Autor Wątek: Poe Lang Assassin  (Przeczytany 5664 razy)

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Poe Lang Assassin
« dnia: Maj 03, 2019, 12:04:07 pm »
Jestem zainteresowany łukiem Poe Lang Assassin. Chciałbym poznać opinię o tym łuku, osób które go używały. Widziałem materiał "Youtube" lecz nie wiem czy nie był to materiał sponsorowany przez sklep "Kolba". Pozdrawiam i oczekuję odzewu.

humungus

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2019, 12:26:53 pm »
prawdziwy łuk zaczyna sie od 1000zł (PSE stinger) dozbieraj trochę kasy ... LOL teraz doczytałem,  1300zł za chinola?????????

regulacja 17-70 funtów....arcyciekawe


ogólnie widac, ze ta kolba samym chinskim badziewiem handluje
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2019, 12:34:46 pm wysłana przez humungus »

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2019, 12:44:31 pm »
humungus, czy używałeś tego łuku?

humungus

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2019, 12:51:06 pm »
trzymam sie z daleka od chińszczyzny - jeśli chodzi o broń, jest tu jeden taki pan co bardzo lobbował ten brand, kolba coś ostatnio za mocno się lansuje ze swoim badziewiem, nawet jutuberów sobie próbują kupić, poczytaj trochę forum to ochłoniesz, kilka godzin lektury a wchłoniesz sporo wiedzy, no chyba, że sprzedajesz te łuki... to inny temat, ja bym się bał brać to do ręki

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2019, 12:55:43 pm »
Szkoda pieniędzy. Można sie tylko zarazić do tego hobby.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2019, 01:18:54 pm »
Miałem taką skromną prośbę, by wypowiedziały się osoby które używały a nie trzymały się z daleka.

humungus

  • Gość
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 03, 2019, 01:30:39 pm »
na tym forum ciężko będzie kogoś takiego znaleźć...

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 03, 2019, 01:33:10 pm »
regulacja 17-70 funtów....arcyciekawe

Tak się składa, że prawie każdy bloczek młodzieżowy (ze znanych marek :) ),
ma mniej więcej taką regulację i nie ma w tym nic dziwnego.

Haczyk jest taki, że takie siły nie obowiązują w całym zakresie długości naciągów.
Te najniższe siły są dostępne kiedy max naciąg jest ograniczony do 18-20".
Z kolei przy siłach rzędu 60# minimalna długość naciągu to ok 26".
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2019, 03:26:42 pm »
Andreas987, ten łuk Poe Lang Assassin jest bardzo podobny do łuku zabawki mojej córki Crosman Wildhorn. Oczywiście jest większy, ale ramiona mają taki sam kształt, takie samo podparcie i mocowanie. Majdan w tym Assassinie jest tak samo wąski i pewnie wygina się tak samo jak w Wildhornie. Wszystko jednak przebija rękojeść. Pod gumowymi okładzinami są ogromne otwory do ich mocowania. To chyba cud, że to jakoś wytrzymuje. Powiem szczerze, że bałbym się strzelać z tego Poe Langa i innych "chińczyków".

Jedyny "chińczyk" o którym specjaliści dobrze się wyrażają, to najnowszy model Man Kunga THORNS.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

adept

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 182
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 03, 2019, 03:52:37 pm »
[...]Powiem szczerze, że bałbym się strzelać z tego Poe Langa i innych "chińczyków".
smox, czy Ty w ogóle widzisz co piszesz? ;-)
Nie będę grzebać w historii, sam sobie przypomnij...

