Autor Wątek: Spust typu "Resistance"  (Przeczytany 6455 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spust typu "Resistance"
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 08, 2019, 09:53:28 pm »
Stać w pełnym naciągu, zablokowanym plecami w celu to żaden problem.
Problem się zaczyna, kiedy musisz cały te układ rozciągać, bo ciężko jest zachować taką stabilizację. Wtedy też w grę wchodzą nerwy, opanowanie, siła i okazuje się, że to nie takie proste.


Uwierz mi, że przy spuście nadgarstkowym nie byłem w stanie najechać pinem na żółte :P A jak już to zrobiłem wysiłkiem całego ciała i umysłu, to byłem tak spocony i zmęczony jakbym 100 strzałów oddał :(
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Spust typu "Resistance"
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 09, 2019, 01:39:22 pm »
Uwierz mi, że przy spuście nadgarstkowym nie byłem w stanie najechać pinem na żółte :P A jak już to zrobiłem wysiłkiem całego ciała i umysłu, to byłem tak spocony i zmęczony jakbym 100 strzałów oddał :(

Mi chodzi o to, że stanie z naciągniętym łukiem w celu i spustem BT jest proste :) Oczywiście, że przy triggerze przychodzi chęć szybkiego odpalenia, tutaj to jest trudniejsze.
Niby można to zerwać, ale wtedy strzał jest już kompletnie do dupy :P
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spust typu "Resistance"
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 09, 2019, 04:09:42 pm »
Na szczęście na razie nie mam ciągot do jak najszybszego odpalania strzału przy użyciu BT :) I oby tak zostało.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Spust typu "Resistance"
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 17, 2019, 02:04:21 pm »
Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tutaj. Pytanie do osób, które strzelały ze spustu np takiego jak Tru Ball HBC (nazwijmy to otwarty) i ze spustu typu np Tru Ball Fulkrum (nazwijmy to z oczkiem). Czy strzelanie ze spustu z oczkiem na palec wskazujący jest dla was wygodniejsze? Spust pewniej leży w dłoni?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Spust typu "Resistance"
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 18, 2019, 11:55:00 am »
Pytanie do osób, które strzelały ze spustu np takiego jak Tru Ball HBC (nazwijmy to otwarty) i ze spustu typu np Tru Ball Fulkrum (nazwijmy to z oczkiem). Czy strzelanie ze spustu z oczkiem na palec wskazujący jest dla was wygodniejsze? Spust pewniej leży w dłoni?
W moim odczuciu nie ma to żadnego znaczenia, oczko nie ma wpływu na to jak spust leży w dłoni.
Większe znaczenie ma to jak jest wykonana (grubość, kształt wyoblenia, faktura) ta część spustu,
na której opierają się palce w czasie naciągania.
Mam trzy różne spusty (jeden z oczkiem), i każdy czuje się inaczej,
ale nie ze względu na oczko, tylko właśnie ze względu na wykonanie "poprzeczki" za którą się ciągnie.
Dwa są lekko wygięte, spot hogg jest prostą poprzeczką.
Wygięte lepiej mi leżą w dłoni bo lepiej się układają do różnej długości palców.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Spust typu "Resistance"
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 18, 2019, 05:15:58 pm »
Pytanie do osób, które strzelały ze spustu np takiego jak Tru Ball HBC (nazwijmy to otwarty) i ze spustu typu np Tru Ball Fulkrum (nazwijmy to z oczkiem). Czy strzelanie ze spustu z oczkiem na palec wskazujący jest dla was wygodniejsze? Spust pewniej leży w dłoni?
W moim odczuciu nie ma to żadnego znaczenia, oczko nie ma wpływu na to jak spust leży w dłoni.
Większe znaczenie ma to jak jest wykonana (grubość, kształt wyoblenia, faktura) ta część spustu,
na której opierają się palce w czasie naciągania.
Mam trzy różne spusty (jeden z oczkiem), i każdy czuje się inaczej,
ale nie ze względu na oczko, tylko właśnie ze względu na wykonanie "poprzeczki" za którą się ciągnie.
Dwa są lekko wygięte, spot hogg jest prostą poprzeczką.
Wygięte lepiej mi leżą w dłoni bo lepiej się układają do różnej długości palców.

Tu akurat z wypowiedzią kolegi się zgadzam że nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia, powiem że miałem  Tru Balla HBC i mam Tru Balla Fulkrum, którego zdecydowanie polecam, natomiast  Tru Ball HBC mi akurat nie przypadł do gustu ze względu na wąską rączkę, która to po dłuższym strzelaniu wcinała się w dłoń, no i ten zaokrąglony koniec, kolega go nawet trochę wyprostował  :D Co do Tru Balla Fulkrum nie mogę się do niczego przyczepić, regulacja kąta rączki, mikro regulacja księżyca, można sobie zrobić spust 3 lub 4 palcowy wszystko w zestawie, ustawić można go sobie pod siebie  8).  To taka moja mała opinia
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75