Autor Wątek: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek  (Przeczytany 4559 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 12, 2019, 04:00:55 pm »
Hej,
No i dziękuję bardzo właśnie tak zwróciłem uwagę na to jakie luki posiadacie (w tych podpisach pod postami) i mi wyszło że mało kto ma 70, więc teraz celuje w 55 lub 60, a co do strzelania to póki co chciałbym się skupić do strzelania do tarczy, weic zestaw który polecalo mi centrum-lucznicze zostaje skasowane i zaczynam szukać na nowo, tzn jak polecaliscie i większość forum nadal PSE stinger tylko lzejszego chyba że macie również coś innego na myśli.
Max na łuk chciałbym wydać 2000 zł więc chyba da się coś złożyć fajnego :).

Na forum jest teraz Supra za 1900 zł bodajże - to byłby fajny wybór na początek.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

humungus

  • Gość
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 12, 2019, 04:03:47 pm »
w tej cenie nie trafisz nic lepszego, ATA tego łuku to w sumie takie nie wiadomo co, ni to hunter ni to 3d, ale to moze byc dobra odskocznia, zeby potem samemu dojść do tego co ciebie zainteresuje bardziej, mnie chyba bardziej warunki polowe interesuja,

wczoraj wypusciłem okolo 150 strzał, jedna trafilem w sam środek poprzedniej, promien rozpadl się na miotełkę, nasadka wyparowała jak sabotażysta w czarnobylu

od wczoraj strzelam  do 9 tarcz o srednicy 20cm z 20 metrów,  bo strzały zaczeły sie zbyt szybko niszczyc- głownie podziurawione lotki, po 2 strzały na tarczę w serii (jak na razie z 24 strzal nieodwracalnie zniszczone 4 - od poczatku jak strzelam, zadnej nie zgubilem :)

na prawde da sie tym celnie strzelac, łuk nie kopie przy strzale, nie uzywam zadnego stabilizatora, nawet z ciezkim celownikiem typu hunter, jest neutralnie wywazony

i do tego bardzo lekki

Zacza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2019, 01:35:37 am »
Hej,
Dzięki za info będę szukać okazji bo przyznam to "niewiadomo co" mi się spodobało dość i chyba padnie na stingera jak kolega wyżej powiedział żeby stwierdzić co mi lepiej leży, lecz będę szukać o mniejszym naciagu. Będę szukać/składać stingera ale lzejszego.

Kurde boję się przewozić łuk liniami lotniczymi bo z racji na moz zawód (pływający) dużo latam niestety i chciałbym go ze sobą wozić ale jak linie lotnicze się zgodzą to już wymagania na statku są drastyczne i bardzo zaostrzobe a taki łuk w niepowolanych raczkach może zrobić wiele złego.
Jak mi się uda to wyjdę w Australii już namiezylem fajny sklep to może parę zdj porobię jak to wygląda zagramanica chyba że zlewacie taki temat :).

A takie pytanie zupełnie z innej beczki czy cieciwa ma właściwości rozciągające? Czy prędzej pęknie niż się wyciągnie.

humungus

  • Gość
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 13, 2019, 07:45:34 am »
Steve Hann ma duży sklep w Adelaidzie, prowadzi kanał Archery supply  na jutubie, możn au niego wszystkiego popróbować, a to nie często spotykana możliwość

cięciwa zaczyna się strzępić, będzie sie wycierać w miejscach gdzie styka się z prowadnicami, raczej nie zauważyłem rozciągania

zdjęcia wrzucaj, a jakże, sam bym chetnie pojechal na wakacje do kangurów, ale daleko no i bilet kosztuje, bloczek u nich to niemalże sport narodowy
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2019, 07:50:10 am wysłana przez humungus »

Zacza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 13, 2019, 12:58:58 pm »
Wiem wiem :),
Duzo czytałem o tym że Australia oprócz bumerangow to słynie z łucznictwo, niestety najbliżej Adelaidy to ja będę w Melbourne niestety, a czasem to średnio dysponuje żeby się na większe odległości przemieszczać hehe.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 14, 2019, 12:10:35 am »
A takie pytanie zupełnie z innej beczki czy cieciwa ma właściwości rozciągające? Czy prędzej pęknie niż się wyciągnie.

Cięciwa zrobiona z dobrych sznurków, się nie wyciągnie.
Prędzej pęknie jak jej na czas nie wymienisz.

Sznurki na cięciwy do bloczków, rozciągają się nieznacznie na początku,
ale w dobrych cięciwach, jest to robione jeszcze na etapie wykonywania cięciwy,
więc na łuku już się praktycznie nie rozciąga.

