Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy  (Przeczytany 11342 razy)

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Pierwszy łuk bloczkowy
« dnia: Sierpień 15, 2019, 11:01:31 am »
Jeśli chodzi o łuki bloczkowe jestem totalnym laikiem. Chciałbym na nowo zacząć przygodę z łucznictwem. Mam 28 lat, 176cm wzrostu i 181,5cm rozpiętość ramion. Interesuje mnie strzelanie do tarczy i myślę też o zawodach 3D. Potrzebuję sprzętu, który poradzi sobie na zawodach tylko nie wiem jakie odległości się teraz strzela.
Budżet to niestety 3000zł, mogę lekko zwiększyć jeśli ma to znaczenie wpłynąć na jakość. Dla początkującego łucznika bloczkowego uda się coś skompletować?
Nie ukrywam, że sporo tu już czytałem i mocno zainteresował mnie Stinger X, polecany nawet do tarczy mimo, że to łuk myśliwski, fajne malowanie, obawiam się tylko czy sprawdzi się na 70m. Dużą zaletą jest to, że mogę go potem sprzedać bez dużej straty i jak się wkręcę to na przyszły sezon kupić coś lepszego. Potrzebuje waszych opinii.

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2019, 12:29:39 pm »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2019, 01:13:01 pm »
Zobacz na giełdzie , jest pare fajnych ofert. Na przykład PSE Dominator 3D za 1700 pln. Do tego Kolega sprzedaje fajna walizkę i dobre strzały. Została by Ci jeszcze kasa na celownik i podstawkę oraz spust. Choć może troszkę braknąć budżetu. Albo tak jak napisałeś nowka Stinger i lepszy osprzęt. A jak uznasz, ze to jest to w co chcesz się bawić , to sprzedasz go i kupisz lepszy luk.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2019, 03:19:49 pm »
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=8543.0
Chyba już czytałem ten temat ale dobry dla przypomnienia, utwierdza w przekonaniu, że Stinger sprawdza się w roli tarczówki. Dzięki za podpowiedź.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2019, 04:15:44 pm »
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 15, 2019, 05:02:43 pm »
Ja bym pomyślał nad tą Suprą:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=8481.0

jest jeden problem, jak nowicjusz ma ocenić stan łuku, nie umiejąc się nim posługiwać? no bo strzelać czytając forum jedynie, nauczyć się nie da, z moich obserwacji, trzeba wypuścić około 2000 strzał, żeby jakoś tam mniej więcej wiedzieć o co chodzi: postawa, zwalnianie spustu itp, nie mówiąc o celowaniu

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 15, 2019, 05:23:13 pm »
Ja bym pomyślał nad tą Suprą:
http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=8481.0
Tylko ten zerwany gwint trochę odstrasza. Jakby sprzedający naprawił,to owszem. A Domi 3D to model wyżej od supry.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 15, 2019, 05:41:41 pm »
Zobacz na giełdzie , jest pare fajnych ofert. Na przykład PSE Dominator 3D za 1700 pln. Do tego Kolega sprzedaje fajna walizkę i dobre strzały. Została by Ci jeszcze kasa na celownik i podstawkę oraz spust. Choć może troszkę braknąć budżetu. Albo tak jak napisałeś nowka Stinger i lepszy osprzęt. A jak uznasz, ze to jest to w co chcesz się bawić , to sprzedasz go i kupisz lepszy luk.
Szczerze mówiąc nie przepadam za używkami a nawet jakbym się zdecydował to nie umiałbym zweryfikować jakości takiego sprzętu. Rozumiem, że z moim budżetem nowa Supra nie wchodzi w grę? Pytanie czy Supra będzie lepsza od Stingera relatywnie do ceny  ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 15, 2019, 06:00:50 pm »
Niestety Supra max to raczej tylko używka. Następny model Supry z przed 3 lat kosztuje koło 3200.
A Twój budżet 3000 pln to na sam łuk czy na wszystko ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2019, 06:23:30 pm »
Niestety Supra max to raczej tylko używka. Następny model Supry z przed 3 lat kosztuje koło 3200.
A Twój budżet 3000 pln to na sam łuk czy na wszystko ?
Chciałbym żeby to wystarczyło na łuk z osprzętem i strzałami. Takie rzeczy jak stojak czy torba to mogę dokupić w przyszłości. Ważne żeby było z czego już postrzelać  :)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2019, 06:47:13 pm »
No to jednak radził bym kupić nowego Stingera i jakiś fajny osprzęt, bo on jednak pochłonie ponad połowę kwoty.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2019, 08:05:32 pm »
Czyli na sam łuk jestem wstępnie zdecydowany. Pozostaje jeszcze osprzęt - nawet nie wiem jak się zabrać za dobór odpowiedniego oprzyrządowania. Co do strzał to widziałem, że ludzie polecają Easton Powerflight. Kiedyś strzelałem na klasyku z A/C/E ale to trochę drogi biznes.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2019, 08:50:34 pm »
Czyli na sam łuk jestem wstępnie zdecydowany. Pozostaje jeszcze osprzęt - nawet nie wiem jak się zabrać za dobór odpowiedniego oprzyrządowania. Co do strzał to widziałem, że ludzie polecają Easton Powerflight. Kiedyś strzelałem na klasyku z A/C/E ale to trochę drogi biznes.

Skąd jesteś? Daleko masz do Rudy Śląskiej lub do Jaworza?
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Hunter91

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2019, 09:45:27 pm »
Skąd jesteś? Daleko masz do Rudy Śląskiej lub do Jaworza?

Z Krakowa, kawałeczek drogi jest ale nie taki jak z pomorza  :D
Generalnie to myślałem o zakupie w sklepie stacjonarnym z odpowiednim uprzedzeniem właściciela. Chciałbym kupić wszystko u jednego sprzedawcy i liczę na to, że na miejscu będzie można od razu ustawić sprzęt. Będę musiał się do kogoś zgłosić ale chcę wstępnie zrobić rekonesans czego mi dokładnie trzeba.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2019, 11:03:49 pm »
Skąd jesteś? Daleko masz do Rudy Śląskiej lub do Jaworza?

Z Krakowa, kawałeczek drogi jest ale nie taki jak z pomorza  :D
Generalnie to myślałem o zakupie w sklepie stacjonarnym z odpowiednim uprzedzeniem właściciela. Chciałbym kupić wszystko u jednego sprzedawcy i liczę na to, że na miejscu będzie można od razu ustawić sprzęt. Będę musiał się do kogoś zgłosić ale chcę wstępnie zrobić rekonesans czego mi dokładnie trzeba.

No to do sklepu nie masz tak daleko, np. do Dawida ze sklep-luczniczy.pl
Pytam, bo warto byłoby podjechać do jakiegoś klubu i porozmawiać z kimś na miejscu. W Krakowie jest Płaszowianka, może tam kogoś znajdziesz.
U nas w Rudzie miałbyś możliwość porozmawiać, zobaczyć kilka łuków, poznać różnicę.

Odnośnie Supry - owszem, model niższy niż Dominator, ale też łatwiejszy w opanowaniu. Musisz pamiętać, że topowe modele są trudniejsze na początek, a na niższym poziomie wtajemniczenia :) nie poznasz różnicy. Supra jest bardzo uniwersalna i moim zdaniem to najlepszy łuk na początek jak i na strzelania średnio-zaawansowane. 
Ten zerwany gwint to nie jest dramat - sam tak miałem w Phenomie i wystarczyło wkleić nowy - to jest plus tego, że tam gwint do montażu stabilizatora jest wkręcany do majdanu.

Stinger to klasyczny wybór na początek, ale jeśli nastawiasz się na strzelanie tarczowe to szybko poczujesz braki w stabilności strzelania. No i osprzęt myśliwski też szybko pójdzie do wymiarny. A ta Supra to dobry model z udanego roku (bo późniejszy nietoperz już nie był tak lubiany), cena też nie jest taka zła.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium