Autor Wątek: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?  (Przeczytany 4491 razy)

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 26, 2020, 04:09:53 pm »
Racja. A do tego nie jest drogi. Koło 6 zł za tubkę. Mnie starcza na oklejenie przynajmniej 12 strzał Blazerami. I jeszcze trochę zostaje.
Hoyt HyperForce

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 26, 2020, 04:18:03 pm »
No i git , dzięki za opinie.  Wypróbuję takie zestawienie bo wbrew pozorom najprostsze rozwiązania mogą być najlepsze .

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 26, 2020, 04:27:41 pm »
A jeszcze pytanko- czy ustawienie regulacji jest przypadkowe czy można się nim sugerować szukając "prostego" klejenia czy też trzeba to ustawiać ręcznie " na oko " kontrolując sposób układania się lotki na profilu ?

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2020, 04:35:07 pm »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie. Wszystko ustawia się ręcznie, można sprawdzić na sucho, bez kleju jak lotka ułożyła się na promieniu. Dobrze to widać, nic nie zasłania. Wystarczy ustawić raz a potem już można kleić bez obaw, że coś się rozreguluje. Ostatni raz przestawiałem maszynkę ze 3 lata temu i do tej pory jest dobrze. Przy wymianie pojedynczych lotek strzał oklejanych 2 lata temu po prostu wkładam do maszynki, ustawiam na daną lotkę i kleję. Nic nie jest krzywo
Hoyt HyperForce

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2020, 04:41:51 pm »
Ok dam radę,  dzięki.

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 29, 2020, 05:55:44 pm »
Maszynka dotarła. Pierwsze klejenie zaliczam właśnie,  magnes bardzo dobrze trzyma . Regulacja łatwa i widoczna . Kleje na kropelkę w żelu,  nie chce dziś rwać lotek na próbę,  jutro sprawdzę siłę trzymania po dobrym wyschnięciu albo dziś wieczorem . Ogólnie jestem zadowolony , maszynkę uważam za lepszą niż Decut P-Nexus którą też mam a budżet ten sam .

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2020, 08:35:14 am »
Miałem Cartela i rozsypał mi się ten mechanizm obrotowy. Zupełnie luźno teraz lata. Zamówiłem kolejny. Może wiecie co robiłem nie tak. Tam są trzy śrubki do jakiejś regulacji ale ich nie dotykałem bo nie miałem instrukcji. Czy ktoś mógłby napisać do czego te śruby i jak to ustawiać. Nie chcę drugiej popsuć a wstyd dzwonić do sklepu i pytać bo wychodzę na jełopa.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2020, 08:56:11 am »
Mówią, że wstyd to kraść i z d..y spaść :)

A tak poważnie to te śrubki służą do ustawiania czy chcesz kleić na 3 czy 4 lotki. Niestety, która do czego to Ci nie powiem, bo po prostu nie pamiętam. Zadzwoń do sklepu i podpytaj. Nikt Ci za to w mordę nie da :) Każdy kiedyś zaczynał i potrzebował pomocy.

Pozdrawiam - Jacek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2020, 08:59:14 am wysłana przez jmarcinkowski »
Hoyt HyperForce

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2020, 12:31:21 pm »
Na kubkach od kawy w stanach też musi być informacja że HOT dla sporej części społeczeństwa,  nie jesteś sam na to wychodzi  :o
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2020, 04:10:30 pm wysłana przez Mollo999 »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 30, 2020, 01:12:00 pm »
Pod tymi śrubkami masz sprężynki i kulki które dociskane sprężyną zatrzaskują się w gniazdach. Dokręcając jedną a luzując drugą przestawiasz maszynkę z 3 lotek na 4 lotki bo odpowiednio pod jedną śrubą są 3 gniazda co 120 stopni a pod drugą śruba masz 4 gniazda co 90 stopni.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Munin

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 30, 2020, 04:18:54 pm »
Moim zdaniem Cartel jest jednym ze słabszych urządzeń tego typu. Na początek przygody się nadaje wyśmienicie ale ma za duże luzy a i sposób ustawiania klamry względem promienia jest daleki od precyzyjnego.
Najlepiej to widać jak się klei 6 lotek na promieniu, między lotkami powstają różnej wielkości odstępy.

Miałem Cartela i rozsypał mi się ten mechanizm obrotowy. Zupełnie luźno teraz lata. Zamówiłem kolejny. Może wiecie co robiłem nie tak. Tam są trzy śrubki do jakiejś regulacji ale ich nie dotykałem bo nie miałem instrukcji. Czy ktoś mógłby napisać do czego te śruby i jak to ustawiać. Nie chcę drugiej popsuć a wstyd dzwonić do sklepu i pytać bo wychodzę na jełopa.

