Autor Wątek: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki  (Przeczytany 11063 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2019, 11:46:30 am »
TRX38  posiadam (krótko bo miesiąc)i bardzo chwalę . A na  TRX zdecydowałem się  kiedy wszedłem w posiadanie rok wcześnie  jego starszego braciszka TRIAX-a , który zachwycił mnie kulturą i precyzją strzelałem nim 3D.  Oba są cichuteńkie  i rewelacyjnie tłumią drgania

A będziesz może w sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej na zawodach? Ja będę z klubem, ale to blisko i chętnie zobaczył go z bliska :) Bo ja zamawiałem totalnie w ciemno,
nie mając go w ręku.

Ja swojego Phenoma kupiłem stacjonarnie, Suprę też, ale Podium wziąłem w ciemno - bo trafiła się świetna okazja. A i kolor jest rewelacyjny (nie przeszkadza przy strzelaniu), ale to wykończenie
i barwa są po prostu przepiękne.
Wcześniej miałem dwa czarne łuki, ale stwierdziłem, że nigdy więcej - teraz tylko kolor.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2019, 09:10:47 pm »

Czy ja wiem, wątpię by ktoś odmówił, łucznicy to mili ludzie  :)


Wiem, to forum jest tego najlepszym przykładem :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2019, 09:32:39 pm »
TRX38  posiadam (krótko bo miesiąc)i bardzo chwalę . A na  TRX zdecydowałem się  kiedy wszedłem w posiadanie rok wcześnie  jego starszego braciszka TRIAX-a , który zachwycił mnie kulturą i precyzją strzelałem nim 3D.  Oba są cichuteńkie  i rewelacyjnie tłumią drgania

A będziesz może w sobotę w Dąbrowie Tarnowskiej na zawodach? Ja będę z klubem, ale to blisko i chętnie zobaczył go z bliska :) Bo ja zamawiałem totalnie w ciemno,
nie mając go w ręku.


Będę w Dąbrowie :) To mój klub  więc i za zawodnika i za organizatora robię

Ja swojego Phenoma kupiłem stacjonarnie, Suprę też, ale Podium wziąłem w ciemno - bo trafiła się świetna okazja. A i kolor jest rewelacyjny (nie przeszkadza przy strzelaniu), ale to wykończenie
i barwa są po prostu przepiękne.
Wcześniej miałem dwa czarne łuki, ale stwierdziłem, że nigdy więcej - teraz tylko kolor.
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone

humungus

  • Gość
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 27, 2019, 05:48:51 am »


Będę w Dąbrowie :) To mój klub  więc i za zawodnika i za organizatora robię


[/quote]

sorki, że się wcinam między wódkę a zakąskę, ale mam rodzinę nieopodal - Nieczajna :D świat jest mały :) w kwietniu tam się wybieram, może po drodze zaliczę sklep robinhooda  jadąc z wro.

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 27, 2019, 07:42:10 am »

Czy ja wiem, wątpię by ktoś odmówił, łucznicy to mili ludzie  :)


Wiem, to forum jest tego najlepszym przykładem :)

Nie być malkontentem, wyjątki tylko potwierdzają regułę  ;D

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 27, 2019, 01:08:56 pm »
Hmm...jako, że mój łuk w sierpniu będzie miał prawie 2 lata, a ja raczej dłużej nie trzymam i że budżet masz dość przyzwoity, to możemy się próbować dogadać jeśli Ci oczywiście podejdzie mój osprzęt. Wszystko mam raczej z wyższej półki, a sam sprzęt w nienagannym stanie. Jak coś to pisz na prv, bo się zaraz PRO sępy zlecą ;) :P

O Ciebie właśnie szukałem  :) Jak doświadczenia z tym celownikiem i lipkiem?
Przymierzam się do zakupu tego zestawu wraz z akcesoriami.
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 27, 2019, 06:38:54 pm »
Hmm...jako, że mój łuk w sierpniu będzie miał prawie 2 lata, a ja raczej dłużej nie trzymam i że budżet masz dość przyzwoity, to możemy się próbować dogadać jeśli Ci oczywiście podejdzie mój osprzęt. Wszystko mam raczej z wyższej półki, a sam sprzęt w nienagannym stanie. Jak coś to pisz na prv, bo się zaraz PRO sępy zlecą ;) :P

O Ciebie właśnie szukałem  :) Jak doświadczenia z tym celownikiem i lipkiem?
Przymierzam się do zakupu tego zestawu wraz z akcesoriami.

Dla mnie bomba. Samego celownika lepszego nigdy nie miałem. Szkło miałem lepsze Svarowskiego i wciąż po nim płaczę, ale poszło razem z łukiem Hoyta kiedyś :(
Ze szkłami trochę kombinowałem i w końcu dokupiłem jeszcze szkło Vipera 0,75, które mi tutaj pasuje idealnie, a jest tańsze znacznie niż axcel.

Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2019, 05:25:25 pm »
obdzwonilem sklepy. malo co jest na stanie. wszystko z wyzszej polki trzeba zamawiac. perform x czas oczekiwania 4-8 tygodni. chyba zamowie ten luk w DE bo wychodzi 600zl taniej i jak juz go dostane to pojade do sklepu w PL zeby kupic wszystkie pozostale akcesoria i zeby ktos to profesjonalnie zlozyl w calosc. nie znalazlem poki co sensowniejszego wyjscia.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2019, 07:43:31 pm »
Nie wiem do jakich sklepów dzwoniłes,ale właśnie sprawdzałem i w hurtowni JVD w której wszyscy się zaopatrują (znaczy się sklepy), jest dostępny Prerform X i Perform X 3D(polecam tę wersję). Czyli ,jak zamówisz to powinni Ci to sciągnąć w ciągu 10-12 dni maks. przynajmniej mnie do tej pory tak sciągano sprzet. Jest spory wybór kolorów.
Zastanów się nad wersją 3D, bo jest poreczniejsza. Perform ma wielkie camy przez co wersja 40" jest dłuuuuga. I trudno znależć pokrowiec czy walizkę aby nie wystawał. A wersja 3D jest super wyważona.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2019, 07:57:27 pm »
niestety zlotej 60 RH nie ma w JVD

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2019, 10:26:00 pm »
E, No to pisz ze nie ma w wybranym przez Ciebie kolorze.
Złoty to ciekawy kolor. A nie myślałeś o białym . Ja teraz choruje na luk malowany na biało .
Jest jeszcze jeden piękny kolorek- titanium platinum zdaje się nazywa. Luczek w takim malowaniu tez wyglada kozacko
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2019, 10:41:37 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2019, 11:04:16 pm »
Białe malowanie też się super prezentuje, ale jednak sie zdecydowałem na wersje gold.

Jakie polecacie strzaly do strzelania do tarczy w terenie?

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2019, 11:39:00 pm »
obdzwonilem sklepy. malo co jest na stanie. wszystko z wyzszej polki trzeba zamawiac. perform x czas oczekiwania 4-8 tygodni. chyba zamowie ten luk w DE bo wychodzi 600zl taniej i jak juz go dostane to pojade do sklepu w PL zeby kupic wszystkie pozostale akcesoria i zeby ktos to profesjonalnie zlozyl w calosc. nie znalazlem poki co sensowniejszego wyjscia.

Niestety, trafiłeś w kiepski moment, bo faktycznie w JVD nie mają wielu egzemplarzy. Ale nie dziw się - mimo tego, że jest to hurtownia to każdy łuk występuję (w przypadku Hoyta) w kilku kolorach i mocach, więc trzeba mieć naprawdę dużo egzemplarzy.

Ja na swojego Mathewsa też mam czekać między 6-8 tygodni. JVD ma teraz raptem 4 sztuki z możliwych 15 wariantów :) Cierpliwość to cnota w łucznictwie - nie tylko przy strzelaniu, ale i czekaniu na swoje zamówienie.

Pamiętaj jeszcze, że jak kupisz w Niemczech i pojedziesz to sklepu, żeby Ci to poskładali, to mogą Cię dodatkowo policzyć za konfigurację. Nie zdziw się - to czas i wiedza potrzebna na montaż i ustawienie dodatków.
A i tak pełną konfigurację robi się po przestrzelaniu łuku, po 150-200 strzałach warto wszystko sprawdzić.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2019, 11:43:01 pm »
mozliwe, ze w PL dostane cene podobna do niemieckiej :)
trzymam kciuki bo takie dostalem info na koniec dnia. gdyby tak bylo to wszystko bym kupil w 1 sklepie i to w PL. to by dobrze zagralo jesli chodzi o konfiguracje jak i o rabat na wszystkich akcesoriach.

jak juz sie wybiore do sklepu to wystrzelam ile trzeba chocby w polu pod miastem i wroce na dokladniejsza kalibracje ;)

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 15, 2019, 08:27:30 pm »
Przez chwile mnie nie było bo nie ma szans zebym mogl sprawdzic organoleptycznie co mnie interesuje, musiałem pomyśleć i jeszcze troche poczytać.
Ostatecznie zdecydowalem sie na PSE Performance X (wersje tarczowa, nie 3D). Do tego bede dobieral pozostale komponenty. Podstawke pewnie wezme opadajaca. Biorac pod uwage, ze jestem totalna lama to bedzie mi latwiej na poczatek.

Reszta to sprawa otwarta. Z checia poslucham jakichs sugestii. Zakladam, ze oprocz luku mam 6k na reszte. Mam nadzieje, ze jakis porzadny rabat wpadnie przy zakupie wszystkiego w 1 sklepie to efektywnie pewnie troche wiecej niz 6kzl.