Autor Wątek: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja  (Przeczytany 8124 razy)

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« dnia: Kwiecień 30, 2016, 03:39:57 pm »
Witam wszystkich łuczników
Jakis czas temu pisałem na forum ze będę wybierał się do sklepu luczniczego wraz z moim Bratankiem w celu zakupienia luku Horizone w zestawie. Chodzi konkretnie o ten zestaw: https://www.e-luk.pl/luk-bloczkowy-hori-zone-vulture-camo-zestaw,3,3842,5613
Niestety po przyjeździe na miejsce okazało się ze został im ostatni egzemplarz na sklepie wiec wybrałem zamiast Horizonka PSE Stinger X, natomiast mój Bratanek kupił wyżej wspomniany zestaw.
Łuk jest bardzo solidnie wykonany nie sprawia wrażenia jakoby był składany przez dwóch chińczyków za miskę ryżu :D


Majdan oraz camy sa aluminiowe, moduly na camach sa zrobione z twardego tworzywa sztucznego. Jest on na tyle solidny ze mialem watpliwosci czy to czasem nie metal ale ostatecznie magnes rozwial moje watpliwosci.






Parametry łuku:
Dual CAM
ATA - 30"
Długość naciągu - 20-30 cali
Siła naciągu - 22-70 funtów
Brace heigh - 7"
Prędkości wylotowej nie znam gdyż nie posiadam odpowiedniego urządzenia aby to zmierzyć :D
Znalazłem za to tabelkę z rozpiską długości i sił naciągu:

Łuk posiada w zestawie celownik, podstawkę pod strzałę, odbijak cięciwy, stabilizator, kołczan, smycz, oraz dwie strzały aluminiowe 30 cali z grotem tarczowym i nieznanym spinie.
Celownik jednopinowy z poziomnicą Bratanek zamienił odrazu na 4 pinowy MAXIMAL z podświetleniem.


Podstawka chwytająca typu ciasteczko jest kiepska. Ja posiadam 3-szczotkową MAXIMAL i jest ona niebo lepsza od tej. Dlatego polecam kupić sobie do tego łuku 3-szczotkową MAXIMAL lub najlepiej opadającą:
https://www.e-luk.pl/podstawka-pod-strzale-maximal-capture,3,3846,3683
https://www.e-luk.pl/podstawka-qad-ultra-hunter-drop-away,3,3846,4583

Odbijak cięciwy jest solidny. Spełnia swoją funkcję. W miejscu odbijaka na cięciwie znajduje się owijka.

Stabilizator oraz smycz także są ok. Smycz także spełnia swoja funkcję, a co do stabilizatora to raczej bardziej tłumi drgania łuku niż stabilizuje. Wykonany jest gumy, plastiku oraz śruby którą wkręca się w majdan łuku.

Kołczan jest jedno-częściowy na 5 strzał i można go odłączyć od łuku razem ze strzałami. Uchwyt jest wykonany z gumy dzięki czemu można wyciągnąć strzałę po cichu jeśli znajdujemy się na łowisku :D



Strzał nie będę Wam pokazywał bo niema na nich nawet żadnych oznaczeń
Do łuków pracownicy sklepu Eluk.pl w Lublinie zamontowali nam przezierniki MAXIMAL. Nie pamiętam jaką mają średnice oczka. Tak czy siak są one do nas dobrze dopasowane. Otwór przeziernika ciasno pokrywa się z obwodem celownika.

Razem z moim Bratankiem mamy podobną budowę ciała i może strzelać z naszych łuków powtarzalnie.
Tak wygląda moje strzelanie z Hori-zona na 30 metrów. To moja najlepsza seria, niestety dwie strzały nieco poszły w górę :D

Pokażę Wam jescze jak rozmiarowo Horizone prezentuje się na tle PSE Stinger X

Nie posiadam odpowiedniej wagi ale Horizonek jest nieco cieższy od PSE za sprawą grubszego majdanu. Przez system Dual CAM naciąga się go także nieco trudniej.
Dla mnie to nie stanowi problemu strzela mi się z niego tak samo przyjemnie jak i z PSE. Łuk traci trochę ta tej podstawce.
Jeśli zdecydujecie się na Horizone zalecam Wam aby kupić sobie goły łuk za ok 700zł i inne wyposażenie. Szczególnie zalecam podstawkę opadającą lub chociaż Maximal którą podałem powyzej ponieważ stawia bardzo mały opór strzale.
Łuk jest świetna propozycją dla ludzi chcących spróbować łucznictwa bloczkowego za niewygórowane pieniądze. Myślę także, że po wyposażeniu go w różne tłumiki będzie w powodzeniem służył także Bowhunterom.
Jeśli chcecie łuk bloczkowy to nie kupujcie łuków shitów typu Cobra Protex lub innych wynalazków z allegro lub sklepów militarnych tylko bierzcie ten. Proszę wybaczyć jakość zdjęć ale mam tylko telefon. Na koniec kilka fotek mojego Stingera :D




« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2016, 04:29:28 pm wysłana przez MateuszN »
PSE Stinger X

Mariusz Orzeł

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 273
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2016, 05:53:32 pm »
Nic tylko pogratulować zakupów i życzyć samych x na tarczy.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2016, 05:50:28 pm »
Czekałem na tą reckę:)
..tylko za późno bo już go kupiłem tydzień temu,
w centrul-łuczniczym zaproponowali mi 600zl za goły łuk..
W chwili obecnej mają tylko czarne i nie wiadomo czy będą w camo.
Wiedziałem że pochwalisz się pse ;)

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2016, 08:39:55 pm »
MateuszN - to nie przypadkiem Twoj hehe :) http://olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-horizone-vulture-komplet-CID767-IDfkUqF.html#6013f1b3d1

MikeOl - o w morde a mi za goly proponowali 650zl i jak to nie bedzie w camo , napewno sprowadza ;)
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2016, 09:43:16 pm »
MateuszN - to nie przypadkiem Twoj hehe :) http://olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-horizone-vulture-komplet-CID767-IDfkUqF.html#6013f1b3d1

MikeOl - o w morde a mi za goly proponowali 650zl i jak to nie bedzie w camo , napewno sprowadza ;)
Rzeczywiscie to ten. Bratanek nie chwalil sie ze chce go sprzedac. Nacisk ze strony rodzicow jego wyczuwam jakby to yoda powiedzial
PSE Stinger X

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2016, 10:03:50 am »

MikeOl - o w morde a mi za goly proponowali 650zl i jak to nie bedzie w camo , napewno sprowadza ;)

50zl różnicy to nic gdybym wiedział jak mnie w tym sklepie przerobią i ile będę czekał to posluchalbym kolegow z forum brał bym czarny i strzelał od tygodnia.
Poczytaj temat ranking sklepów a zwłaszcza od 3 strony.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2016, 11:08:35 am wysłana przez MikeOl »

obier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2016, 02:39:56 pm »
Super recenzja :)
Też chciałem kupić tego horizona, ale wybór padł jednak na stingera.
PSE STINGER X

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2016, 09:08:35 pm »
Stinger to powoli łuk kultowy dla osób które startują w bloczkach. Jego duża zaleta to mała strata przy sprzedaży :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sanderus911

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2016, 12:49:17 pm »
Może ciut podbije temat zamiast zakładać nowy, użytkuje ten łuk od grudnia poprzedniego roku, czyli już mały kawałek czasu, jak aktualnie wygląda, cóż mogę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony, łuk zaliczył jednego suchacza ale wszystko z nim ok. Łuk porównywałem do PSE Stinger X i cóż można powiedzieć jest to ta sama klasa :)

Plus łuku
- Cena
- Jakość wykonania (oprócz cięciwy i kabli, to najlepiej od razu wymienić, bo po 3 miesiącach strzelania ciut słabo wyglądają)
- Osprzęt dołączony do niego też jest ok, jednak jak ktoś chce strzelać tarczowo to polecam zmienić :)
- Możliwość wymiany cięciwy bez użycia prasy, wystarczy zmniejszyć moc ramion na min

Minusy, w sumie tylko jeden znalazłem czyli ta nieszczęsna cięciwa i kable

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2016, 01:27:48 pm »
IMO to nie jest ta sama klasa, Horizone ma paskudną charakterystykę naciągu jak dla mnie  ;) Do tego brak specyfikacji sznurków, prawdopodobnie zawyżona prędkość.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2016, 10:48:55 am »
Niestety stingera nigdy nie miałem w rękach ale czytając opis stinger jest lzejszy i jak dla mnie jest to dość istotne.
Jeśli chodzi o kulturę pracy dźwięk strzału z vulture
przypomina strzał z gumki od majtek :D
A tak na serio to Jaco ma racje; charakterystyka naciągu vulture przypomina trochę naciąg luku klasycznego czyli im dalej naciagamy tym trudniej, cieciwa w neutralnym położeniu nie jest mocno napięta co jest wyczuwalne.

Co do jakości komponentów samego luku warto na cieciwe pozakladac owijki i wyszlifowac slizg(!)
Kiepskiej jakości jest ten stoper/hamulec cieciwy bardzo miękki i nawet po odpowiednim jego ustawieniu cieciwa go po prostu zjada. Na reszte oryginalnego osprzętu nic nie napiszę bo podstawke, celownik, spust, kolczan i smycz dobieralem osobno. Poza tym w trakcie użytkowania nie stwierdziłem większych problemów.

Andreas987

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Hori-zone Vulture - Przedstawienie, Recenzja
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2019, 05:36:27 pm »
MateuszN minęło już trzy lata jak zakupiłeś łuk dla bratanka "Hori-Zone Vulture" i dla siebie Stingera X. Ciekaw jestem po tym czasie jak oceniasz zakup. Jesteś na forum chyba jedyną osobą, która ma dostęp do łuku renomowanej firmy i tajwańskiego. Napisz coś proszę o wrażeniach z trzech lat.
Na tym forum wyraziłem chęć zakupu Poe Lang Assassin ale zostałem zalany negatywnymi opiniami co do azjatyckich łuków przez osoby, które z nich nigdy nie strzelały. Pozdrawiam