Widać zgubiłeś kulki być może też sprężynki albo masz poluzowane te śrubki na imbusa.
Od pokrętła masz śrubę z łbem sześciokątnym, ta śruba utrzymuje pokrętło w gnieździe, jeśli chcesz pokrętło zdemontować musisz ją odkręcić, dobrze jest przed odkreceniem śruby trzymającej pokrętło wykręcić te śrubki na imbusa i wyjąć z otworów sprężynki i kulki.
Następnie masz dwie śruby na imbusa, pierwszy od pokrętła to ustawienie co 90 stopni, drugi 120 stopni.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2020, 04:21:57 pm wysłana przez Munin »

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 30, 2020, 04:42:09 pm »
Opinia jak opinia ale pisząc o maszynce za poniżej 100zl myślisz pewnie o blitzu za 400 jako punkcie odniesienia. Luzy i regulacje mam właśnie na myśli jeżeli porównanie mam z nexus w podobnej cenie . W nexusie masz regulacje poprzez kręcenie które ma się nijak do skali wydrukowanej w tych miejscach.  Zgadujesz gdzie będzie prosto bo nawet przymiarka bez kleju średnio wychodzi skoro ciężko zajrzeć na jakość i kąt padania lotki na promień.  Luzy ma znacznie większe i magnes słabszy względem Cartela.  Nie ma tak wiele maszynek w tym przedziale cenowym i takiej oceny należy się trzymać.  Tak samo jakość kleju czy odtłuszczenie ma wpływ na siłę klejenia co niektórzy mogą zinterpretować jako " słaba maszynka " i dopiero zwrócić na te czynniki uwagę po zakupie drogiej maszynki ,, skoro mam drogą maszynkę to przyczyną musi być co innego " i wracają do podstaw czyli rodzaj kleju i oczyszczenia przed klejeniem .   Czas schnięcia tez nie jest taki jak podaje producent jeżeli klej znajdzie się w kanale pod lotką a promieniem. Nawet po 10 czy 15 min może się zdarzyć że totka w pełni nie bedzie się trzymała a po dotknięciu palcem okazuje się że nawet taki klej jak kropelka jeszcze nie stwardnial do końca. Śmiało można stwierdzić że potrzeba kilka godzin do pełni sukcesu , teksty o kilku minutach można między bajki włożyć bez względu na użyty klej . Na palcach owszem , jak ma dostęp powietrza i cienką warstwę,  wystarczy kilka sekund.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2020, 05:54:09 pm wysłana przez Mollo999 »

Masud

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 186
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 30, 2020, 07:10:22 pm »
Zgadza soę. Zgubiłem kulki i sprężynki. Nie wiem jak ale ich nie ma a były. Dzięki za pomoc. Dojdę już reszty.
Bloczek: Bear Approach HC (2019) 60#
Konny: Nomad Black Shadow 48" 35#
Wschodni: Oak Ridge Sado Bamboo 52" 35#
Longbow: Buck Trail Metis 60" 30#
Barebow: Winners Explore DX + KAP Winstorm 2 Carbon Foam Limbs.

Mollo999

  • Gość
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 31, 2020, 08:40:55 am »
Kleje i już sam nie wiem czy się śmiać czy płakać.  Szukam winnych a z tego co do tej pory sprawdziłem i testowałem najlepszy efekt związany z klejeniem  VAP-ów było klejenie na wrapsy czyli na naklejke wcześniej kolejną na promień.  Mam 4 strzały Gold Tip też cieniutkie i na nich dziwnie dobrze się trzymają lotki a z vap-ów zrywać można jednym palcem nawet naciskając z boku kciukiem nawet na starych edgach trzymają się już kilka miesięcy a tak samo klejone. Terażniejszy klej to kropelka w żelu jak i zwykła więc powinno być ok , jest też aceton a maszynka trzyma jak należy i np dziś rano wyciągam strzale która siedziała całą noc i pstryk...lotka spadła... Jako że dzieje się tak tylko na vapach mam teorię że jest to wina powłoki która ułatwia wyciąganie z celu ale matuję to miejsce nawet papierem ściernym więc nie mam zielonego pojęcia o co może chodzić. Ktos z was klei VAP-y na kropelkę? Chce kupić Bearpaw ale nie wiem czy jest szansa na poprawę skoro to podobny składnik/klej . Wrapsy zadziałają na 100% tylko to dodatkowa waga jak i koszty bo przy uszkodzeniu jednej lotki trzeba zerwać wszystkie i kleić od początku czyli uszkodzenie jednej lotki = 3 nowe + naklejka/wraps.  Ma ktoś jakieś teorie co może być nie tak ?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: wybór maszynki do klejenia lotek - co polecacie, w rozsądnej cenie?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 31, 2020, 09:08:07 am »
Jaka firma lotek?