Autor Wątek: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki  (Przeczytany 11122 razy)

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 16, 2019, 09:46:34 am »
@humungus: doczekales sie na odpowiedz? ja niestety nie.

szukam innych sklepow w PL godnych zaufania. Bede w Warszawie niedlugo. Czy polecicie tam jakies sklepy, ktorym warto zaufac?

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 16, 2019, 10:01:20 am »
W Warszawie masz dwa, Łuksport i Bowhunting. Oba mogę polecić ;) w łuksporcie przy większych zamówieniach można liczyć na spore rabaty i trochę większa wiedzę w kwestii strzelania i techniki. W bowhuntingu zaś chłopaki trochę bardziej śledzą konstrukcje budżetowe. W obu sklepach grubsze zakupy na zamówienie. Na sklepach pojedyncze luki, w bowhuntingu same myśliwskie, w łuksporcie bardziej tarczowo. Łuksport jest tez oficjalnym dealerem hoyta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 16, 2019, 11:23:40 am »
Ja od siebie mogę polecić Bowhunting. Z kolei o Łuksporcie niczego dobrego nie mogę powiedzieć.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 16, 2019, 01:16:01 pm »
nie, i pewnie dopóki się nie przypomnę to się nie odezwą, a zapytanie było o suprę i graty, także nie jakies groszowe, ALE nie pali mi się bo zmieniły mi się plany -  maj lub czerwiec jadę na wschód, także przypomnę się i zajadę tam osobiście po drodze,

choć ogólnie dziwne, że nie odpowiedzieli na mojego drugiego maila - wysłanego przed ich samym urlopem

gościu fajnie opowiada o sprzęcie - https://www.youtube.com/watch?v=7tVI2JpY83Q

w połowie filmu mniej więcej mówi: nie jest dobrze na początek kupować topowy osprzęt - bardzo ciężko będzie zrobić progres, możę dojść do frustracji, dobry łuk + prosty możę nawet podstawowy osprzęt, ja sam planuję na początek strzelać  przy użyciu podstawki i spustu - na 25m nie powinno być problemu, ślędzę sobie trochę https://www.youtube.com/user/Centrumlucznictwa akurat są z Wrocławia, strzelanie instynktowne może dawać sporo zabawy i uczy wyczucia sprzętu, a potem można powoli odkrywać niuanse  coraz lepszych celowników, strzał po 100zł/szt itp :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2019, 02:29:25 pm wysłana przez humungus »

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 16, 2019, 07:32:05 pm »
nie, i pewnie dopóki się nie przypomnę to się nie odezwą, a zapytanie było o suprę i graty, także nie jakies groszowe, ALE nie pali mi się bo zmieniły mi się plany -  maj lub czerwiec jadę na wschód, także przypomnę się i zajadę tam osobiście po drodze,

choć ogólnie dziwne, że nie odpowiedzieli na mojego drugiego maila - wysłanego przed ich samym urlopem

niezmiennie zadziwia mnie taki sposob prowadzenia interesow. zeby nie podniesc tak latwej kasy, ktora sama sie zglosila bez wkladania zadnego wysilku. szok.

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 16, 2019, 07:42:11 pm »
Sniper
Spróbuj jeszcze wysłać zapytanie o wycenę do Dawida ze sklepluczniczy.pl. Facet jest kompetentny i myślę, że nie zostawi Cie bez odpowiedzi :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 16, 2019, 10:32:34 pm »
w połowie filmu mniej więcej mówi: nie jest dobrze na początek kupować topowy osprzęt - bardzo ciężko będzie zrobić progres, możę dojść do frustracji, dobry łuk + prosty możę nawet podstawowy osprzęt, ja sam planuję na początek strzelać  przy użyciu podstawki i spustu - na 25m nie powinno być problemu, ślędzę sobie trochę https://www.youtube.com/user/Centrumlucznictwa akurat są z Wrocławia, strzelanie instynktowne może dawać sporo zabawy i uczy wyczucia sprzętu, a potem można powoli odkrywać niuanse  coraz lepszych celowników, strzał po 100zł/szt itp :D

