Autor Wątek: pierwszy łuk/zestaw - po moich długich przemyśleniach- pytanie o twardośc strzał  (Przeczytany 1404 razy)

humungus

  • Gość
dużo tu czytałem i myślałem i

jutro zamierzam zamówić to łuczywo na początek

http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-2018-czarny-55-black-55-rh-stinger-x-extreme.html

doszedłem do wniosku, że na pierwszy sezon do nauki podstaw strzelania i obsługi/ustawiania sprzętu taki mi wystarczy - jak coś popsuje to nie będzie bolało (wolałbym nie popsuć supry) - a jak nie popsuje to może zostanie dla syna

podstawkę i spust już kupiłem:

Spot Hogg EDGE RH
TRU BALL Absolute 360 - różowy camo- na żywo na prawdę wygląda świetnie ten kolor, może trudniej będzie go w trawie zgubić no i cena była bardzo dobra - chyba z racji koloru

docelowo będę chciał dokupić ten celownik jednopinowy http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-hha-optimizer-ultra-ds-5019-1pin-pivoting-black.html potem pewnie jakieś szkiełko x4 do niego i adapter do reg. 3 osi

pytanie mam tylko o twardość strzał, wybrałem ten model
http://www.sklep-robinhooda.pl/12x-strzala-powerflight-xpv-easton-carbon-500-400-340-lotki-gumowe-xpv.html

czy twardość 400 będzie ok, zakładając, że raczej będę strzelał z siłą 55f?

zmierzoną z rozstawu ramion długość naciągu mam 29" pytanie teraz czy kazać przyciąć na 30" czy zostawić fabrycznie jak jest 31? bo jakby się okazały potem za krótkie....?


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Wg. selektora spin 400 powinien dać radę i na 30 i 31". 
Ja bym wziął dłuższe, jeśli długość naciągu masz pomierzoną teoretycznie,
to na łuku może wyjść różnie.
Zawsze możesz dociąć później, dokleić będzie trudno ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Spin 400 będzie oki. Tak jak już ci Kolega doozers napisał lepiej zostaw dłuższe strzały i zobacz jak będą latały . Przyciąć zawsze można .
Jednak zastanów się jednak nad tą Supra. Dlaczego masz ja zepsuć ? Trzeba tylko pamiętać aby założyć strzale , aby nie zrobić suchacza . Jak masz kaske , to jednak celował bym w Supre.
Celownik który wybrałeś jest bardzo fajny i wygodny w użyciu. Jednak skoro już i tak wywalasz na niego sporo kasy, to trochę dokładając mógłbyś kupić bardzo dobry celownik tarczowy.
Ale ten hha jest naprawdę spoko i dobrze mi służył. Szczególnie jak zamontowałem w nim szkiełko .
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2019, 12:57:07 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
re:
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2019, 01:34:58 pm »
kasa zawsze jest jakimś tam limitem, powziąłem więc taką taktykę, że na pierwszy sezon do nauki, będzie tani nowy  łuk , z przyzwoitym osprzętem - który potem przełożę do lepszego modelu, staram się tym samy zachować przyzwoitość  w inwestycjach w przyjemności  ;) bo supra z celownikiem i resztą to około 7k, a na raz dla mnie to nie mało, rodzina ma swoje priorytety :)

zamówienie złożone,

w sobotę będę robił tarczę - kupiłem 120m bieżących  miękkiej pianki ociepleniowej z rur ciepłowniczych, może zrobię fotorelacje :D

nie podobają mi się celowniki tarczowe, i  to będzie niepraktyczne jakbym łaził gdzieś po krzakach  ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2019, 01:44:14 pm wysłana przez humungus »

bartekchev

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Zrób proszę tą fotorelacje z robienia maty. Pomysłów nigdy za wiele.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: re:
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2019, 05:13:50 pm »
kasa zawsze jest jakimś tam limitem, powziąłem więc taką taktykę, że na pierwszy sezon do nauki, będzie tani nowy  łuk , z przyzwoitym osprzętem - który potem przełożę do lepszego modelu, staram się tym samy zachować przyzwoitość  w inwestycjach w przyjemności  ;) bo supra z celownikiem i resztą to około 7k, a na raz dla mnie to nie mało, rodzina ma swoje priorytety :)

zamówienie złożone,

w sobotę będę robił tarczę - kupiłem 120m bieżących  miękkiej pianki ociepleniowej z rur ciepłowniczych, może zrobię fotorelacje :D

nie podobają mi się celowniki tarczowe, i  to będzie niepraktyczne jakbym łaził gdzieś po krzakach  ;)
I wszystko jasne,a założenie słabszy-ale markowy łuczek i dobry osprzęt jest mądre i ze wszech miar polecane na początku przygody z bloczkami.
Jakby nie do końca wyszło Ci robienie maty z tej pianki,pamiętaj o kostkach z czyściwa. Naprawdę za grosze można zrobić fajną matę do bloczka.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
ja za 120 metrów tej pianki dałem tylko 50zł (olx) a to jest metr sześcienny ponad, na moje oko, do tego płyta osb 11mm za 45zł z castoramy i rzeźbimy, płyta pilśniowa 5mm ze starych mebli na usztywnienie kątów - zdobyczna


co do samego łuku, zainspirował mnie ostatecznie ten gościu, pooglądajcie sobie, na prawdę dobre recenezje sprzętu robi, tuta właśnie Stinger, chylę czoła tyle wykrzesać z takiej konfiguracji:

https://www.youtube.com/watch?v=2GW3N51hcBM&t=394s  2018
https://www.youtube.com/watch?v=ixZ0hcjRbak&t=1376s     2017