Autor Wątek: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki  (Przeczytany 11060 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 15, 2019, 11:26:54 pm »
Podstawke pewnie wezme opadajaca. Biorac pod uwage, ze jestem totalna lama to bedzie mi latwiej na poczatek.

E tam, to właśnie kwestia nauki. Ja od razu uczyłem się na blaszce i nie mam z tym problemów, a jak od razu zaczniesz się na takiej uczyć to będzie łatwiej.
A jak weźmiesz szeroką blachę do grubych strzał (na początek musisz kupić tanie strzały, bo albo je zniszczysz albo pogubisz) to już w ogóle jest łatwo.

Z dodatków jak pisaliśmy, ale przypomnę moje rekomendacje:
- celownik Shibuya + lipko Shibuya - około 2000 zł, ew. celownik Shibuya i lipko Viper / innej firmy za mniejszą kasę na początek
- podstawka - Spot Hogg Swap Edge - 550 zł - aczkolwiek ja teraz biorę Beitera - ekipa z Toszka mnie zachęciła, tam jest świetna regulacja ale to około 900 zł
- peepsight - 50-100 zł
- spust - naprawdę weź coś używanego na początek, zresztą jest teraz Tru Ball Absolute 360 od Ryszarda Bukańskiego, fajny model na początek i na co dzień - 450 zł
- stabilizatory - wg. uznania, ja mam B-Stingery. Tutaj temat jest o tyle ciężki że chyba nikt z nas nie przetestował większej ilości i nie powie, że któreś są ewidentnie lepsze. Na pewno Fuse Blade i inne płaskie są inne - lepsze na boczne wiatry, ale jak zawieje od przodu to ciągną jak żagiel na statku :)
- strzały to jakieś Powerflighty od Eastona za 250-300 zł komplet. Naprawdę, na początek nie ma co szaleć. Potem może VAP V3/V1 jeśli mówimy o tarczy.
- jakieś graty typu stojak, narzędzia, guma, itp to kolejne 200-300 zł.

Chyba o niczym nie zapomniałem :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 16, 2019, 04:50:47 am »
ja powoli kompletuje sprzęt - a propos true ball 360 - kupiłem za 419zł w sklepie robin hooda - jest promo na 3 palcowy w modnym kamo - gender :D (pewnie stad cena) widziałem tego na giełdzie, ale instynktownie czuję, że wersja 3 palcowa lepiej mi podejdzie (znając moje palce z gry  na gitarze)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 16, 2019, 09:13:31 am »
A ja polecał bym jednak celownik ze stajni Excel’a. Budżet jest solidny, Kolega kompletuje topowy sprzęt i uważam , ze na celowniku nie ma co oszczędzać , jak są na to środki. Jeżeli kasy starczy to lipko tez tej firmy, lub taniej to lipko MacTen Zone. Nie drogi a tez dobre. Zreszta nie od parady używa go najlepszy zawodnik na świecie.
Peep sight tez wyjdzie drożej . Bo tu tez trzeba od razu zakupić bazę i wkłady . Ja polecam komplet od Spcjality Archery, ale fajny zestaw robi tez Hamskea. Sporo prosow go używa.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 16, 2019, 12:54:04 pm »
Jak to jest z tym celownikiem?
Wiem, ze cala czolowka swiatowa uzywa celowniki Axcel, ale czy warto dolozyc do nich kilka stow wzgledem Shibuya?
Strzelaliscie z obu i macie jakies praktyczne doswiadczenia?


sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 16, 2019, 07:37:30 pm »
Ja używałem tylko axcela. Wybrałem te firmę gdyż słyszałem od użytkowników shibui , ze po przestawieniu ustawień np. po zmianie dystansu lub zmianie strzał i po powrocie do pierwotnych ustawień, celownik nie trzyma dokładnie ustawień i wymaga kilku strzał do przestrzelania i ponownego skalibrowana na danym dystansie. Słyszałem to od 2-3 osób . Nie wiem czy tak jest dalej, może to poprawiono. Ale sam sobie odpowiedziałeś, większość profi używa axcela.
Słyszałem tez, ze axcela są trwalsze i lepiej wykonane. Ale to wszystko opinie ze słyszenia, sam nie miałem okazji tego zweryfikować. A nie żałuje nawet złotóweczkę wydanej na mój celownik.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 16, 2019, 09:30:57 pm »
Chyba zdecyduję sie na Axcela w takim razie. Mysle, ze budzet wytrzyma a i jeden i drugi celownik musi byc sprowadzony na zamowienie, wiec nie bede mial mozliwosci przetestowania.

