Autor Wątek: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#  (Przeczytany 6560 razy)

humungus

  • Gość
pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« dnia: Maj 29, 2019, 09:50:18 pm »
witam,

dzisiaj wypuściłem  serię 40 strzał na szybko przed pracą z rana. Dystans 15m, bez celownika, tarcza 1x1x0,4m zrobiona z pianki ociepleniowej do rur, łuk odprężony o 4 obroty więc chyba około 50f (strzały wchodziły na jakieś 25-30cm-wyciąganie luksusowe) podstawka ustawiona wstępnie testem papierowym z 3m - nie było idealnie, ale uznałem , że na początek może być, momentami powiewiało

obserwacje:

40 strzał w tarczy 1x1m -celowane przy obu oczach otwartych, bez celownika
w tym 35 strzał w kwadracie tarczy 40x40 ale z tendencją do lewej jej strony i to wyraźnie ( mam astygmatyzm prawego oka o ile pamiętam 0,25  - ale nie noszę okularów- nie czuje potrzeby)
 
-mam szeroką blaszkę a strzały powerflight - mam wrażenie, że może ona zahaczać o lotki (ale nie wyobrażam sobie naciągania na ten czas na cienkiej blaszce) - ciężko ustawić na 100% przy teście papierowym

-jak ustawiałem podstawkę dwa dni temu to zrobilem sobie eleganckiego siniora pod łokciem 10x5cm - cięciwa   :D - dzisiaj założyłem skórkowy kardasz wykonany na poczekaniu, ale trzymałem łuk   teraz tylko 3 palcami i błąd sie nie powtórzył

-prawa ręka bez większego zmęczenia po 40, ale lewa po 10 strzałach słaba (jakieś tam pompki robię codziennie, ale tu by chyba raczej pomogło podciąganie na drążku - to chyba te mięśnie)

- teraz skróciłem naciąg z 29 na 28,5 bo mam wrażenie, że jak mi cięciwa dotyka do czubka nosa i kącika ust, to lewa ręka ląduje w próżni (wzrost 182)

- czy dobrze rozumiem, że biała lotka ma być skierowana w lewo jak jest na cięciwie?

Jak mi się uda to wrzucę jakieś fotki.









« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 09:54:17 pm wysłana przez humungus »

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2019, 08:09:22 am »
Długa droga przed Tobą. Moje początki nie były lepsze i to z celownikiem.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sajmon

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2019, 09:34:50 am »
Jeżeli chodzi o lotkę prowadzącą to ja mam ustawione tak że lotka oznaczona innym kolorem jest na przedłożeniu linii wycięcia w nasadce - czyli jest na górze po nałożeniu strzały na cięciwę. Chociaż to gdzie jest lotka prowadząca i czy jest potrzebna to kwestia indywidualna strzelającego, chodzi o to żeby było wygodnie i żeby lotki boczne były równo do podstawki :)
Łuk 1: Rozbow Czapla 42#
Łuk 2: Rozbow Turek 40#
Łuk 3: Mathews Apex 7 60#
Spust: T.r.u. Ball st-4
Celownik: Shibuya Ultima CPX + CBE Scope 1.5/8"
Podstawka: Trophy Ridge Micro Tack Driver
Stabiki: Cartel Balkan 30"/12"

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2019, 12:16:39 pm »
Przy blaszce wręcz wymogiem jest aby lotka prowadzący była u góry a nie z boku. Inaczej lotki będą haczyć o blachę i będzie masakra.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2019, 02:10:27 pm »
Przy blaszce wręcz wymogiem jest aby lotka prowadzący była u góry a nie z boku. Inaczej lotki będą haczyć o blachę i będzie masakra.

z tego wynika, że wszystkie nasadki mam źle ale tak samo osadzone -  co więcej nie dają się wyjąć, one są powklejane? bo  nie dają się obracać (strzały powerflight) każda strzała ma lotkę białą po lewej stronie  , inaczej nie da się ich zamontować w cięciwie, aczkolwiek na razie masakry nie było

