Autor Wątek: Składany Hunter ilf - inwestycja  (Przeczytany 3611 razy)

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Składany Hunter ilf - inwestycja
« dnia: Czerwiec 08, 2019, 10:36:49 pm »
Witam serdecznie
Od dwóch lat strzelam z polarisa 68'' 26# (naciągany na ok 30 cali) i myślę o czymś nowszym i ciekawszym. W szczególności zainteresowały mnie składane huntery ilf, a mianowicie:
>>--> win&win Black Elk, z czego myślę o kupnie majdanu a ramiona np od tradtecha. Niestety, chyba nie ma go nigdzie w sklepach w Europie

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2019, 10:39:52 pm »
Piszę dalej w odpowiedzi:
>>-> samick Discovery, łatwiej dostępny ale krótszy Majdan (17'' vs 21'')
Czy ktoś miał okazję postrzelać z tych łuków? Jak sprawdzą się dla 30 calowego naciągu, jeśli chciałbym uzyskać ok 35#?
Dziękuję za każdą odpowiedź

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2019, 11:03:52 pm »
Majdan Blac Ełk jest dostępny. Kupił go u mnie ostatnio gibber z forum. Może coś napiszę o nim

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2019, 10:37:28 am »
u ciebie, czyli gdzie? - jestem nowy na forum. Z moich poszukiwań mają go tylko w lancaster archery, czyli konieczność sprowadzania, przesyłki itp

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2019, 12:10:45 pm »
Ja od niedawna mam samick Discovery (majdan i ramiona 40#), jeszcze za mało z niego strzelałem by wyrobić sobie zdanie. Na pewno jest dynamiczny, szybki, dosyć głośny- szczególnie na niskim BH. Ciągnę go na 27” wiec nie wiem jak by się przy 30” zachowywał.
Do tej pory strzelałem głównie  z buck trial anthelope i samick polaris
Majdan piękny, dosyć solidnie wykonany (nie idealnie), przyjemnie   leży w dłoni (jak broń palna), ramiona ładne matowe ale do czasu, moje już brudne od wosku z cięciwy i wyglada to okropnie i nie mogę zmyć.

Po więcej zapraszam za jakiś czas jak już się z nim ostrzelam.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2019, 12:21:03 pm »
sklepluczniczy.pl - Cena majdanu to 695zł

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 09, 2019, 01:48:30 pm »
dzięki za odpowiedzi
@Herr otto, mogę prosić o linka? jakoś nie mogę znaleźć tego konkretnego majdanu...

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 09, 2019, 03:02:56 pm »
Wysłałem PM.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 09, 2019, 04:37:52 pm »
Tak, mam ten majdan ILF. Wykonanie jest bardzo ok. Anoda, więc pokrycie nie do zdarcia. Hardware ILF tez ok, ramiona pasują bez zarzutu i wchodzą z ładnym klikiem. Jest podstawka w zestawie, ale właściwie to nakładka na półkę, można podłożyć pod nią podkładki (brak w zestawie) jak w Hoyt Satori, aby ustawić center shot. Można też strzelać z naklejanej podstawki, np. Shibuya i w berger hole wkręcić button. Rękojeść jest drewniana i komfortowa Ciężko uzasadnić cenę majdanu Satori, który jest 3 razy droższy. Najmocniejsza strona to ILF, ramion w tym standardzie jest od groma. Minus taki, że nie ma montażu do celownika i klikera, tak byłby ultra-uniwersalny. Liczba majdanów ILF o długości 21'' i krótszych jest dość ograniczona, ten, za tą cenę wydaje się najlepszy.

Jeżeli masz 30 cali naciągu to nie pakuj się w krótkie majdany 17 i 19 cali, bo dobierając ramiona nawet long tarczowe maksymalnie będziesz miał łuk 62 albo 64 cale. Przy twoim DL to 21'' minimum i z ramionami 70 masz 66 realnie na tym majdanie Black Elk. Dodatkowo, pewnie w pełnym naciągu będziesz miał siłę realnie wydrukowaną na tych ramionach. No i finalnie, wolałbym przy twojej długości naciągu zainwestować w dobre ramiona niż majdan.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 04:42:10 pm wysłana przez gibber »
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Dark 4rcher

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 10, 2019, 12:29:24 am »
No niestety, zauważyłem już wcześniej że tradycyjne łuki kończą się zwykle na 62", problematycznie przy moim DL (choć co do niego: pełne 30" to nie jest, bliżej 29,5)
Czy ramiona rzędu 500 zł to już "odpowiednia" półka do takiego zestawu?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2019, 12:41:07 am wysłana przez Dark 4rcher »

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Składany Hunter ilf - inwestycja
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 10, 2019, 04:35:58 am »
500 Euro?
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex