Autor Wątek: Imprezy łucznicze - gdzie?  (Przeczytany 3827 razy)

Horizon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Imprezy łucznicze - gdzie?
« dnia: Marzec 24, 2019, 01:41:39 pm »
Koledzy wiecie może gdzie w tym roku będą jakieś targi, imprezy łucznicze, gdzie byłaby możliwość wziąć do ręki kilka łuków bloczkowych różnych producentów? I raczej tych amerykańskich a nie chińskich.
Wiem, że od 5 - 7 kwietnia w Sosnowcu są Targi EXPO Hunting 2018, ale wolałbym coś bardziej sportowego niż myśliwskiego.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2019, 04:00:49 pm »
Nie ma.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2019, 05:10:54 pm »
Pojedź na jedną z rund Pucharu Polski Łuków Bloczkowych... w przerwach między strzelaniem podpytaj o plusy i minusy łuków z których strzelają zawodnicy. To lepsze niż targi bo usłyszysz też o minusach i dowiesz się co jest lepsze :P Zazwyczaj zawodnicy nie boją się dać do reki swój łuk żeby potrzymać - ja nawet pozwalałem strzelić ze swoich - ale różnie bywa.
A jeśli chodzi o myśliwskie to na jakieś zawody field/3D tam jest tego więcej.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2019, 07:51:54 pm »
Nie ma.

Niestety, to nie stany.
To już nawet nie chodzi o targi, ale o sklepy, tam jest taka sama sytuacja.

Pojedź na jedną z rund Pucharu Polski Łuków Bloczkowych... w przerwach między strzelaniem podpytaj o plusy i minusy łuków z których strzelają zawodnicy. To lepsze niż targi bo usłyszysz też o minusach i dowiesz się co jest lepsze :P Zazwyczaj zawodnicy nie boją się dać do reki swój łuk żeby potrzymać - ja nawet pozwalałem strzelić ze swoich - ale różnie bywa.
A jeśli chodzi o myśliwskie to na jakieś zawody field/3D tam jest tego więcej.

Ze strzelaniem jest różnie, bo możesz zepsuć komuś sprzęt, ale potrzymać, zobaczyć, obejrzeć, żaden problem :)
A na 3D to zobaczysz wszystkie rodzaje, w Mikołowie rok temu było ponad 100 osób w różnych kategoriach, więc do wyboru do koloru.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Horizon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2019, 11:17:39 pm »
O kurcze - nie myślałem, że jest aż tak kiepsko u nas :(
Dobry pomysł z tymi zawodami. To faktycznie chyba najlepsza opcja.
Dzięki.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2019, 09:40:21 am »
O kurcze - nie myślałem, że jest aż tak kiepsko u nas :(
Dobry pomysł z tymi zawodami. To faktycznie chyba najlepsza opcja.
Dzięki.

Niestety. Gdyby tak dokładnie policzyć łuczników w Polsce to jest nas kilka tysięcy, a takich na poważnie strzelających, z łuków bloczkowych, to kilkuset.

Co do zawodów - w weekend były w Rybniku zawody i przyjechało kilkadziesiąt osób, więc trochę sprzętu można było obejrzeć.
Obserwuj Kalendarz Łucznika, dodaj do znajomych kilka klubów i będziesz na bieżąco :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

humungus

  • Gość
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2019, 07:37:03 pm »
O kurcze - nie myślałem, że jest aż tak kiepsko u nas :(
Dobry pomysł z tymi zawodami. To faktycznie chyba najlepsza opcja.
Dzięki.

Niestety. Gdyby tak dokładnie policzyć łuczników w Polsce to jest nas kilka tysięcy, a takich na poważnie strzelających, z łuków bloczkowych, to kilkuset.

Co do zawodów - w weekend były w Rybniku zawody i przyjechało kilkadziesiąt osób, więc trochę sprzętu można było obejrzeć.
Obserwuj Kalendarz Łucznika, dodaj do znajomych kilka klubów i będziesz na bieżąco :)

jako, że jesteś widzę na bieżąco w temacie zawodów itp, mam pytanie, czy widujesz  na zawodach ludzi z wrocławia?  są tu jakieś sekcje  bloczkowe w ogóle? bo klasyczni i tradycyjni mniej więcej wiem gdzie się spotykają,  co do bloczków - jest jakiś tam ślad - ale bardziej myśliwski niż tarczowy, ale w internecie nie mogę znaleźć niczego konkretnego gdzie można by postrzelać  z bloczka, mam  niedaleko uks talent (klasyki) - ale tam karnet na 20 godzin 200zł  :o - bo do uczniów ze zniżką już się raczej nie zaliczam. Ewentualnie pozostaje mi strzelnica w lesie osobowickim, muszę obczaić jaki tam mają dystanse,  bo na działce na 20m mogę pociskać spokojnie.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2019, 08:23:30 pm »
jako, że jesteś widzę na bieżąco w temacie zawodów itp, mam pytanie, czy widujesz  na zawodach ludzi z wrocławia?  są tu jakieś sekcje  bloczkowe w ogóle? bo klasyczni i tradycyjni mniej więcej wiem gdzie się spotykają,  co do bloczków - jest jakiś tam ślad - ale bardziej myśliwski niż tarczowy, ale w internecie nie mogę znaleźć niczego konkretnego gdzie można by postrzelać  z bloczka, mam  niedaleko uks talent (klasyki) - ale tam karnet na 20 godzin 200zł  :o - bo do uczniów ze zniżką już się raczej nie zaliczam. Ewentualnie pozostaje mi strzelnica w lesie osobowickim, muszę obczaić jaki tam mają dystanse,  bo na działce na 20m mogę pociskać spokojnie.