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2019, 06:28:59 pm »
Na 99% nocki dadzą sie obrócić (bo one są wciskane a nie wklejane) tylko trzeba uzyć więcej siły. Teraz masz lotki ustawione jak do klasyka.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2019, 06:52:07 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2019, 08:10:20 pm »
racja, teraz wziąłem na szybko mały klucz nastawny i poszły, ale palcami nie dałbym tego rady złapać, bardzo ciasno siedzą

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2019, 08:52:05 pm »
racja, teraz wziąłem na szybko mały klucz nastawny i poszły, ale palcami nie dałbym tego rady złapać, bardzo ciasno siedzą

Jest taki specjalny klucz do nasadek za kilka złotych, żeby je łatwiej przestawiać, właśnie do takich, które wsadza się do środka promienia.
To tak na przyszłość :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2019, 10:21:37 pm »
Protip jest taki ze normalnie zakładasz nocka na cięciwę, chwytasz za promień i obracasz ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2019, 06:58:52 am »
na to bym nie wpadł  :P





główkowałem nad lekką przenośną tarczą w teren (na 50m) iii.....na próbę zamówiłem córce za 40zł w tym przesyłka, puzzle z pianki eva - grubość 1,5cm w paczce jest 6 puzli o wymiarach 60x60, z 3 takich paczek wyszło by 27cm grubości i powinno dawać radę na 50m, z podobnej pianki mam zrobioną tarczę, ewentualnie można dodać kilka warstwa kartonu do środka

humungus

  • Gość
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2019, 08:54:12 pm »
dzisiaj  ustawiłem w 11 strzałach podstawkę na idealną przestrzelinę w teście papierowym na 3m, i od razu widać różnicę - strzały wbijają się prostopadle do tarczy a nie latają bokami, na 50 strzał około 40 w tarczy , reszta w  1x1m, z 15m,dokręciłem ramiona o 1 obrót w tej chwili- jutro będę testował ( interesującą  pasowność względem klucza mają te śruby od dokręcania ramion )

ogólnie moje wrażenia co do stinKera są zaskakująco dobre, łuk nie kopie przy strzale, nie czuć zbyt wiele wibracji, wyważenie w zasadzie neutralne(nie mam żadnych stabów) zastanawiam się czy 3x droższa supra jest 3x lepsza w odbiorze?

ręka łuczna niestety słaba, po 12 strzałach puchnie - no chyba, że za mocno ją spinam i dla tego tak się męczy

strzała dalej spada z podstawki (szerokiej) przy naciąganiu - ale  od czego są palce lewej ręki

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 07, 2019, 09:39:42 pm »
ręka łuczna niestety słaba, po 12 strzałach puchnie - no chyba, że za mocno ją spinam i dla tego tak się męczy

strzała dalej spada z podstawki (szerokiej) przy naciąganiu - ale  od czego są palce lewej ręki

Być może spinasz rękę łuczną, albo masz zwyczajnie słabą,
to jest jakby nie było, prawie 4 kg na wyciągniętej ręce.
Jedyne znane mi ćwiczenie, które może na to pomóc
to trzymanie ciężarka (ok 4 kg) na wyciągniętej ręce tak jakbyś celował z łuku
aż do zmęczenia  (aż zacznie Ci drżeć) i tak po kilka serii.
Z czasem wyrobisz sobie właściwe mięśnie.
Nic innego nie robisz tymi mięśniami więc ciężko je inaczej rozwinąć :)

Jeśli strzała Ci spada z blachy, to znaczy,
że nie naciągasz zbyt płynnie, za mocno szarpiesz
albo lewa ręka Ci drży z powodu ciężaru łuku.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

gino90

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 08, 2019, 02:56:03 pm »
Jak ja zaczynałem, to starałem się zaciągać za mocno i ręka mi się spinała straszliwie. To może być przyczyną, że wysiadasz. No i poćwicz trochę na własnej masie ;)

