Autor Wątek: Poe Lang Assassin  (Przeczytany 5692 razy)

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2019, 10:14:35 pm »
Herr Otto Flick, biorę pod uwagę PSE Stinger. Ciekawy jestem ile by kosztował osprzęt do niego (w klasie adekwatnej do wartości sprzętowej łuku). Ale moje pytanie jest innej natury. Firmy azjatyckie dynamicznie wypełniają rynek i szybko się uczą. Dlatego moje pytania skierowane są do tych którzy doświadczyli różnic między sprzętem markowym i tym konkretnym. I tak większość nawet markowych jest produkowana w krajach azjatyckich. Nie chcę kupować dwóch zestawów żeby się przekonać (np. PSE Stinger Extreme i Poe Lang Assassin) żeby opisać wrażenia lub zamieścić zdjęcia. Pozdrawiam

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2019, 10:23:12 pm »
Herr Otto Flick, biorę pod uwagę PSE Stinger. Ciekawy jestem ile by kosztował osprzęt do niego (w klasie adekwatnej do wartości sprzętowej łuku). Ale moje pytanie jest innej natury. Firmy azjatyckie dynamicznie wypełniają rynek i szybko się uczą. Dlatego moje pytania skierowane są do tych którzy doświadczyli różnic między sprzętem markowym i tym konkretnym. I tak większość nawet markowych jest produkowana w krajach azjatyckich. Nie chcę kupować dwóch zestawów żeby się przekonać (np. PSE Stinger Extreme i Poe Lang Assassin) żeby opisać wrażenia lub zamieścić zdjęcia. Pozdrawiam

Akurta większość łuków nadal jest produkowana w USA. Są różnice w wykonaniu, jakości użytych materiałów (majdan, ramiona), czy też takich detali jak łozyskowane camy (w markowych łukach raczej standard) w przypadku tajwańskich raczej są to podkładki.
Jeżeli chodzi o Stingera z podstawowym osprzętem to koszt 1600-1700zł.
Dodatkowo przy markowych łukach masz dużo łatwiejszy dostęp do części zamiennych i danych serwisowych.

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 04, 2019, 10:47:18 am »
Herr Otto Flick masz rację, części i serwis to istotne kwestie. Zadałem to moje pytanie zainspirowany filmem YT
 
https://www.youtube.com/watch?v=zms401-isA0

Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że nie można globalnie odrzucać wyrobów azjatyckich czy innych dziwnych producentów. Posiadam noże z aliexpress ze stali D2, brzytwy nie ustępujące solingenowi, wiatrówki tureckich producentów, przyrządy diagnostyczne z Chin. Były i takie zakupy która natychmiast powędrowały do śmieci :) przyznaję.

Nie będę więcej męczył tematu, poczekam może ktoś przeczyta to kiedyś i opowie o swoich wrażeniach (tylko może nie ten który podklejał ramiona rurkami PCV :)   Pozdrawiam



sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 04, 2019, 06:14:46 pm »
Hm, skoro chwalisz sobie tureckie wiatrówki , to masz naprawdę nisko ustaloną skale wartości .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 04, 2019, 06:19:35 pm »
Hm, skoro chwalisz sobie tureckie wiatrówki , to masz naprawdę nisko ustaloną skale wartości .

widać, ewidentnie, że gościu tu lobbuje "marki" którymi najpewniej handluje, jakaż gigantyczna przebitka musi być na tym chłamie, żeby zniżać się do takie spamu tutaj

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 04, 2019, 06:34:41 pm »
sipap248, humungus ogarnijcie się. Zadałem pytanie o konkretny łuk a dowiedziałem się, że mam niski poziom wartości i pewnie handluję tym sprzętem. To naprawdę są głęboko merytoryczne odpowiedzi. Nie dość że mnie obrażacie to jeszcze odzywacie się w temacie o którym nie macie nic do powiedzenia. Wystarczy milczeć lub napisać, że nigdy nie mieliście tego łuku w ręku. Jak to świadczy o waszym poziomie?

