Autor Wątek: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki  (Przeczytany 11129 razy)

Angel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 117
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2019, 02:53:05 pm »
...A jeździć po zawodach i prosić się ludzi żeby dali mu z łuku postrzelać lub potrzymać to trochę "lypa" ...

Czy ja wiem, wątpię by ktoś odmówił, łucznicy to mili ludzie  :)

Według mnie lepsze to niż później bujać się ze źle dobranym łukiem i prosić się by go ktoś odkupił - to dopiero "lypa"  ;)

To tak jakbym kupił za małe buty ale będę chodził bo kosztowały 5k  ;D

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2019, 03:13:41 pm »
Nie bylem nigdy w sklepie luczniczym, ale patrzac po stanie magazynowym polskich sklepow to jest jak pisze Legolas. Albo luk na specjalne zamowienie (wiec i tak nie sprawdze czy mi pasuje), albo jakies pojedyncze modele w konfiguracji, ktora akurat moze nie pasowac, czy to sila naciagu, czy dlugosc. Mowa o drozszych konstrukcjach.

Co do jezdzenia po zawodach i proszenia nieznanych osob zeby dali 'potrzymac'  8) to nie dla mnie opcja. Ani tych zawodow co chwile nie ma ani to blisko mnie. Juz bym chyba wolal pojechac do Niemiec do jakiegos porzadnego sklepu niz zjezdzic pol Polski szukajac niewiadomo czego.


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2019, 04:07:21 pm »
Jak masz bliskich znajomych co mają bloczki to pewnie dadzą Ci strzelić. Z tym co ja się spotkałem to żaden posiadacz bloczka nie da z niego strzelić obcej osobie tym bardziej jak ta osoba nie ma w tym doświadczenia :) Także co najwyżej dadzą Ci potrzymać.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2019, 04:53:48 pm »
Co do jezdzenia po zawodach i proszenia nieznanych osob zeby dali 'potrzymac'  8) to nie dla mnie opcja. Ani tych zawodow co chwile nie ma ani to blisko mnie. Juz bym chyba wolal pojechac do Niemiec do jakiegos porzadnego sklepu niz zjezdzic pol Polski szukajac niewiadomo czego.

Pamiętaj tylko o jednym - jeśli cokolwiek się stanie to gwarancję również będziesz musiał tam realizować. A to w przypadku drobnych rzeczy może się zrobić problematyczne.

Niestety, miejsce zamieszkania ma wielkie znaczenie w tym sporcie i w naszym kraju.
Ale jeśli możesz chwilę zaczekać to umówmy się w Zgierzu w marcu, rozwieje Twoje wątpliwości :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2019, 07:29:29 pm »
Nowa Supra też super recenzje zbiera. @sipap248 czemu perform (prywatnie pytam nie neguje ale powoli czas się zacząć rozglądać za łukiem do 3D/tarcza).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Luk ma bardzo płynny naciąg,praktycznie nie czuje się drgań , jest świetnie wyważony. Regulacja długości naciągu prosta i każdy może ka zrobić sam bez prasy i bez kombinowania z kupowaniem dodatkowych camow. Prosta regulacja siły w dużym zakresie. Świetna cięciwa o wiele lepsza niż w poprzednim modelu(Xpression ). Dla mnie to luk idealny, ale ja miałem do tej pory tarczowki tylko z firmy PSE. Wiec nie powiem, ze Perform jest najlepszy na świecie. Taki mathews trx 38 tez napewno jest super i świetnie wyglada. Co do wyglądu to tez właśnie Perform jest świetnie malowany i moja ciemna wiśnia wyglada kozacko. A mówi to człowiek, który w zasadzie uznawał luki tylko w kolorze czarnym.
Tak jak napisałem jedynym minusem jest ślizgacz , który potrafi zjeść cięciwę i kabel. Dlatego najlepiej od razu zrobić w tych miejscach 12 cm owijki . Ja zrobiłem to sam,bez użycia prasy. Ale musiałem kupić odpowiednia plecionkę ( po kilku eksperymentach z plecionkarstwo wędkarskim), która nie jest tania i specjalny przyrząd do nawijania owijek . To musi być taka wersja mini, która trzeba jeszcze lekko stuningować. Jak się to zrobi to pozostaje strzelać i banan nie schodzi z twarzy.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Sniper

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 25, 2019, 08:42:23 pm »
@sipap248 gdzie kupowales swoj luk? miales mozliwosc wziacia do reki przed zakupem czy kupowales w ciemno? skad jestes jesli moge zapytac?

Dodatkowe pytanie do kolegow strzelajacych z lukow w zywych kolorach. Czy strzelajac na dworze w sloneczny dzien nie przeszkadzaja jakies odblaski od lakieru? Ja rozwazam zakup w kolorze zoltym/bialym/zlotym i nie jestem pewien czy to dobry pomysl pod katem uzytkowym (pomijam kwestie wizualne i osobiste preferencje).

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 25, 2019, 08:53:54 pm »

Dodatkowe pytanie do kolegow strzelajacych z lukow w zywych kolorach. Czy strzelajac na dworze w sloneczny dzien nie przeszkadzaja jakies odblaski od lakieru? Ja rozwazam zakup w kolorze zoltym/bialym/zlotym i nie jestem pewien czy to dobry pomysl pod katem uzytkowym (pomijam kwestie wizualne i osobiste preferencje).

Skoro zawodowcy na turniejach używają takich kolorów to pewnie nie odbijają światła ;) Ale niech ktoś napisze z autopsji bo ja to tylko w czarnych gustuję (i to najlepiej coated :) )
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 25, 2019, 09:01:58 pm »
Nie przeszkadza, ponieważ podczas celowania nie widzisz łuku.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 25, 2019, 09:37:33 pm »
Hmm...jako, że mój łuk w sierpniu będzie miał prawie 2 lata, a ja raczej dłużej nie trzymam i że budżet masz dość przyzwoity, to możemy się próbować dogadać jeśli Ci oczywiście podejdzie mój osprzęt. Wszystko mam raczej z wyższej półki, a sam sprzęt w nienagannym stanie. Jak coś to pisz na prv, bo się zaraz PRO sępy zlecą ;) :P










Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 25, 2019, 10:37:46 pm »
Hulk, a masz już coś nowego na oku? :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

HULK

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 237
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2019, 07:12:37 am »
Hulk, a masz już coś nowego na oku? :)

Mam dwie opcje na razie, ale chyba zostanę z M i wezmę TRX8.
Łuk - Mathews Halon X COMP 60#
Celownik - AXCEL Achieve CARBON Lock BLUE RH 9" + scope AV-41 PLUS
Podstawka - Hamskey Hibrid PRO
Spust - Stan SX3 Large
--
Były - HOYT PRO EDGE ELITE, BOWTECH CPXL

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2019, 08:24:06 am »
Hulk, a masz już coś nowego na oku? :)

Mam dwie opcje na razie, ale chyba zostanę z M i wezmę TRX8.

Spoko :) Mimo, że dla mnie ten łuk jest brzydki ;) Taki prosty jak pręt, żadnych wcięć. Wygląda jak wychudzona kobieta, a ja tam wolę jak kobieta (w tym przypadku łuk) ma wcięcia :D
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2019, 10:26:08 am »
Mam dwie opcje na razie, ale chyba zostanę z M i wezmę TRX8.

Ja za namową Adama Dudki wybrałem krótszą wersję, TRX38. Pomyśl jeszcze nad tym, recenzje które czytałem czy filmy video bardzo chwalą ten model.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2019, 10:44:34 am »
@sipap248 gdzie kupowales swoj luk? miales mozliwosc wziacia do reki przed zakupem czy kupowales w ciemno? skad jestes jesli moge zapytac?

Dodatkowe pytanie do kolegow strzelajacych z lukow w zywych kolorach. Czy strzelajac na dworze w sloneczny dzien nie przeszkadzaja jakies odblaski od lakieru? Ja rozwazam zakup w kolorze zoltym/bialym/zlotym i nie jestem pewien czy to dobry pomysl pod katem uzytkowym (pomijam kwestie wizualne i osobiste preferencje).
Zawsze kupowałem w ciemno, tylko trochę poszperałem w internecie, czytam opinie i oglądam filmiki jak są . Tylko Perform miałem okazje potestować przez 2-3 dni, bo osobie która kupiła ten luk przysłano wersje  50# a chciała 60 tke. A ja chciałem właśnie luk o mocy 50#. Do tego cena była okazyjna i kolorek, który mi się najbardziej podobał . Perform jest znacząco szybszy od poprzedniego topowego modelu PSE czyli Xpressiona
Ja mieszkam w Warszawie i wszystko moje luki kupowałem tylko w dwóch sklepach: w Robin Hoodzie i w sklepluczniczy. To według mnie najlepsze sklepy w Polsce .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

GIRAFFA2

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Pierwszy bloczek i osprzet z wysokiej polki
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2019, 11:17:20 am »
Mam dwie opcje na razie, ale chyba zostanę z M i wezmę TRX8.

Ja za namową Adama Dudki wybrałem krótszą wersję, TRX38. Pomyśl jeszcze nad tym, recenzje które czytałem czy filmy video bardzo chwalą ten model.

TRX38  posiadam (krótko bo miesiąc)i bardzo chwalę . A na  TRX zdecydowałem się  kiedy wszedłem w posiadanie rok wcześnie  jego starszego braciszka TRIAX-a , który zachwycił mnie kulturą i precyzją strzelałem nim 3D.  Oba są cichuteńkie  i rewelacyjnie tłumią drgania
Mathew TRIAX
TROPHY RIDGE 3D REACT PRO
Podstawka Ripcord ACE Micro
Mathews TRX38  ;
AXCELL + MAC Ten Zone