Autor Wątek: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki  (Przeczytany 11061 razy)

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 17, 2019, 06:32:44 pm »
OK,
 czyli w zasadzie pozostaje Viper ~530zł, jasna sprawa, czytam i się uczę od mądrzejszych, a ciężko wycenić wiedzę tu zawartą, sporo kasy zaoszczędzonej na tzw. półśrodkach,  lepiej raz kupić   dobrze niż potem zmieniać sprzęt co chwilę i odsprzedawać ze stratą

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 17, 2019, 06:47:00 pm »
Rozumiem. Nigdy nie strzelałem ze szkłem, ale jak zagłębiałem temat to właśnie mi to doradzono. A przekazałem to dalej bo z tego co wiem Vellakan ma w łucznictwie duże doświadczenie. Tutaj decyzję musi już podjąć autor wątku jakie chce kupić szkło :)

Ja nie mówię, że się nie da. Sam tak strzelałem jeden sezon. Mówię, że to nie da się porównać tych dwóch produktów, bo to inna liga i wg mnie akurat na tym szkoda oszczędzać. Jak masz małe lipko to jeszcze jak cię mogę, ale jak duże to już tragedia z taką soczewką. Różnica parę stówek przy łucznictwie bloczkowym, to śmiech na sali, a akurat lipko jest raczej istotne ;)
Zresztą jak ktoś chce, to powinienem mieć gdzieś jeszcze taką soczewkę +1, mogę oddać za darmo do testów o ile ją znajdę.

Humungus - targuj się. Ja kupiłem vipera za 380zł ;)
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 18, 2019, 10:46:30 am »
Głupota na maksa. Nie dorobisz tanio dobrej soczewki , bo będzie gruba, wypukła i zniekształca obraz w dużych lipkach. Przetestowałem wszystkie możliwe opcje. OK wydasz 80zł zamiast 350, ale jakość wg mnie żadna i nie da się tego w ogóle porównać do oryginału.
Także szkło do lipka musi być płaskie i KROPKA! :P

Jest do kupienia Viper ze szkłem Carl Zaiss - Dawid ma używkę do sprzedania, warto by było!

Co do szkieł - miałem właśnie Viper (dużego) z dorobionym szkłem i teraz mam Shibuyę z fabrycznym. Jakoś nie czuję różnicy, a to szkło które dorobiłem nie było grube jak denko z piwa :)
Ale ważne jest, o czym przekonał się teraz Mariusz od nas z klubu, żeby dorobić szkło o dioptrii np. 0.75 a nie z powiększeniem x4 bo to dla optyka jest akurat różnica.

Ale żeby nie było - mam fajne szkła do aparatu, planuję zakup dobrej lornetki - ja doceniam dobre szkła przez które patrzymy. Ale na początek warto pokombinować.

@Hulk - myślę, że oszczędność paru stówek jest znacząca, bo jak oszczędzisz na dwóch-trzech elementach to można ten budżet przesunąć na coś innego :) Poza tym szkło zawsze może dokupić później, a teraz ta kasa przyda się np. na lepszy celownik :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 19, 2019, 11:48:35 pm »
Odnośnie celownika, to sam od 2 tygodni posiadam zestaw Axcela, http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-wyczynowy-axcel-achieve-cxl-compound-rh-9-black.html oraz lipko dedykowane do niego Axcel Accuview Scope AV41 Plus (największa średnica) + dodatki (osłony słoneczne, światłowód, ramki do szkła itd)  https://www.alternativess.com/archery/shop/Axcel_AccuView_AV_41_PLUS_Scope_BODY/AV41TSCPP. Chciałem celownik w miarę uniwersalny, który sprawdzi się w zawodach typowo tarczowych ale również w strzelaniu 3D. Nie patrz na cenę na stronie, wycena indywidualna + delikatny nacisk na sprzedającego wypada o wiele przyjemniej ;D Cały zestaw kosztował 2250. Szkło, jak wspominał Vellkan, dokupiłem u optyka... zamówiłem 0,5 i 0,75. Jak w końcu zadecyduję, które powiększenie jest "moje", wtedy pokuszę się o coś oryginalnego.
   
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2019, 08:43:16 am wysłana przez aversecube »
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 20, 2019, 05:31:37 pm »
@aversecube co sklonilo Cie do wyboru wersji aluminiowej? domyslam sie, ze nie roznica w cenie przy tej kwocie i klasie celownika. jaka jest wiec przewaga aluminiowego nad karbonowym (a moze nie ma zadnej)?

