Forum lucznicze

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Zapraszamy do rejestracji!

Autor Wątek: Cyfrowy Spinetester \ Tester strzał  (Przeczytany 702 razy)

Dedal

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Cyfrowy Spinetester \ Tester strzał
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2019, 07:40:59 pm »

Cytuj
Powiedz mi jak wygląda pomiar krzywego promienia. Wiadomo, że droga docisku będzie inna w przypadku kiedy skrzywienie będzie na górze i kiedy jest ono na dole. Jakiego rzędu to mogą być różnice w "numerach spinu"?

Po to właśnie robi się dwa testy, najlepiej po przeciwnych stronach promienia. Średnia ładnie wyciąga końcowy wynik. Porównywałem to ze spinetesterem zegarowym i czasami cząstkowe wyniki wychodziły odwrotne (mocniejsza strona na zegarowym okazywała się słabszą na cyfrowym, a słabsza na zegarowym była mocniejszą na cyfrowym) właśnie przez te drobne krzywizny, których na oko nie widać. Na końcowym wyniku się to jednak nie odbijało.
Zapisane

Dedal

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: Cyfrowy Spinetester \ Tester strzał
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2019, 08:51:09 am »

Ostatnio pracuję trochę nad aplikacją i tak obecnie wygląda eksport danych do arkusza Excel:Można wybierać które dane będą wyeksportowane, ustawiać dowolnie ich kolejność oraz dołączyć małe "podsumowanie", gdzie program liczy średnią z wyników całego kompletu i podaje rozrzut.

Na tę chwile aplikacja obsługuje formatowany eksport do Excela oraz .html, a także eksport samych danych do .csv i .txt. W planach jest jeszcze eksport do .pdf, ale następne w kolejce będzie raczej poprawienie formatowania .html, by również wyglądało tak jak to na obrazku.


Robiłem też pierwsze testy z modułem Bluetooth, by spinetester mógł łączyć się ze smartfonami. Niestety okazało się, że sam moduł zżera zbyt dużo energii na połączenie i płytka główna nie jest w stanie wszystkiego obsłużyć, przez co pojawiają się zagłuszenia na pracy sensorów. W skrócie - włączony BT fałszuje nieco wyniki pomiarów. Pomysłu jednak nie skreślam, bo wymaga tylko trochę zmian konstrukcyjnych i pewnie do tego wrócę gdy będę miał trochę więcej czasu i dojdą nowe części.
Zapisane