Autor Wątek: Czy można używać strzał różnych producentów?  (Przeczytany 6326 razy)

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2019, 08:37:50 pm »
Cytuj
Mi w ogóle wydaje się ze tam nie ma tyle fabryk co sklepów

No bo tak jest. Jest tam multum zwykłych sklepów pośredniczących jak Five Stars, ACCMOS, Red Kingdom czy Huntress Store, które nie posiadają własnych fabryk i co najwyżej zamawiają u producentów produkty z innym logo. Jest też sporo sklepów firmowych danych producentów jak Linkboy czy Musen. Taki Linkboy sam ma kilka sklepów pod własną nazwą np. "Linkboy Outdoor Sports" i "LB Archery factory store", a do tego ich promienie i strzały można znaleźć u wielu innych pośredników zajmujących się łucznictwem.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2019, 01:38:07 am »
@Dedal - też mam tego bzika na punkcie cyferek, albo raczej staram się uspokoić świadomość. Ale faktycznie mogłem przesadzić z tym 20 grainowym rozrzutem (w tym czasie nie miałem jeszcze wagi i od czasu do czasu na pożyczonej sprawdzałem), mojej żonie która jest króciutka z starych rozbitków zrobiłem zestaw strzał tyro, classic i tec - zważyłem dzisiaj i są różnice na 5 - 7 gr, przy czym trzy tec które tam ma trzymają wagę tak na 1-2gr (lubiłem te strzałki, są niezłe) ale to już wszystko na grotach od top-hat i customowych lotkach, do tego kilka strzał ma wrapki z innych już zdarte więc znów estymacja. Skylony paragon z których aktualnie sobie buduję są spoko - gołe promienie na ile mogę zważyć wahają się nie więcej niż 1 gr. na tuzinie, niestety w każdym rzucie trafiają się dwie - trzy krzywe... taki ich urok :/ ale mam je oznaczone i koniec, końców treningi najczęściej robię za domem na 16m więc olewam to.

Cyknij mi proszę tutaj lub PW jakiego chińczyka warto twoim zdaniem kupić. Ja te moje [Shenzhen] testowałem na różne sposoby i nie jestem zadowolony z dokładności :/ niby miały mieć 0.01g w praktyce jednak odczyty tego samego przedmiotu są powtarzalne do 1gr i to jak się staram z precyzją coś ułożyć. Do tego zoztarowują się co kilkanaście ważeń i trzeba walić reset.

@bartekchev
Fajna waga, czy wyniki się powtarzają, chodzi mi o to, czy jak kładziesz promień możliwe dokładnie - tak samo jak się tylko da, to masz te same odczyty?
Fajna waga, zajrzałem do sklepu radwag i skisłem - nie żebym nie mógł, czy też żebym już na dodatkowe narzędzia nie wydał podobnych kwot, ale chyba bym kupił za tą kasę twa tuziny wymarzonych topowych strzał lub jakieś nowe wypasione ramiona, ale kto wie na ile jeszcze mi przyjdzie zwariować ;)

Absolutnie zgadzam się z tym że gdzieś wyciekają strzały u myFriendów - znam kilku ludzi którzy kupują VAPy z ali itp. u różnych dystrybutorów, są naprawdę fajne i absolutnie powtarzalne, co więcej te z Holandii wypadają tak samo, ale tylko V3 są dostępne u chinoli co też jest ciekawe - może pchają końcówki produkcji bokiem w rynek? Sprzęt trzeba zużyć do cna, to żadna nowość i dlatego właśnie macie też same grady. Dokładnie tak samo produkuje się i sprzedaje np. kulki do painta i całą masę innych produktów.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2019, 11:28:09 am »
VAP-y można już kupić nawet V1 od Linkboy-a.
Sam ostatnio dostałem tuzin takich.
Jak na złość myfriend pomylił i zapakował za twarde :-(,
jakby ktoś chciał to mogę odsprzedać (Spin 700).
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:09:05 pm »
U, nie widziałem jeszcze nawet V1 u nikogo z myFriendów.
@doozers ale są normalnie oznaczone jak VAPy - złote z grzbietowaniem etc? Dla mnie 700 niestety jest zbyt wiotkie, ale może i bym sobie nabył, masz może jeszcze link do nich?

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Dedal

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2019, 12:38:38 pm »
Cytuj
U, nie widziałem jeszcze nawet V1 u nikogo z myFriendów.