Sam Wrocław mniej, aczkolwiek jest Talent Wrocław. Legnica ma silną ekipę, zresztą dopiero co skończyła się Dolnośląska Liga 3D to Mariusz by się mógł wypowiedzieć.

Co do cen - u nas miesięczny koszt dla dorosłego to 60 zł za dowolną liczbę treningów. Mamy własny teren i jak ktoś ma swój sprzęt to może strzelać po 10h dziennie jak ma ochotę.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 06, 2019, 10:39:02 pm »
jako, że jesteś widzę na bieżąco w temacie zawodów itp, mam pytanie, czy widujesz  na zawodach ludzi z wrocławia?  są tu jakieś sekcje  bloczkowe w ogóle? bo klasyczni i tradycyjni mniej więcej wiem gdzie się spotykają,  co do bloczków - jest jakiś tam ślad - ale bardziej myśliwski niż tarczowy, ale w internecie nie mogę znaleźć niczego konkretnego gdzie można by postrzelać  z bloczka, mam  niedaleko uks talent (klasyki) - ale tam karnet na 20 godzin 200zł  :o - bo do uczniów ze zniżką już się raczej nie zaliczam. Ewentualnie pozostaje mi strzelnica w lesie osobowickim, muszę obczaić jaki tam mają dystanse,  bo na działce na 20m mogę pociskać spokojnie.

Sam Wrocław mniej, aczkolwiek jest Talent Wrocław. Legnica ma silną ekipę, zresztą dopiero co skończyła się Dolnośląska Liga 3D to Mariusz by się mógł wypowiedzieć.

Co do cen - u nas miesięczny koszt dla dorosłego to 60 zł za dowolną liczbę treningów. Mamy własny teren i jak ktoś ma swój sprzęt to może strzelać po 10h dziennie jak ma ochotę.

W lidze Dolnośląskiej zgłoszonych było 20 osób z czego ok. 8 było ze Śląska... jak reszta to nie wiem. Rozmawiałem z kilkoma osobami i ze strzelaniem takim bardziej "pro" jest problem.
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

humungus

  • Gość
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 06, 2019, 11:04:15 pm »
żyję nadzieją, że Pan Ziemowit Tokarski, bywa często we Wro :)

Munin

  • Gość
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 06, 2019, 11:23:36 pm »
Na Księżu Małym czy tam Wielkim koło strzelnicy jest łucznica między innymi bloczkowców.
Nie wiem czemu ale kojarzę, że Ziemowit był z Wrocka.

humungus

  • Gość
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2019, 02:30:48 pm »
Na Księżu Małym czy tam Wielkim koło strzelnicy jest łucznica między innymi bloczkowców.
Nie wiem czemu ale kojarzę, że Ziemowit był z Wrocka.

wszystko wskazuje na to, że często tu bywa, może i mieszka, jest szansa na autograf w książce :)

byłem dzisiaj  z synem na strzelnicy w lesie osobowickim, sam las bardzo klimatyczny,  na odrze chyba jakieś zawody wędkarskie dzisiaj się odbywają, strzelnicę łatwo znaleźć, niedaleko głownego wjazdu po LEWEJ(edit) stronie jest reszta starej bramy wjazdowej, strzelnica niemieckiego NSDAP mieści się za tą bramą/szlabanem. dzisiaj chyba odbywały się jakieś zawody wiatrówkowe bo była ekipa, nie miałem  miarki ze sobą ale na moje oko da się tam strzelać na 30m, na 50m może miejsca nie starczyć, ale trzeba by to sprawdzić, ciekawostka jest taka, że na mapie google nieco wcześniej widać centrum łucznictwa tradycyjnego - ul ostrzeszowska.

w przyszłym tygodniu obadam strzelnicę na księżu - jeśli będzie pogoda na rower

swoją drogą:

wiatrowcy strzelają chyba na 5,10 i 15m z tego co widziałem....jakoś dziwnie mają się te dystanse do odległości łuczniczych :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2019, 04:53:57 pm wysłana przez humungus »

Munin

  • Gość
Odp: Imprezy łucznicze - gdzie?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2019, 02:56:56 pm »
Jeśli dobrze kojarzę w lesie osobowickim miało być 60 metrów do strzelania z łuku. Siedziba CŁT znajduje się niedaleko lasu i ścieżki łuczniczej.