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 20, 2019, 07:03:46 pm »
Nie ma żadnej przewagi alu nad wersja karbonową. A wręcz odwrotnie, bo aluminium podczas strzelania w wysokich temperaturach potrafi delikatnie pracować i może się zmieniać punkt celowania. Do tego karbon lepiej znosi spore drgania łuku powstałe podczas strzału . Wersje karbonowe czy to excela czy shibui są przez to zawsze droższe . Choć oczywiście przy naszym poziomie strzelania ma to małe znaczenie i te celowniki to znakomite sprzęty i bardzo dobry wybór .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 20, 2019, 10:01:48 pm »
nie znam się na celownikach łuczniczych, ALE, karbon uszkadza/wygina się - nieodwracalnie, alu po wygięciu zawsze można skorygować - tylko trzeba mieć talent w rękach, carbonu się nie da dogiąć, skleić itp - tak to działa w ramach rowerowych, osobiście używam ramy CRV - lekka sprężysta, jedyna jej wada - koroduje gdzieniegdzie, ale celownik chyba wybiorę ALU, mój syn ma rower aluminiowy - dla 10 latka, waży więcej niż mój crv - rocznik 98", warto to przemyśleć :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 20, 2019, 10:06:37 pm »
Patrząc na to co przeżywają strzały karbonowe nie obawiałbym się trwałości celownika karbonowego. Zresztą Axcel daje przecież dożywotnią gwarancję, a wysięgnik jest częścią wymienną.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 20, 2019, 11:10:48 pm »
Patrząc na to co przeżywają strzały karbonowe nie obawiałbym się trwałości celownika karbonowego. Zresztą Axcel daje przecież dożywotnią gwarancję, a wysięgnik jest częścią wymienną.

Dokładnie. W Shibuyi też można dokupić tą szynę. Mało tego, w Shibuyi do celownika dołączają instrukcję gdzie jest rozpiska najmniejszej podkładki i śrubki, wszystko można zamówić.
Oczywiście ma to swoją cenę, ale jest taniej niż zamówić nowy celownik :)

@aversecube wybrał aluminiowy, bo trafiła się naprawdę dobra okazja w sklepie, która raczej drugi raz prędko się nie powtórzy. Normalnie jego zestaw wyszedłby w okolicach 2800 zł, może nawet więcej.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 21, 2019, 07:59:21 pm »
Dokładnie tak jak wspomniał @Vellkan -cena w tym zestawie była bardziej atrakcyjna niż w wersji  z carbonem. Z drugiej strony nie sądzę aby ta różnica była aż tak wyczuwalna, aby wydawać kilka setek więcej.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 09, 2019, 06:03:59 pm »
chyba bede musial jednak zmienic miejsce zakupow. po poczatkowym super kontakcie, niezrozumialy dla mnie brak odpowiedzi. wyslalem 2 tygodnie temu maila z pytaniem o zestaw. zero odpowiedzi. wyslalem maila ponownie... tez nic. dzwonilem kilkukrotnie, telefon ani razu nie odpowiedzial ani nikt nie oddzwonil w pozniejszym terminie.

pewnie czeka mnie kierunek DE.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 09, 2019, 06:17:24 pm »
Sniper
A w jakim sklepie w PL chciałeś zrobić zakupy?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 09, 2019, 09:31:48 pm »
@Legolas: s. robinhooda

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 09, 2019, 11:29:50 pm »
chyba bede musial jednak zmienic miejsce zakupow. po poczatkowym super kontakcie, niezrozumialy dla mnie brak odpowiedzi. wyslalem 2 tygodnie temu maila z pytaniem o zestaw. zero odpowiedzi. wyslalem maila ponownie... tez nic. dzwonilem kilkukrotnie, telefon ani razu nie odpowiedzial ani nikt nie oddzwonil w pozniejszym terminie.

pewnie czeka mnie kierunek DE.

widac wysyłalismy w podobnym czasie maile, ja doczytałem , że mieli 2 tygodnie wakacji - doczytałem na ich stronie, fakt na maile nikt nie odpisał - trochę nie PRO, bo po skończonym urlopie ludzie się odgruzowują z zaległych maili, no ale mimo wszystko , kawał czasu, ja tam się nie zrażam , czas mnie nie ciśnie

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 09, 2019, 11:46:48 pm »
wiesz, ja cierpliwie czekalem rowniez. tez widzialem info o urlopie do 4 kwietnia, ale dzis jest 9, wiec nie widze wytlumaczenia na brak jakiejkolwiek odpowiedzi. nawet gdyby bylo i 100 zapytan od potencjalnych klientow to 1 osoba moze spokojnie w 1 dzien ogarnac. ja tez cierpliwie czekam, ale po pierwsze nie zadalem pytania o drobiazg za 20zl, po drugie juz wczesniej dogadywalem potencjalny zakup a po trzecie mam w jedna strone 500km do sklepu, wiec zaplanowanie wyjazdu tez musi byc z wyprzedzeniem. tooche zaluje tym bardziej, ze wczesniej kontakt byl na imponujacym poziomie.