Autor Wątek: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe  (Przeczytany 1508 razy)

humungus

  • Gość
cześć,

właśnie wziąłem się za montaż celownika a tu lipa- żadna ze śrub w zestawie nie pasuje do otworów w łuku.... jak to możliwe? wyraźnie nie chcą się wkręcać, nie kręcę dalej bo aluminiowy gwint to delikatna sprawa, zdaje się będę musiał jakieś śruby dokupić...

czy ktoś przerabiał już taki przypadek? myślałem, że to są jakieś standardowe średnice...

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2019, 01:56:26 pm »
Hmmmm... to są standardowe rozmiary gwintów.
Machnij zdjęcie co tam masz.
Z takim przypadkiem nie miałem do czynienia jeszcze... A gwint nie jest 'zalany' farbą? Z nowym stringerem jeszcze się nie spotkałem, a to masówka więc mogło się też tak zdarzyć. Wyższe modele na pewno mają zawsze zabezpieczone gwinty na czas malowania.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

humungus

  • Gość
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2019, 02:26:57 pm »
wg mnie te śruby nie pasują, jak patrzyłem w necie to powinny pasować te pierwsze z lewej ( nie wiem co to za adapter tu mam - do czego on jest?) te najdłuższe też nie pasują, gwinty nie są zalane,





muszę znać średnicę gwintu w majdanie - to sobie jakoś dokupie te śruby...ale dziwna sytuacja

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 13, 2019, 02:33:56 pm »
Nasmaruj delikatnie jakimś olejem i spróbuj wkręcić. Zwykle w nowym łuku, jak po raz pierwszy wkręcamy śruby, to trzeba z początku pokonać dość spory opór i potem już się lekko wkręca. Ja tak miałem w obydwu łukach od PSE i tez w pierwszej chwili myślałem, ze mam zle śruby .
Do przykręcenia celownika używasz tych najbardziej po lewej na zdjęciu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2019, 02:35:32 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 13, 2019, 03:36:01 pm »
-na początek radzę wkręcać tylko za pomocą palców, delikatnie żeby nie "skosić gwintow" w majdanie. Dopiero jak zaskoczą to używać narzędzi. Sprawdziłem wlaśnie swoje łuki i większośc celowników jest przykręcona tymi drugimi długimi z lewej. Podkładka - adapter > może to być dystans bo niektóre łuki mają za krótkie wycięcia tam gdzie powinien przykręcony być celownik lub do przykręcenia kołczanu. Zanim kupisz jakieś śruby calowe najpierw dowiedz się dokladnie jaki rozmiar. Najlepiej zmierzyć specjalnym miernikiem bo mają tam tyle różnych gwintów, że na oko łatwo się pomylić ewentualnie dowiedzieć sie na www.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 13, 2019, 03:52:55 pm »
Jest tylko jeden rozmiar i jest to 10-24 UNC
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 13, 2019, 04:20:50 pm »
dało radę tymi z lewej, ale faktycznie ciężko idą - bardzo pasowne jak na aluminiowy gwint

ale w produkcie tej klasy powinni dać jakąś rozpiskę chociaż która śruba do czego jest, a tu żadnej instrukcji - nawet w chinolach czasami więcej napiszą


przy okazji zapytam, czy celowniki myśliwskie odkręcacie za każdym razem na czas transportu/chowania do torby? bo tarczowe raczej na pewno są w całości odkręcane za każdym razem, czy to nie zakłóca kalibracji celownika? ja teraz zamontowałem tak, że jest w pozycji skrajnej wysuniętej do przodu, więc tuleja z pinem wystaje mi poza obrys ramion łuku - co mi się nie podoba po wsadzeniu do torby robi się z tego słaby punkt, więc zastanawiam się czy nie odkręcać jedynie wysięgnika z pinem a resztę mechanizmu zostawić na miejscu? teoretycznie nie powinno to zmieniać ustawień.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: PSE Stinger + HHA Optimizer ultra DS-5019 - nie pasują śruby montażowe
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2019, 04:24:01 pm »
Myśliwskich się z reguły nie odkręca a w tarczowych podstawą jest na tyle dokładne wykonanie szyny i gniazda żeby nastawy się nie zmieniały.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)