Autor Wątek: Łuki GEN-X  (Przeczytany 3534 razy)

casus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Łuki GEN-X
« dnia: Czerwiec 10, 2019, 02:08:29 pm »
Witam Szanowne Grono,
Planuję zakup pierwszego łuku bloczkowego, trafiłem dwa zestawy firmy GEN-X (obecnie nazywa się Genesis):
 http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/1465,luk-bloczkowy-gen-x-versa-zestaw-rts-prod-usa
 http://www.bowhunting.pl/sklep/zestaw-luku-bloczkowego-gen-x-xlr8-19-30-13-70lbs-rh-camo/p/85505
Niestety nie znalazłem prawie żadnych informacji w Internecie na temat tych bloczków. Jedyne, co gdzieś przeczytałem to informacja, że właścicielem marki jest Mathews i jest to swego rodzaju ich budżetowa linia.
Pomyślałem, że może na forum znajdzie się ktoś, kto używa któregoś z nich i podzieli się ze mną opinią na ich temat.
Jako alternatywę wybrałem już Bear Cruzer G2 i PSE Stinger, chociaż nie ukrywam, że ceny GEN-X’ów są bardziej kuszące.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2019, 02:21:56 pm wysłana przez casus »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2019, 04:16:23 pm »
Przecież Stinger jest do kupienia nowy w sklepie za 1189. Sprawdzony model, większe ATA niż w tym Genesisie. Za tą cenę trudno kupić coś lepszego. Kupować golasa i samemu dobierać osprzęt w zależności od budżetu .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2019, 08:03:26 pm »
Przecież Stinger jest do kupienia nowy w sklepie za 1189. Sprawdzony model, większe ATA niż w tym Genesisie. Za tą cenę trudno kupić coś lepszego. Kupować golasa i samemu dobierać osprzęt w zależności od budżetu .

a nawet można rabat jeszcze dostać, niedawno sprawdzałem, jestem bardzo zadowolony, tutaj recenzja tego sprzętu

https://www.youtube.com/watch?v=2GW3N51hcBM

warto słuchać tego gościa, ma potężną wiedze,  i sam dużo strzela 

jedynie szkoda, że nie ma wersji 60#, a na 70 się nie zdecydowałem, w tej chwili dokręciłem ramiona na max czyli 55# i  nie mam problemu z naciągiem, a nie jestem jakimś koksem

 cięciwa nie wygląda jakoś pro, ale na początek może być, potem wymienię pewnie na coś bardziej wykwintnego

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2019, 08:05:18 pm wysłana przez humungus »

casus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2019, 10:22:53 pm »
Dziękuję za odpowiedzi
O PSE Stingerze już trochę się naoglądałem i poczytałem. Bardziej chodziło mi o to czy jako początkujący w strzelaniu z łuku odczuję dużą różnicę w użytkowaniu między PSE, a GEN-X’em.
Zestaw GEN-X’a to około 2/3 wartości PSE z osprzętem, a nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy Stinger będzie 1/3 lepszy od XLR8 albo Versy.
Biorę pod uwagę fakt, że jeśli „wkręcę” się w łucznictwo to z czasem kupię sprzęt z wyższej półki, pierwszy łuk ma mi dać pewne obycie, poznanie techniki i przekonanie się czy to jest dla mnie.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2019, 11:18:56 pm »
To zobacz jeszcze PSE Uprising - to odpowiednik cenowy Gen-X z PSE.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2019, 12:48:42 am »
Kolego casus nie wiem ile masz wzrostu, ale 28” luk przy dorosłym , średnio wysokim facecie wyglada dla mnie wyglada dziwnie . Kupisz w zestawie i po miesiącu strzelania wypieprzysz to wszystko jaki mało przydatne i niskiej jakości . Jak już pisałem, lepiej kupić golca i samemu dobrać osprzęt. Bo jest on tak samo ważny jak luk i jesli będzie bardzo słaby , to zepsuje nam radość ze strzelania. Oczywiście z tego genesisa tez się da postrzelać, ale jesli tak jak piszesz , ze będziesz z czasem chciał kupić coś lepszego, to będzie go na pewno trudniej odsprzedać niż takiego Stingera.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

casus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2019, 11:04:45 am »
Mam skromne 183cm, zrobię jak mi Panowie radzicie, wezmę tego stingera i osprzęt dobiorę we własnym zakresie.
Dzięki!

Munin

  • Gość
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2019, 04:05:34 pm »
Jakiś czas temu znajomy miał na sprzedaż tarczówkę Hoyta (chyba 38 pro), zestaw był dość drogi jak na pierwszy sprzęt bo miał tam różne rzeczy do serwisiwania ale myślę że łuk dałby radę puścić za 300 euro.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2019, 05:02:04 pm »
wezmę tego stingera i osprzęt dobiorę we własnym zakresie.
Zdajesz sobie sprawę na co się porywasz? Dobranie odpowiedniego osprzętu, a potem montaż i ustawienie nie jest prostą sprawą dla kogoś nie obeznanego z tematem.
Znacznie łatwiej kupić gotowy, przestrzelany zestaw.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

humungus

  • Gość
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2019, 06:15:00 pm »
wezmę tego stingera i osprzęt dobiorę we własnym zakresie.
Zdajesz sobie sprawę na co się porywasz? Dobranie odpowiedniego osprzętu, a potem montaż i ustawienie nie jest prostą sprawą dla kogoś nie obeznanego z tematem.
Znacznie łatwiej kupić gotowy, przestrzelany zestaw.

bzdury opowiadasz, jako laik w temacie - poczytałem tu trochę i sam wszystko ustawiam, no ale jak ktoś ma pecha to i w du... palec złamie, tu nie ma żadnej technologii kosmicznej

inna sprawa, że trzeba mieć GDZIE strzelać, choćby na te 20 pare metrów...

na pewno samemu trudniej wytrenować postawę, ale to BARDZO niszowy sport, brak sekcji, trenerów a nawet ludzi którzy zwyczajnie to uprawiają , a mieszkam we Wro


Munin

  • Gość
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2019, 06:20:10 pm »
Mieszkasz we wrocku i nie masz kontaktu z bloczkowymi łucznikami? Z tego co wiem jest ich tam trochę, myśliwych i "tarczowych".

humungus

  • Gość
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2019, 07:12:30 pm »
 jest silna grupa łuczników tradycyjnych ale to inna bajka, sekcje olimpijskie też są, nie słyszałem żeby było jakieś zrzeszenie bloczkowców, chyba każdy sobie rzepkę skrobie, myśliwi to inna bajka - dość zamknięte środowisko - aczkolwiek kiedyś sobie podjadę popytać tam gdzie mają strzelnicę - chwilowo brak czasu/kompletuję sprzęt i wprawiam się w podstawach

casus

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Łuki GEN-X
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2019, 07:36:05 pm »
Zdajesz sobie sprawę na co się porywasz? Dobranie odpowiedniego osprzętu, a potem montaż i ustawienie nie jest prostą sprawą dla kogoś nie obeznanego z tematem.
Znacznie łatwiej kupić gotowy, przestrzelany zestaw.
Dużo jest o tym w internecie, myślę, że coś znajdę pomocnego w wyborze. Mając już gotowy zestaw zawsze mogę się zapytać w sklepie lub na forum o opinię bardziej doświadczonych łuczników co sądzą o tym połączeniu.
Jeśli samodzielny wybór mnie przerośnie kupię gotowy zestaw. ::)

inna sprawa, że trzeba mieć GDZIE strzelać, choćby na te 20 pare metrów...
Mam to szczęście, że zaraz obok domu mam około 80m ogrodzonego terenu ;D