Osobiście uważam to rozwiązanie za najlepsze, szczególnie jeśli zaczynasz przygodę z łucznictwem. Łukiem bawię się od 3 lat, ale dopiero od roku tak naprawdę zabrałem się za technikę. Poznawałem możliwości oraz ograniczenia sprzętu i gdy czułem, że doszedłem do ściany, sukcesywnie wymieniałem jakiś element na bardziej "pro". Różnice - raz większe, raz mniejsze - dostrzegalne były od razu. Jak tak sobie teraz podliczyłem, to w sam osprzęt i różne elementy około łucznicze ( nie licząc samego łuku), przez ostatnie 6 miesięcy puściłem jakieś 6k..... ale naprawdę było warto ;D   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2019, 11:36:54 pm wysłana przez aversecube »
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 16, 2019, 11:40:34 pm »
A ja tam się tradycyjnie nie zgadzam. Od początku strzelam z łuków najwyższej półki i przynajmniej nie muszę się zastanawiać, czy to wina słabego sprzętu, czy słabego łucznika ;) Ja tam zawsze wiem, że w moim przypadku jak coś nie idzie, to "Sprzętu kupa...tylko łucznik dupa" ;) :P

Poza tym u nas zawsze tracisz na sprzedaży sprzętu kupę siana, a mnie nie stać na kupowanie 5 razy zanim dojdę do sprzętu docelowego...ale może jak PIS dał 500+ na krowę, to i na łuki się dołoży...hmm jak to by nazwać...plus datek od JarekHooda :P ;)
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 16, 2019, 11:58:52 pm »
Też, jakaś metoda... ale wiem jedno, gdybym rok temu wydał od strzału 10 tyś, poszedłbym w pieruńsko zajefajnie zakamuflowany, "pińcet" funtowy sprzęt myśliwski do którego naciągu potrzeba zaprzęgać konia... W tym czasie byłem święcie przekonany, że to jest ta forma łucznictwa, która będzie mnie kręcić. "Badyle" sterczące z łuku, celowniczki na "patykach" wydawały mi się strasznie przekombinowane ;D Czas mijał a ja powoli, element po elemencie, podmieniałem mojego huntera na tarczówkę. No i teraz szlajam się z badylami i celownikami przykręconymi do patyka ;D   
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 17, 2019, 08:20:23 am »
Zgadzam się z Hulkiem. I u mnie było to samo. I na dzień dobry 10k na sprzęt poszło :P
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 17, 2019, 11:03:39 pm »
Też, jakaś metoda... ale wiem jedno, gdybym rok temu wydał od strzału 10 tyś, poszedłbym w pieruńsko zajefajnie zakamuflowany, "pińcet" funtowy sprzęt myśliwski do którego naciągu potrzeba zaprzęgać konia... W tym czasie byłem święcie przekonany, że to jest ta forma łucznictwa, która będzie mnie kręcić. "Badyle" sterczące z łuku, celowniczki na "patykach" wydawały mi się strasznie przekombinowane ;D Czas mijał a ja powoli, element po elemencie, podmieniałem mojego huntera na tarczówkę. No i teraz szlajam się z badylami i celownikami przykręconymi do patyka ;D   

Hehe fajny opis bolączek "pierwszaków". Chyba każdy chce mieć taki łuk, co rozwala jednym strzałem 100 letnią sosnę na pół, ale potem się "normalnieje". Więc zgadzam się, że w takim przypadku lepiej poczekać i się sprecyzować, ale potem już tylko debet na 10tysi, który prawie starczy na 3/4 osprzętu, a żonie mówisz, że to taaaki tani sport pokazując chiński łuk na allegro ;) I już tylko strzelasz i strzelasz i okazuje się, że trafienie 6 strzałów w X z 50m, jest jakieś nierealne... :P
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 24, 2019, 07:10:53 pm »
PSE Performance X (wersje tarczowa, nie 3D). D

dziwie ci się że wybrałeś ten łuk, duzo ogladam teraz tego goscia https://www.youtube.com/watch?v=wlAhNCm3zzY on strzela zawodniczo, prowadzi sklep, tu masz tst tego łuku, to na prawde ciezki kloc, typowo tarczowy, ja celuje w supre focus - to bardziej wszechstronny model, choc tez tarczowy, wg mnie nie warto kupowac tego topowego modelu jesli nie jest sie zawodowcem- zawodnikiem, tylko dla tego, że jest on najdrozszy

poogladaj filmy tego pana, sporo dowiesz sie o łukach, ja zanim cos kupie, a to nie sa tanie rzeczy - najpierw sporo czytam/dowiaduję się