humungus

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 04, 2019, 07:39:27 pm »
w którym momencie cię obraziłem? to jest forum łucznicze, a nie kaskaderskie/saperskie/eksperymentalne, po co wyważać otwarte drzwi, zawracać, kijem wisłę itp? chcesz na nowo koło wynaleźć?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 04, 2019, 07:56:39 pm »
Daj spokój , do niektórych nic nie dociera. Ludzie z doświadczeniem , którzy w swoich rękach mieli wiele lukow różnych firm radzą odpuść, nie kupuj. Ale nie , co tam oni wiedzą. Lepiej posiłkować się opinia gościa, który oddał 100 strzałów z łuku i go chwali (szkoda ze nie wie jak zakłada się smycz).
Kolego Andreas987 nie napisałeś do czego będziesz chciał używać łuku . Do polowań, zawodów tarczowych czy 3D a może do zabijania zombi i mutantów . A może chcesz na działeczce postrzelać rekreacyjnie. Napisałem ci już , ze skoro praktycznie nie odzywają się osoby posiadające ten luk, to można bez wysiłku wydedukować , ze nie cieszy się powodzeniem. Zadałem ci tez pytanie, na które nie raczyłeś odpowiedzieć , dlaczego upierasz się na ten właśnie model. Czyżby jednak handel
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 04, 2019, 09:34:10 pm »
sipap248 łuku chciałem używać do strzelania rekreacyjnego. Przy modelu nie upieram się. Chciałem się dowiedzieć czy jest zły, czy dobry - a jeśli zły to co jest w nim złego - konkretnie. Proste? Zamiast tego naczytałem się ogólników dot. Chin i krytyki tak sprzętu jak i mojej osoby. Jeśli chodzi o gościa który nie potrafi założyć smyczy to oświadczam że ja też nie potrafię, co nie umniejsza mojej wartości. Więc idź i zabaw się ze swoim łukiem może ci to dobrze zrobi.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2019, 09:49:23 pm »
Słuchaj koleś do tej pory byłem grzeczny i czytałem te twoje wypociny z cierpliwością , ale te twoje uwagi co ja mam robić to wsadź sobie w d..pę. Zarzucasz osobom , które ci odpowiedziały ze były niegrzeczne, a sam chamsko się odzywasz.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2019, 08:17:44 am »
Słuchaj koleś do tej pory byłem grzeczny i czytałem te twoje wypociny z cierpliwością , ale te twoje uwagi co ja mam robić to wsadź sobie w d..pę. Zarzucasz osobom , które ci odpowiedziały ze były niegrzeczne, a sam chamsko się odzywasz.
Daj sobie na wstrzymanie, nie pierwszy i nie ostatni taki wątek tutaj wiec po co tracić nerwy ;)
@Andreas987 otrzymałeś podpowiedzi od ludzi którzy siedzą w tym sporcie od lat, nikt jednak nie zabroni Ci zakupu łuku o który pytasz. Wyobraź sobie ze my nie mamy żadnych profitów z odradzania łuków chińskich/tajwańskich, tak samo nie mamy profitów od PSE za polecanie stingera.
Wydajesz swoje pieniądze wiec decyzja tez będzie twoja, opinie z forum masz wyżej oraz w innych wątkach dotyczących łuków z państwa środka ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2019, 11:02:49 am »
A wystarczyło przeczytać pierwszy post w tym temacie  ;D  Pytanie było konkretne i takie powinny być odpowiedzi lub ich brak. Jak by spytał "co doradzacie" to co innego. Proponuję herbatkę z Melisy  ;D ;D ;D
PSE Stinger X

Haldir

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 08, 2019, 04:58:13 pm »
Daj spokój , do niektórych nic nie dociera. Ludzie z doświadczeniem , którzy w swoich rękach mieli wiele lukow różnych firm radzą odpuść, nie kupuj. Ale nie , co tam oni wiedzą. Lepiej posiłkować się opinia gościa, który oddał 100 strzałów z łuku i go chwali (szkoda ze nie wie jak zakłada się smycz).
Kolego Andreas987 nie napisałeś do czego będziesz chciał używać łuku . Do polowań, zawodów tarczowych czy 3D a może do zabijania zombi i mutantów . A może chcesz na działeczce postrzelać rekreacyjnie. Napisałem ci już , ze skoro praktycznie nie odzywają się osoby posiadające ten luk, to można bez wysiłku wydedukować , ze nie cieszy się powodzeniem. Zadałem ci tez pytanie, na które nie raczyłeś odpowiedzieć , dlaczego upierasz się na ten właśnie model. Czyżby jednak handel
Napiszę tyle - nie mam wiedzy - chcę się dopiero wkręcić w zabawę z bloczkami. Sam się zastanawiam nad wyborem. Ale ... hmmm ... przesadzacie.  Ktoś zadaje pytanie odnośnie chińczyka. Konkretne pytanie o opinie kogoś kto strzelał. I zamiast odpowiedzi typu - strzelałem - daruj sobie, lub braku odpowiedzi dostaje mnóstwo odpowiedzi typu - nie strzelałem ale to chińczyk więc sobie daruj. A ja sam chciałbym wiedzieć jak to jest. Bo rozmwaiałem z kilkoma osobami prowadzącymi sklepy łucznicze, również te polecane tutaj i te osoby mówią, że np basilisk jest ok. Ale że stinger lepszy ;). Natomiast jeszcze raz podkreślam - tutaj padło konkretne pytanie i śmiem twierdzić, że autor wątku już poczytał o tym, że chińczyki są be, i do dupy, a tu chciał poznać opinie kogoś kto ma realne porównanie. kogoś kto strzelał i z tego i z tego. W sumie to ja też chętnie bym coś przeczytał na ten temat.
pozdrawiam
Bernard
Haldir
PSE Stinger Max (45lbs)
z zestawem i 12 strzałami

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 08, 2019, 05:33:29 pm »
No to czekaj na opinie, bo posiadacze tych łuków walą tu drzwiami i oknami by chwalić się swoim zakupem :P.
Także internet jest pełen , pełnych podziwu recenzji tych sprzętów
Czy naprawdę brak opinii nie jest najlepszą recenzją dla tych łuków? Czy naprawdę tak ciężko to pojąć?
Początkujący Koledzy pytają się o potencjalne sprzety do zakupu, my cierpliwie odpowiadamy i doradzamy. Ale jeśli odpowiedz nie jest po mysli pytającego,bo oczekuje tylko potwierdzenia trafności swojego wyboru i poucza wszystkich,że nie takiej odpowiedzi oczekiwał i jeszcze wyraża się obraźliwie, to naprawdę można się wk... wić i dać sobie spokój z pomaganiem innym.
Na szczęscie takich mądrali jest mało i szybko znikają z Forum.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Zimex1989

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 09, 2019, 10:15:00 pm »
Jako że od tematu minęło trochę czasu to napisze swoja opinię po styczności z łukiem Poe Lang Assasin może przyda się dla potomności.
A więc tak wykonanie łuku jak na budżetowy "Taiwański" łuk jest pozytywne, majdan wykonany z aluminium i nie widać żeby to był jakis tam lipny odlew, ramiona wydają się pracować symetrycznie. Co mnie zaskoczyło to zastosowanie łożysko w bloczkach, czego nie widzialem w innych łukach tej marki. Niestety podczas strzelania jest duży hałas i wibracje a dołączone do zestawu tłumiki drgań na niewiele sie zdają
Jeśli chodzi o strzelanie to kolega strzelał z wyżej wymienionego assasina ja strzelałem z bear'a cruzer g2 i tu dopiero tak naprawdę zobaczyłem jaka różnica dzieli te dwa łuki, a różnica w ich cenie to zaledwie 200-300zł za gotowy zestaw rth. Przy strzelaniu na 30m z assasina średni rozrzut był na poziomie 15-20cm, a z beara na takim samym naciagu i sile i przy tych samych strzałach było to max 10cm ale wiekszosc strzał grupowała się w środku.
Tak więc mając do czynienia z poe langiem assasinem, rex'em skull camo a moim obecnym cruzer'em g2 to wybór jest oczywisty poczekac dołożyc i kupic sprzęt markowy:) mam nadzieję że komentarz będzie przydatny:)