Jest tam tego sporo, chociażby tu lub tu ale dość drogo wychodzą względem innych promieni, a gwarancji niestety żadnej, że będą od nich lepsze.

Cytuj
Cyknij mi proszę tutaj lub PW jakiego chińczyka warto twoim zdaniem kupić.

Cyknę niebawem obszerny tekst z testami bodajże 8 różnych promieni z Ali, ze zdjęciami, tabelkami... Dane już mam, muszę je tylko jakoś ładnie obrać w słowa. ;)

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2019, 01:00:51 pm »
@doozers, VAP wygląda dokładnie tak jak opisałem i tak jak na linkach od @Dedal.
VAP i x-impact charakteryzują się niskim GPI przez co są fajne przy nie określonych dystansach, VAP ma też powłokę ceramiczną która ułatwia wyjmowanie strzał z celu. Te strzałki które mi pokazujesz mają na zdjęciu podane GPI które jest dużo wyższe niż powinno być. Link do victory: https://www.victoryarchery.com/wp-content/uploads/2019/02/VAP-Specs-1024x326.jpg

@Dedal, dokładnie o te mi chodziło, kilka razy pisali mi o nich znajomi - jeden brał niedawno (zdjęcie https://ibb.co/34DgBzx) i wszystko gra.
Ale na twoich linkach podane tabele z specyfikajcą jednak odbiegają wagą od oryginału... Czyli jednak podróbki?
Kumpel zważy swoje i da mi znaka, wyjdzie wtedy.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2019, 02:43:20 pm »
@burza,
nie wiem albo ja nie umiem czytać, albo co,
ale te VAP-y z mojego linka mają podane GPI=6.5 (700)
te z linków Dedala GPI= 6.48 to raczej błąd pomiarowy.
 
Na wygląd też wydają się takie same  ???
(tylko trzeba kliknąć i wybrać rodzaj pakietu pod ceną,
bo standardowo z linka otwiera się zdjęcie drewnopodobnych).

Fakt, że do wagi Victory to im daleko,
ale na moje oko, to są te same strzały.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 27, 2019, 07:42:11 pm »
W odpowiedzi do wcześniejszego zapytania, to tak 600 parametr. Tak mi doradził sprzedawca w sklepie gdy dzwoniłem. Póki co jeszcze ćwiczę sobie technikę itp ale narazie nie planuje zmieniać naciągu, póki co tak mam nadzieję, że na jakieś 1,5-2 lata mi starczy, jeżeli ta informacja coś dodaje. ;D Chociaż no napewno i tak jak będę zmieniał w przyszłości łuk to będę zmieniał także strzały.


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 29, 2019, 09:16:36 pm »
@NightShade nie wiem jaką Ty masz długość naciągu,
ale u mnie przy ramionach 26# i naciągu 29' strzały 900 są w sam raz
a trochę za długie 800 z grotami 100gn są deczko za twarde.
Tak wiec Twoje 600 są dość twarde jak na Twój łuk
(jak już wcześniej wspomniał chyba Dedal).
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2019, 10:08:07 am »
Hej,
Jak sprawdzałem długość ramion to wychodziło mi bodajże 190cm. Czyli tam dlugość naciągu wychodziła taka że strzały 31 calowe chyba są okej. Przynajmniej gdy strzelam to wydaje mi się że jest akurat.
 Stąd też wybór na początek 70" łuku. No i właśnie sprzedawca takie polecił strzały, kurcze szkoda jak się okaże, że są złe bo to jednak nie kwestia 1 czy 2 ale 12. Ale fakt faktem lepiej je wymienić w razie czego niż jak mają być za twarde.
Z góry dziękuję za pomoc i czekam na resztę porad.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 30, 2019, 11:29:27 am »
Skoro masz takie długie łapki i strzały,
to trochę zmienia postać rzeczy :)
Przy tak długim naciągu, to i na palcach masz pewnie około 30# naciągu (albo i więcej)
i przy tak długich strzałach to 600 już nie wychodzą tak źle.

Przyjmując, że promień ma 30' to wg. selektora wychodzi spin 600/700
więc można uznać że jest prawie ok :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czy można używać strzał różnych producentów?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 30, 2019, 12:14:51 pm »
No to całe szczęście   ;D Ale sam byłem zdziwiony co do długości naciągu. No ale wydaje mi się że wszystko dobrze pomierzone no i też przy strzelaniu gdy naciągam to strzała wystaje tyle ile powinna czyli jakoś ten 1-2 cale.
Dziękuje za pomoc bardzo wszystkim  :D