Na strzępienie się sznurków pomaga regularne woskowanie :)
Na wycieranie pomaga zrobienie owijki w miejscu gdzie kable ocierają o ślizgacz odciągu.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Zacza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 14, 2019, 12:36:11 pm »
Dzięki za info,
Teraz już zglupialem, gdyż prowadzę rozmowę ze sklepem centrum-lucznicze (odnośnie stinger) i gdy tylko Pan sprzedawca usłyszał że zaczynam chyba "wydziwiac" że chce łuk z mniejszym naciagiem, podstawkę blaszke, celownik jedno ponowny i chyba tarczowy to odradzil mi kupno i radził dobierać jeszcze 1 tys i kupić  Sanlida Prodigy który jak rozumiem jest stricte tarczowy ale już widzę że ma dwa camy a chyba początkującemu to może przysporzyć paru problem z tego co wyczytałem już na forum, do tego regulacja zaczyna się od 40# dopiero .
Jak to jest z tym stingerem czy on jest taki multi purpouse jak piszą inni forum czy nagle on już się nie nadaje na tarcze... Większość pisze iż jest właśnie do tego i tego aby się przekonać co bardziej interesuje, że da się tarczowo lupac z niego,  jest celny i do 2 tys to jest wart swojej ceny.
Panowie jak to jest, rozumiem że sprzedawca również się zna na tym sprzęcie.
Nadal oponuje za stingerem ale już teraz zaczynam powoli wątpić a sprzętu za 3tys nie kupię ( narazie) bo rozumiem że im większa kwota tym lepiej ale w takim systemie trzeba znowu kolejne miesiące czekac, a chyba lepiej zacząć strzelać ze sprzętu za 2 i sukcesywnie uczyć się poprawnych nawyków i powtarzalności.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 14, 2019, 01:20:31 pm »
Daj sobie spokój ze sklepem "Centrum Łucznicze" i weź gdzie indziej. Byle nie w Łuksporcie bo tam to już totalne dzia...two jest :P
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

humungus

  • Gość
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 14, 2019, 04:26:13 pm »
jak zamówisz strzały, podstawkę spust i stingera 55# w sklepie robin hooda, to na pewno wytargujesz jakiś rabat,
mi dali 5% 

wziąłem czarnego, ale kusił też platynowy

sprzedawca wyczuł, że nie jesteś zdecydowany więc proponuje ci coś droższego
kup stingera, bedziesz zadowolony, i w razie odsprzedaży stracisz relatywnie niewiele, z tego łuku można na prawdę zadziwiająco celnie strzelać

zapewne 3,5x droższa supra strzela celniej, ale czy strzela 3,5x celniej niż stinger?


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 14, 2019, 06:43:50 pm »
Dokładnie daruj sobie ten sklep. Jest temat o sklepach i warto się z nim zapoznać.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 14, 2019, 11:28:14 pm »
Zacza, ja to widzę tak.
Skoro klient dobiera do łuku osprzęt, który sugeruje strzelanie tarczowe,
to sprzedawca doradził Ci łuk tarczowy.
Sprzedawca zadowolony bo łuk droższy,
klient zadowolony bo celniejszy :)
Czy dużo bardziej celny to już sprawa dyskusyjna :).

Ten Sanlida, jest całkiem całkiem, u nas w klubie ma go kolega.
Problem z nim taki, że ma agresywne camy, więc na początek przygody nie za dobry będzie to wybór.
Dwa camy to nie jest taki znów problem, mój łuk Infinity też ma dwa camy i nie narzekam.
Ja bym bardziej zwrócił uwagę na to, że Stingera możesz rozebrać i poprzestawiać sam w domu.
Do Sanlidy może być potrzebna prasa i to bardziej bym widział jako niedogodność niż to, że ma dwa camy.

Czy Stinger jest taki do wszystkiego?
Z każdego łuku da się strzelać do tarczy. Tyle że z dłużego odrobinę łatwiej.
Stinger nie jest typowo tarczowym łukiem, z uwagi na krótkie ATA bliżej mu do myśliwskich,
ale kto Ci zabroni z myśliwskiego sprzętu strzelać do tarczy?
A przyjąć postawę, złożyć się, pracować na spuście trzeba dokładnie tak samo
jak na każdym innym łuku.

A Stinger w Polsce po prostu od lat jest bloczkiem entry level, znanym i lubianym.
Dobrze zrobionym i dobrze się sprawującym, popularnym więc też łatwym w razie czego do odsprzedania,
nie kosztuje majątku i nie jest już taki "juniorski" (malutki)
jak Hoyt Ignite,Klash, Infinity czy jeszcze parę innych.
Trochę tak jak VW Golf albo Octavia ;)

Co do samego sklepu to kupowałem tam kilka razy,
nawet swojego Infinity u nich kupiłem z zupełnie innym osprzętem niż jest w zestawie,
co sobie chwalę, bo nikt inny nie chciał mi go przerabiać,
a ja nie miałem ochoty motać się ze sprzedażą badziewnego osprzętu z zestawu.

Ale faktem jest, że nigdy nie uderzałem z nimi w żadne dyskusje merytoryczne
tylko kupowałem dokładnie to co chciałem.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Zacza

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Problem z wyborem łuku RH/LH, parę pytanek
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 15, 2019, 02:38:03 am »
Dzięki za wyczerpujące informacje, faktycznie odniosłem wrażenie, że sprzedawca wyczuł mnie (zoltodzioba) i zaczął zmieniać zdanie co do łuku.
Teraz jest wszystko jasne zmiana sklepu i składany stinger dzięki wam bardzo za info wszelakiego rodzaju :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2019, 05:35:13 am wysłana przez Zacza »