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 10, 2019, 04:47:38 pm »
A może po prostu masz naciąg za mocny do swoich możliwości. Ustaw kable na Grow With You, odpuść łuk do powiedzmy 45# i strzelaj aż nabierzesz techniki, wprawy i siły, wtedy stopniowo możesz zwiększać siłę naciągu.
PSE Stinger X

humungus

  • Gość
Odp: pierwsze strzelanie na RODOS ze Stinkera 55#
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2019, 11:19:54 pm »
już jestem,

dzieki za odpowiedzi, postaram sie odpowiedzieć  na wszystko, w  miare możliwości , z edytowaniem

otóż, w tym roku dzwon wybił mi 40, zastanawiałem się jaki prezent zrobić sobie na te urodziny... wybór był taki, albo prawo jazdy na C+D ( sztuka dla sztuki) albo....hmmm co tu wymyśleć.....no nie ma alternatywy??? po długim namyśle, a kupię sobie łuk, ale nie taki zwykły, tylko taki jak miał Rambo :D

naciąg: miałem łuk odpuszczony na 50#,  naciągałem go na luzie ( ruszam sie troche, pompki, brzuszki itp, rower)

dokręciłem łuk na 55# i jest bardzo komfortowo,  myślę, że 70# dałbym radę naciągnąć bez większej napinki (podobno Stallone mial 90# Hoyta w Rambo 2 - pewnie przy 70# nie miał czucia w ręce :D)

rozluźniłem lewą rękę na maksa - praktycznie nie trzymam łuku - siedzi mi w lewej ręce samą siąłą naciągu cięciwy, jak spada to zatrzymuje się na ramionach/dłoni, ale raczej nie spada


ogólnie popełniałem błąd - patrzyłem na celownik z lewej strony cięciwy( nie montowałem jeszcze pipki), cokolwiek strzeliłem wszystko dziurawiło lewą stronę tarczy, nawet korygując na maksa celownikiem - ciekawe zjawisko, ale przypadkiem spojrzałem na celownik z prawej strony tarczy, i o dziwo, zacząłem się ocierać o żółtko :D (22metry)

czekam teraz na adapter 3 osi do celownika HHA,  pipka wychodzi mi między 5 a 7mm, jak dojdzie adapter to będę wiedział dokładnie, ale wolałbym ten mniejszy otwór :)

no i do tego tuzin pawerflajtów  400: od zakupu zostało mi 8 strzał  - po skróceniu, 4 do kasacji - nie ma co skracać, żadnej strzały nie zgubiłem ( nikogo nie zabiłem :D ) ale te 8 to trochę zwichrowane, niektóre majtają na boki z 20m ale w niebieskim się mieszczą :D (tarcza40cm)

ostatnio dość mocno wieje u nas, moje spostrzeżenie,  mam na mojej  strzelnicy  wiatr w lewe czoło,  przy celowaniu jest walka o moją stabilność , strzały z 22m lecą tam gdzie chcę, ale trzeba pilnować własnego  90kg cielska, mam wrażenie, że na strzały ten wiatr nie działa, ale ja czuję jak się chwieję (pewnie normalnie bym na to nie zwrócił uwagi)


EDIT:

jeszcze moje dwie uwagi co do sprzętu:
łuk zaczął mi  tak jakby cykać: w momencie jak zaczyna się let off i  drugie cyknięcie jak wchodzi ściana?????WTF??

druga rzecz: mam wrażenie, że on ma let off 95% - to się czuje zwłaszcza przy awaryjnym odpuszczaniu, jak puszczam to czuję jakby normalnie 100% let off panic- jakbym nic nie trzymał  przez chwilę (zaznaczam, że jestem normalnie zbudowany i nie mam tricepsów jak Rambo )
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2019, 11:39:14 pm wysłana przez humungus »