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 03, 2019, 04:10:05 pm »
Masz rację Adept, kiedyś miałem zamiar kupić Man Kunga Basilisk. Dobrze, że mi przetłumaczyliście i kupiłem Stingera X.
Napisałem, że "bałbym się strzelać z tego Poe Langa i innych "chińczyków"", po tym jak przerabiałem Wildhorna córce. Otwory w majdanie pod gumowymi okładzinami rękojeści są naprawdę duże i majdan się tam wygina i to znacznie. Majdan w tym Assassinie na identyczną rękojeść, więc też się wygina. Wildhorn, to raptem 25 Ibs, strach pomyśleć jak to wygląda przy 60 czy 70 Ibs.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2019, 04:42:31 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 03, 2019, 04:32:28 pm »
Rozumiem wszystkie sugestie i opinie w sprawie "chińczyków" jednak w dalszym ciągu nie znalazłem opinii kogoś kto strzelał z tego łuku. Mam świadomość, że regulacja siły naciągu zależna jest od długości. Czy nikt w Polsce z tego łuku nie strzelał?

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 03, 2019, 06:02:01 pm »
Rozumiem wszystkie sugestie i opinie w sprawie "chińczyków" jednak w dalszym ciągu nie znalazłem opinii kogoś kto strzelał z tego łuku. Mam świadomość, że regulacja siły naciągu zależna jest od długości. Czy nikt w Polsce z tego łuku nie strzelał?
Posiadaczy łuków Poe Lang Assassin i innych "chińczyków" jest w Polsce pewnie sporo, jednak wątpię by ktoś się do tego przyznał na tym forum. Ja też nie doczekałem się opinii od posiadaczy łuków Man Kung Basilisk, chociaż chyba sprzedają się dobrze, bo podnieśli cenę o prawie 100 zł.
Jeżeli z jakiegoś powodu musiałbym kupić "chińczyka", to wybrałbym właśnie tego Man Kunga Basilisk, bo tylko ten model jest dostępny w Polsce i to w bardzo przystępnej cenie.
Zdecydowanie jednak polecam dołożyć parę złoty i kupić jakiś markowy łuk, choćby PSE. Nawet używany będzie lepszym wyborem niż "chińczyk".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 03, 2019, 07:45:31 pm »
Rozumiem wszystkie sugestie i opinie w sprawie "chińczyków" jednak w dalszym ciągu nie znalazłem opinii kogoś kto strzelał z tego łuku. Mam świadomość, że regulacja siły naciągu zależna jest od długości. Czy nikt w Polsce z tego łuku nie strzelał?
No chyba sam sobie odpowiadasz na swoje pytanie. Skoro nie ma odzewu, to albo nikt nie kupuje tego sprzętu,albo nie ma się czym chwalić i ludzie wstydzą się ,że wywalili kase na taki substytut bloczka.
Swoją drogą,naprawdę nie mogę zrozumieć,dlaczego mając dostępny naprawdę fajny,budżetowy jak na luk bloczkowy sprzęt, renomowanej firmy, polecany od paru lat, bez przerwy produkowany z modyfikacjami, to i tak co jakiś czas ktoś z uporem przymierza się do kupna jakiegoś wynalazku ?
Może to jakieś poszukiwanie adrenaliny przy każdym strzale i wiara,że mnie może jednak nic się nie zepsuje i nie zrobię sobie kuku. Bo na pewno nie może chodzić o przyjemność ze strzelania i osiągnięcie jakiś tam wyników.
Kolego powiedz mi ,why Poe Lang coś tam ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Poe Lang Assassin
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 03, 2019, 07:59:17 pm »
Generalnie na rynku są trzy duże tajwańskie firmy produkujące łuki i kusze: Poe Lang (obecnie jej produkty są sprzedawane jako Ek Archery), Man Kung or Hori-Zone.
Nie ma co ukrywać że są to produkty ekonomiczne, do strzelania rekreacyjnego. Mają łuki zarówno z bardzo leciwą konstrukcją (jak Cobra Protex) oraz trochę lepszą jak wspomniany Basilisk czy wymieniony przez Ciebie Assassin obecnie zastąpiony bodajże przez model Axis.
Jeżeli nie chcesz czy nie możesz przekroczyć budżetu 1000zł to nie bardzo masz inny wybór.
Natomiast w przypadku Assasina czy Axisa to za te pieniądze można już kupić legendarnego Stingera.
Obecnie poniżej 1300zł za zestaw można także dostać PSE Uprising.