającą.

Spust: Cartel Chocolatr Addiction 3F
- wiele pozytywnych opinii widziałem na ten temat, wiele się też naczytałem, że na tym elemencie się nie oszczędza. Bardzo drogi ale ponoć solidny, nie używałem nigdy żadnego spustu więc totalnie też nie wiem jaki inny mógłbym wybrać.

Strzały: Easton Powerflight
- tanie i dobre na początek

Jestem otwarty na wszelkie krytyki i opinie :)

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 23, 2019, 11:16:27 pm »
Podstawka: Ripcord Code Red
- bardzo dużo ludzi polecało, też nie wiem na co patrzeć kupując podstawkę opadającą


podobno dobrze jest, zaczynać od podstawki, nieopadającej- tarczowej, wyrabia poprawną technikę naciągu (strzała spada na początku) no i jest prosta w ustawieniu, ja ciągle z takiej strzelam, myślę o opadającej, ale to głównie w kontekście typowo łowieckiej konfiguracji

co do spustu, widać, że jedziesz na bogato,

 ja osobiście kupiłem taki http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-palcowy-tru-ball-absolute-360-camo-pink-3palcowy-spust-trigger-na-kciuka.html

i jestem arcyzadowolony, a mam małe ręce z krótkimi palcami - wydaje mi się, że trafiłem w swój spust za 1 razem

celownik, się nie wypowiadam- ja przez 1 miesiąc strzelałem bez celownika, dystans zwiększałem stopniowo z 10 do 20 metrów, z 20m trafiałem 90% strzał w tarczę 40cm, 99% lądowało w kwadracie 1x1m

instrukcje regulacjii dostaniesz z celownikiem:)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2019, 12:21:16 pm wysłana przez humungus »

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 27, 2019, 07:53:51 pm »
ja osobiście kupiłem taki http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-palcowy-tru-ball-absolute-360-camo-pink-3palcowy-spust-trigger-na-kciuka.html

i jestem arcyzadowolony, a mam małe ręce z krótkimi palcami - wydaje mi się, że trafiłem w swój spust za 1 razem

Kolor troszkę mnie nie satysfakcjonuje :D Co do spustu faktycznie jest dosyć drogi ale nie bardzo wiem co mógłbym kupić dobrego w miarę tanio. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 27, 2019, 08:25:26 pm »
Kolor troszkę mnie nie satysfakcjonuje :D Co do spustu faktycznie jest dosyć drogi ale nie bardzo wiem co mógłbym kupić dobrego w miarę tanio. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Popatrz na ceny spustów a przekonasz się, że to jest tani spust. Poniżej 500-600 zł ciężko o dobry spust. A wiele z nich kosztuje ponad 1000 zł.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 27, 2019, 08:41:01 pm »
ja osobiście kupiłem taki http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-palcowy-tru-ball-absolute-360-camo-pink-3palcowy-spust-trigger-na-kciuka.html

i jestem arcyzadowolony, a mam małe ręce z krótkimi palcami - wydaje mi się, że trafiłem w swój spust za 1 razem

Kolor troszkę mnie nie satysfakcjonuje :D Co do spustu faktycznie jest dosyć drogi ale nie bardzo wiem co mógłbym kupić dobrego w miarę tanio. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

nie widziałeś go na żywo, srebrny kosztował kiedyś ponad 800zł, cena właśnie atrakcyjna z racji koloru widocznie się nie sprzedawały, jest na prawdę kozacki jak się go zobaczy na własne oczy, i nie jestem wielbicielem tęczy, w trawie łatwiej znaleźć, nie zwykłem płacić za kolor +70%

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 27, 2019, 08:42:30 pm »
Kolor troszkę mnie nie satysfakcjonuje :D Co do spustu faktycznie jest dosyć drogi ale nie bardzo wiem co mógłbym kupić dobrego w miarę tanio. Ktoś ma jeszcze jakieś propozycje?

Popatrz na ceny spustów a przekonasz się, że to jest tani spust. Poniżej 500-600 zł ciężko o dobry spust. A wiele z nich kosztuje ponad 1000 zł.

no OK, spust w cenie łuku... zejdźmy na ziemię



P.S.mam celownik w cenie łuku, ale dalej będę obstawał przy swoim :o
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2019, 08:44:07 pm wysłana przez humungus »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 27, 2019, 10:15:59 pm »
Co do spustu, to jak już przeznaczysz koło 900 pln, to ja polecam ten:
http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-palcowy-carterjust-b-cuz-trigger-3f.html
Strzela i strzelało z niego wielu profi zawodników.

Podstawka jest jak najbardziej ok, tylko boje się czy sobie poradzisz z montażem , bo jak ustawić to ci wytłumaczymy. Może rzeczywiście lepiej kup podstawkę blaszkowa. Jest znacznie łatwiejsza w montażu, ale z kolei obawiam się ze będzie ci strzała często spadała i to będzie strasznie wkurzać .
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2019, 10:22:53 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500