Autor Wątek: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?  (Przeczytany 4479 razy)

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 31, 2020, 09:19:46 am »
Czy to flex fletch czy aae to to samo . Na edgach i Gold Tip  były bohning i aae.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 31, 2020, 11:03:22 am »
U nas problem rozwiązywało przemycie stopki lotki czystym alkoholem izopropylowym. Klej Bearpaw czyli Cyberbond 1060.

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 31, 2020, 05:25:16 pm »
Do tej pory używałem lotek bohning,  aae,  flex fletch  i klei bohning platinium,  flex bond,  g5 , kropelka ( żel i normalna) i razem to wszystko do tej pory dawało mizerne rezultaty nawet po matowaniu promienia papierem ściernym i przetarciu acetonem.  Czuje wypróbuję ten bearpaw żeby się upewnić czy muszę liczyć tylko na wrapsy . Aceton vs izopropylowy,  może też sprawdzę ten drugi . Ogólnie nie oczekuje wiele .
Słyszałem też że można kleić na Loctite 406 , testował ktoś?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 22, 2020, 08:15:40 pm »
Też długo szukałem,ale w końcu po przemyciu alkoholem izopropyl i uzyciu kleju G5 G-lock Blu-Glu, lotki świetnie się trzymają promieni. A nie raz musiałem wyciągać z wnętrza pilśni ,bo maty są mocno postrzelane i strzała głęboko wchodziła. Zadna lotka nie odpadła. Do tego ten klej ma niebieski kolorek i dobrze widać gdzie już pokryliśmy stopkę lotki. No chyba ,że uzywamy niebieskich lotek  :)
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2020, 07:44:32 pm »
Już myślałem że będę mógł polegać tylko na oklejkach a tu ostatnie podejście okazało się właściwym.  Mało tego nie było tzn czynności aby lotki trzymały się promieni bo było wszystko przecierane 2 razy czyli raz aceton , potem izopropyl i do tego klej bearpow . Fajnie się go rozprowadza cienkim aplikatorem.  Zostawiłem do wyschnięcia co prawda na całą noc bo nie chciałem ryzykować i na drugi dzień zauważyłem 4 miejsca ( po jednym na 4 promieniach) które nie do końca złapały klej.  Odchyliłem lotki palcem i dorzuciłem po kropelce i jest ok. Lotki wytrzymują nawet mocne naciskanie kciukiem z boku. Do tej pory najlepsze klejenie na goły promień a takie trudności przypisze chyba pokrycie promieni powłoką ICE coś tam,  która ma ułatwiać wyciąganie ich z tarczy . Na starych Edgach 300 trzyma ponad pół roku klejenie zwykłym Platinium od Bohning.

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 29, 2020, 05:32:22 pm »
Cjanoakrylowy UNI FLEX Technical T-40 > www.inter-tech.com.pl > bardzo dobrze klei. Miałem kilka lat tmu super klej dedykowany z USA ale nie pamietam jakiej firmy.

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 29, 2020, 08:27:04 pm »
Naprawdę dziwna sprawa z tym klejeniem.  Próbowałem zwykłej kropelki w żelu i ogólnie słabo ale czasem tak złapało że zębami nie mogłem lotek zerwać ale zdarzyło się to 2-3 razy na 20 i wszystko identycznie klejone. Próbowałem G5 Blu glu o którym pisał sipap i dla mnie niewypał niesamowity. Niby był niebieski w trakcie nakładania ale schnięcie miał nienormalnie długie i dziwnie lotki wyginał ( jakby za mocny na gumę) ogólnie bearpow wypadł najlepiej do tej pory a wyciągałem już nawet strzaly łapane gumą za lotki i dalej jest ok. W razie co znalazłem oklejki 18cm długie i 3,5 szerokie ( spokojnie 2 z 1 można zrobić) za 0,50€ sztuka i akurat kolory biały ( mój ulubiony bo daje najwięcej opcji kolorystycznych) żółty i pomarańczowy. Więc czuje że i tak je kupię i sprawdzę z ciekawości.