Czy taki zestaw bedzie kompatybilny? :

http://www.sklep-robinhooda.pl/celownik-wyczynowy-axcel-achieve-carbon-compound-rh-9.html
i
http://www.sklep-robinhooda.pl/lipko-scope-axcel-x-41-ycs-1-3-4-0-75-lens.html

domyslam sie, ze do tego potrzeba jeszcze dokupic swiatlowod prawda?

Jaka jest roznica pomiedzy wielkosciami lipka, czym sie kierowac przy wyborze jego wielkosci?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 16, 2019, 10:28:16 pm »
Nie wydawaj tyle kasy na lipko, taki Viper za połowę tego będzie tak samo dobry i już masz od razu pin. Ja wole większe lipko.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 10:30:11 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2019, 10:40:05 pm wysłana przez Sniper »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2019, 10:27:00 am »
A ja polecam te lipko, tak jak pisałem używa go obecnie najlepszy zawodnik na świecie , no i ja
http://www.sklep-robinhooda.pl/lipko-mac-ten-zone-nikon-fiber-swiatlowod-green-fiber-zielony-duplikat-1.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2019, 01:37:03 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2019, 10:57:56 am »
a jak to jest z powiekszeniem lipka? czy jest jakis standard albo wartosc sie rozni w zaleznosci od odleglosci strzelania? widze, ze sa rozne wartosci do wyboru

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 17, 2019, 11:00:38 am »
Tak o tym lipku pisałem. Większośc używa szkła .075 i te bym sugerował wraz z peepem z soczewką.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 17, 2019, 12:48:07 pm »
a propos lipka, gdzieś tu czytałem, że w przyrodzie występuje jeszcze większe powiekszenie? a jak jest z dorobieniem  u optyka? też tu czytałem, że opcja wykonalna i cenowo atrakcyjna :)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 17, 2019, 01:03:06 pm »
a propos lipka, gdzieś tu czytałem, że w przyrodzie występuje jeszcze większe powiekszenie? a jak jest z dorobieniem  u optyka? też tu czytałem, że opcja wykonalna i cenowo atrakcyjna :)
Tak, Vellkan poleca dorobienie u optyka i wtedy zostaje parę stówek w kieszeni. Polecam jego bloga, jest tam dużo przydatnych i ciekawych informacji.
https://blogluczniczy.pl
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 17, 2019, 01:58:06 pm »
a propos lipka, gdzieś tu czytałem, że w przyrodzie występuje jeszcze większe powiekszenie? a jak jest z dorobieniem  u optyka? też tu czytałem, że opcja wykonalna i cenowo atrakcyjna :)
Tak, Vellkan poleca dorobienie u optyka i wtedy zostaje parę stówek w kieszeni. Polecam jego bloga, jest tam dużo przydatnych i ciekawych informacji.
https://blogluczniczy.pl

Głupota na maksa. Nie dorobisz tanio dobrej soczewki , bo będzie gruba, wypukła i zniekształca obraz w dużych lipkach. Przetestowałem wszystkie możliwe opcje. OK wydasz 80zł zamiast 350, ale jakość wg mnie żadna i nie da się tego w ogóle porównać do oryginału.
Także szkło do lipka musi być płaskie i KROPKA! :P
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 17, 2019, 02:45:23 pm »
Rozumiem. Nigdy nie strzelałem ze szkłem, ale jak zagłębiałem temat to właśnie mi to doradzono. A przekazałem to dalej bo z tego co wiem Vellakan ma w łucznictwie duże doświadczenie. Tutaj decyzję musi już podjąć autor wątku jakie chce kupić szkło :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite