Autor Wątek: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'  (Przeczytany 42899 razy)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #180 dnia: Wrzesień 11, 2019, 03:23:33 pm »
trza było szprejem przemalować, ja bym tak zrobił jakbym potrzebował 40 stingera

:) za dużo roboty żeby sprayem zrobić Camo,
znalazłem gotowca ;)
Poza tym, nie upierałem się na Stingera
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Munin

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #181 dnia: Wrzesień 11, 2019, 05:51:00 pm »
Śmiechy śmiechami ze Stingera ale w usa takim "Stingerem" jest któryś Martin, i on jest w sumie też do pożygu polecany na początek.

Mollo999

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #182 dnia: Wrzesień 11, 2019, 06:01:16 pm »
Pierwszy łuk to wyłącznie kwestia ceny i przeznaczenia . Jeżeli masz mało kasy kupisz tani albo używke i tarczowe albo hunter jak wolisz. Jeżeli masz kasę i wiesz że nie znudzi ci się po 2 tyg to po co komu stinger. Średnio zaawansowany szympans ogarnie technikę strzelania z łuku i czy to będzie hoyt  xelix ultra czy xpedite czy supra to większej różnicy to nie robi. To jest właśnie wyolbrzymiany problem przed jakim  stają nowicjusze i jest na zasadzie kupna pierwszego motocykla - człowieku 125cc albo 250 to max na początek! G- prawda , jeżeli ktoś wie jak to działa i ma trochę wyobraźni co taka moc potrafi zdziałać to i 1000cc ogarnie ( znam przykłady z życia wzięte) .
Nie ma sensu kupować dwa razy . Potrwa to tydzień czy dwa ale każdy logicznie myślący nauczy się naciągania i ogólnej obsługi łuku bez problemu . Takie moje zdanie. Stingery zostawcie dzieciom i kobietom.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #183 dnia: Wrzesień 11, 2019, 06:18:33 pm »
Mollo wg mnie samamu nauczyć się DOBRZE strzelać z bloczka jest trudno. Co innego jak ktoś należy do klubu i trener lub koledzy nad tym czuwają. Ja niestety mieszkam na łuczniczej pustyni i sam się wszystkiego musiałem uczyć. Najwięcej z YT.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #184 dnia: Wrzesień 11, 2019, 06:24:48 pm »
Tak, znam takich co to wiedzieli, że im się nie znudzi po 2-ch tygodniach i się znudziło po miesiącu czy 2-ch bo mieli lichy progress, bo byli mądrzejsi od trenerów, bo samo nie trafiało, i wiele innych "bo". Niestety tego nie przewidzisz i dlatego budżetowy sprzęt i najlepiej używka polecany jest każdemu żeby nie stracił przy odsprzedaży niezależnie od tego czy po 2-ch tygodniach będzie chciał więcej czy wcale.

Mollo999

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #185 dnia: Wrzesień 11, 2019, 06:49:37 pm »
Napisałem wyraźnie że ktoś musi być ogarnięty a jeżeli piszesz o kimś kto w 2 miechy progresu nie zrobił to wybacz ale ciężko z takim będzie nawet pod okiem trenera . Ogolne zasady strzelania są intuicyjne i łatwe do rozgryzienia na " logikę " a jeżeli ktoś faktycznie planuje na poważnie się tym zająć to faktycznie pomoc trenera wskazana żeby się nie uczyć na własnych błędach i nie odkrywać tego co zostało odkryte . Dla mnie 18m i walenie do celu wielkości 2zl jest cholernie nudne i wymaga tysięcy godzin w tym samym miejscu i pozycji . Wolę spontanicznie na różne dystanse nawet do 100m gdzie nie używam lipka i nawet nie planuje jego zakupu bo cel 20cm x20cm jest trafiany bez większego problemu .
Mój 21 letni siostrzeniec po 2 godzinach naciągał 55# lepiej technicznie niż połowa " doradzaczy "  z YT. Trzeba Mieć tą żyłkę po prostu jak w każdej dziedzinie .
Najważniejsze kryterium zakupu to przeznaczenie ( tarczowe czy rodzaj 3d) i podejście do tematu w sensie strzelanie weekendowe czy częściej.   Niema łuków za szybkich czy zbyt trudnych na początek wg mnie. Między bajki można też włożyć  mit o braku celności łuków o ATA w okolicach 31- 33" . Sprawdzi się może jeżeli ktoś by próbował czysto tarczowe dyscypliny. A jest to pierwszy punkt podczas doradzania nowicjuszom- bierz większy bo cielniejszy,  hahaha nawet przy ATA 38 czy 40" przy nie wyrobionych mięśniach można pomarzyć o sensownych wynikach a te 3 czy 5 cali naprawdę nie robi różnicy kiedy trzesiesz się jak galareta do samego strzału.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #186 dnia: Wrzesień 12, 2019, 12:20:10 am »
Śmiechy śmiechami ze Stingera ale w usa takim "Stingerem" jest któryś Martin, i on jest w sumie też do pożygu polecany na początek.

W każdym kraju mają swoje forum AT i swojego stinger-a :)

@Mollo999 przykład z motocyklami, trochę nie trafiony,
bo mocy motocykla nie musisz targać własnymi ręcami,
a 55# jednak trzeba własną łapą,
a i 4LBS samego łuku na wyciągniętej lewej też samo się nie dźwignie,
tak więc z łukami nie do końca jest tak jak z moto.
Chociaż i z moto rozsądek jest wskazany, bo o ile mocy nie trzeba dźwigać
to już wagę moto przy manewrach trzeba czasem utrzymać na jednej nodze,
a niecałe 100 kg 125cc to jednak deczko mniej niż 200kg 650cc :)


Jeśli idzie o to czy są łuki zbyt trudne na początek,
jak ktoś ma żyłkę pewnie nie, ale są takie łuki,
które są z definicji łatwiejsze od innych bo np. mają mniej agresywne cam-y.
Nie każdy wie czy ma żyłkę, zanim się nie przekona.
A jeśli nie ma, to z łatwiejszym łukiem będzie mu na początku prościej.
Nie każdy też wie na początku czy da radę ciągać 55#,
a nie każdy łuk da się odpuścić do 40# czy nawet 30#
bo może się okazać że tyle trzeba żeby komfortowo trenować
i nie zmachać się po 20 strzałach.

A jeśli idzie o kasę, to już każdy może robić co chce,
kto bogatemu zabroni kupić łuk za 5kPLN żeby się przekonać
że nie ma czasu albo fun-u żeby strzelać z rowera ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 12:41:27 am wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #187 dnia: Wrzesień 12, 2019, 07:46:58 am »
Jeżeli piszemy o dorosłym mężczyźnie , powtarzam mężczyźnie  to 55# naciągu czy 4 lbs w lewej ręce na wyproście  jaki problem dla niego stanowią? Poza tym po naciagnieciu rozklad masy jest troche inny wiec strzelajac nie trzymasz 4 funtow w lewej rece na wyproscie caly czas .Pisalem o siostrzeńcu ktory dawal rade od poczatku a nie jest rolnikiem pracujacym w polu od 10 roku zycia czy tez kulturystą , po prostu szczuply wysportowany chlopak 70kg 183 wzrostu.Chyba że jesteś z dużego miasta a tam standardy i definicja męskości troszeczkę inna ( plaga XXl wieku).
Porównanie do Moto miało na celu ogolne zasady poradzenia sobie z czym kolwiek jeżeli używasz szarych komórek i wiesz jak coś może funkcjonować a niewłaściwie użytkowane jakie niebezpieczeństwo za sobą niesie - krótko  - wyobraźnia.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 08:02:05 am wysłana przez Mollo999 »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #188 dnia: Wrzesień 12, 2019, 08:56:26 am »
Jeżeli piszemy o dorosłym mężczyźnie , powtarzam mężczyźnie  to 55# naciągu czy 4 lbs w lewej ręce na wyproście  jaki problem dla niego stanowią? Poza tym po naciagnieciu rozklad masy jest troche inny wiec strzelajac nie trzymasz 4 funtow w lewej rece na wyproscie caly czas .Pisalem o siostrzeńcu ktory dawal rade od poczatku a nie jest rolnikiem pracujacym w polu od 10 roku zycia czy tez kulturystą , po prostu szczuply wysportowany chlopak 70kg 183 wzrostu.Chyba że jesteś z dużego miasta a tam standardy i definicja męskości troszeczkę inna ( plaga XXl wieku).

Cóż różnych mężczyzn widuję, nie tylko w dużych miastach
i nie każdy naciągnie #50 a początkującym na tym forum może być każdy,
nie tylko mężczyzna wg. Twoich standardów ;)

Mój siostrzeniec lat 24, szczupły, nie wysportowany
z NIEDUŻEJ miejscowości i #40 nie da rady ;)

W sumie to nawet nie wiem skąd założenie, że piszemy tylko o "mężczyznach"
jakby panie albo chłopcy nie mogli być początkujący.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Mollo999

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #189 dnia: Wrzesień 12, 2019, 09:58:23 am »
W sumie to nawet nie wiem skąd założenie, że piszemy tylko o "mężczyznach"
jakby panie albo chłopcy nie mogli być początkujący.
[/quote]
Pisze na podstawie swoich doświadczeń i początków i właśnie uważam siebie za normalnie zbudowanego ( 75/180) i średnio wysportowanego mężczyznę a nie  zniewieściałego młodzieńca spedzajacego 90% wolnego czasu przed kompem ( jak twój siostrzeniec )  czy tym bardziej kobietą więc po co w ogóle mam się interesować takimi zagadnieniami . Nie interesuje mnie po prostu co ma wybrać kobieta czy cherlawy chłopczyk i jasno dałem do zrozumienia na początku że pisze o sobie , moje zdanie.
Właśnie 90% początkujących albo i więcej uważa się za mężczyzn itp a to że nie dają rady z 40 czy 55# to już nie mój problem . Poczytaj wszystkie wpisy i tematy nowicnuszy i będziesz wiedział skąd założenie że piszemy o mężczyznach.
Swoją drogą jak wygląda twój siostrzeniec że nie dźwignie poniżej 20kg ?
Wychodzi na to że mieszkam w Sparcie i każdy ma tu tyle pary i kaloryfery na brzuchu jak w filmie bo nie trafiłem wśród znajomych i rodziny na delikwenta co nie dał by rady 55# za pierwszym razem . Było ich mniej niż 300  ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2019, 10:09:38 am wysłana przez Mollo999 »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #190 dnia: Wrzesień 12, 2019, 10:31:37 am »
Pisze na podstawie swoich doświadczeń i początków () czy tym bardziej kobietą więc po co w ogóle mam się interesować takimi zagadnieniami.

W sumie nie musisz się tym interesować,
jednak tytuł wątku brzmi, "jaki łuk na początek" nie ma tam dopisku "dla prawdziwych mężczyzn" ;)
a ostatnie zapytanie smox-a, wprost mówi o młodym chłopaku.


Swoją drogą jak wygląda twój siostrzeniec, że nie dźwignie poniżej 20kg ?
Dźwignąć 20 kg to on dźwignie, ale strzelanie z łuku to nie jest dźwiganie na plecach
i nie wystarczy zrobić to raz czy dwa a przynajmniej ze 100 razy.
Pozdrawiam i chyba nie ma sensu ciągnąć dalej tej polemiki.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.