Autor Wątek: Man Kung Basilisk  (Przeczytany 5152 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Man Kung Basilisk
« dnia: Luty 19, 2019, 09:50:21 am »
Czy są na tym forum posiadacze tego łuku? Dzwoniłem do sklepu i dowiedziałem się, że wszystkie zestawy zostały sprzedane i aktualnie ich brak. Mam więc czas do następnej dostawy. Chętnie poczytałbym opinie posiadaczy tego łuku.
Interesują mnie wypowiedzi TYLKO posiadaczy Man Kunga Basilisk. Innym Panom podziękuję.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2019, 09:57:46 am »
Już któryś raz widzę Twój post odnośnie chińszczyzny. Jak chcesz się pchać w Man kuna, nikt Ci tego nie zabroni, ale pytania o wszystkie modele jakie produkują jest nie tylko upierdliwe dla formulowiczow którzy swoje zdanie na temat tego producenta wyrazili ale także zaśmieca forum. Łucznicy są cierpliwi ale tez do czasu, w pewnym momencie przestaną odpowiadać na Twoje pytania albo admin Cię zbanuje.
Temat łuków budżetowych był poruszany dziesiątki razy i jedyne słuszne wyjście to stinger od pse. Używanego możesz dostać za 800-1000zl i za tyle samo jesteś w stanie go później odsprzedać. Chińczyka nie sprzedasz bo się rozpadnie a głupia wymiana sznurków praktycznie przewyższa jego wartość.
I jeszcze trochę z innej beczki, czy jakbyś na hobby wybrał wspinaczkę górska to tez byś pytał o chińskie liny i powierzał im swoje życie? Łuk to jednak broń i od jego działania i wykonania może zależeć zdrowie lub życie nie tylko strzelca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2019, 12:16:03 pm »
Bardzo Pana przepraszam Panie chojnas44, ale Man Kung to firma z Tajwanu i akurat o łukach tej firmy nie znalazłem negatywnych opinii. Herr Otto Flick napisał - "nie chcesz więcej wydawać na łuk to Man Kung jest dobrym rozwiązaniem".
Co do "zaśmiecania" forum i zbanowania, to nie znalazłem w regulaminie zakazu pisania o Chińskich czy Tajwańskich łukach. Nie znalazłem też jakiegoś limitu cenowego i nakazu pisania tylko o drogich łukach "firmowych". Nikomu też nie ubliżam i nie wypisuję głupot.
Odnoszę wrażenie, że celowo wypycha się z tego forum ludzi, którzy nie pieją z zachwytu i nie posiadają "jedynie słusznych" łuków.

W dalszym ciągu czekam na opinię od posiadaczy Man Kunga Basilisk. Obawiam się jednak, że takowi omijają to Forum łucznicze szerokim łukiem ;D
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2019, 12:54:30 pm »

Odnoszę wrażenie, że celowo wypycha się z tego forum ludzi, którzy nie pieją z zachwytu i nie posiadają "jedynie słusznych" łuków.

W dalszym ciągu czekam na opinię od posiadaczy Man Kunga Basilisk. Obawiam się jednak, że takowi omijają to Forum łucznicze szerokim łukiem ;D
To nie tak. San osobiście znam 2 osoby z tego forum, które Mankunga mają (choć nie wiem co za model) - ale jak Ci już raz pisałem (w którymś Twoim poście o chińszczyźnie) - różnica pomiędzy "markowymi", a "chińszczyzną" (a do tego worka wrzucił bym kobry, makungi, krosmany) jest taka, że na 20-30 m. w "markowych" cieszysz się, że trafisz 6x w żółtko, a w "chinolach" że trafiłeś w ogóle w tarczę 40x40.
To są Twoje pieniądze i naprawdę nikt Ci nie zabroni je wydawać w sposób jaki uważasz, ale posłuchaj @chojnas44 - qupa ludzi odpowiadała Ci już w poście o crosmanie, że to zły pomysł - zrobiłeś po swojemu, tu też kolega Ci napisał (wg mnie spokojnie) - że co najmniej nie jest dobry pomysł, a odebrałeś to (wg mnie) jako atak. To nie tak, że jest tu kółko wzajemnej adoracji miziające się pisiorkami bo mają najlepsze i jedynie słuszne sprzęty - spójrz przez perspektywę, że większość ludzi wypowiadająca się strzela kilka lat i duużo wie o tym temacie, a są naprawdę życzliwie nastawieni do nowych i chcą pomóc wybrać sprzęt - nie łatwiej korzystać z ich doświadczenia i unikać błędów, które już popełnili? Wg mnie Ty musisz empirycznie jednak doświadczyć wszystkich błędów "wieku dziecięctwa" łuczniczego (tyle, że zapewne na końcu tej drogi będzie i tak oczekiwała "bramka z napisem" PSE, hoyt etc.. :)  )

A co do (prób) merytorycznej odp na Twoje pyt - kolega, z którym strzelam posiada Makunga - do rekreacji jak nie masz zbyt dużych wymagań to w sumie wystarczy (zrobiony jest jak normalne, "dorosłe" łuki, wykonanie i wykończenie ok - tyle, że... tak jakby miał z 10-15 lat technologicznie) - cudów nie oczekuj - na 20 m powinieneś (po treningu) trafić w pole 40x40. Do sportowego strzelania (zawody etc) się nie nadaje.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2019, 01:16:33 pm »
A co do (prób) merytorycznej odp na Twoje pyt - kolega, z którym strzelam posiada Makunga - do rekreacji jak nie masz zbyt dużych wymagań to w sumie wystarczy (zrobiony jest jak normalne, "dorosłe" łuki, wykonanie i wykończenie ok - tyle, że... tak jakby miał z 10-15 lat technologicznie) - cudów nie oczekuj - na 20 m powinieneś (po treningu) trafić w pole 40x40. Do sportowego strzelania (zawody etc) się nie nadaje.

Dzięki Rage za odpowiedź. Jednak nie chce mi się wierzyć, że na 20 m ktoś ma problem trafić z takiego Man Kunga w pole 40x40. Z 20 m, to ja ze wzmocnionego do 27 Ibs Wildhorna trafiałem bez problemu w kartkę A4.
Różnica pomiędzy Man Kung Basilisk, a Wildhornem jest olbrzymia.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2019, 02:07:19 pm »
Hmm... z mojej strony to takie uogólnienie. Ale kolega strzela z makunga z „osprzętem klasy maximala” (jakiś celownik 3 piny, podstawka opadająca za 40-50zł, etc) i serio o jakimkolwiek skupieniu można zapomnieć na 20 m. (jak strzały siedzą w tarczy to jest ok). Tak na moim przykładzie - zmieniam sprzęt jak czuję że więcej z niego nie wycisnę, a tu hmmmm... w momencie jak bym zaczął z tego łuku strzelać to by był chyba max możliwości jakie z niego wycisnę, nie było by „zapasu” do dogadania się lepszego z nim, szlifowania formy itd. (to taki łuk do postrzelania przy piwie i grillu, na pewno nie do strzelania „sportowego”- jak rozpatrujesz w tych kategoriach to warto rozważyć zakup, jak sportowo to tak jak Ci 100x wszyscy pisali BIERZ PSE). Drugi mój przykład zmieniałem celownik - miałem upatrzony inny, zapytałem na forum - jeden z kolegów zaproponował mi coś innego, zaufałem, kupiłem i jestem BARDZO zadowolony. Jak pytasz to.. zaufaj - serio warto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2019, 09:54:14 pm »
Bardzo Pana przepraszam Panie chojnas44, ale Man Kung to firma z Tajwanu i akurat o łukach tej firmy nie znalazłem negatywnych opinii. Herr Otto Flick napisał - "nie chcesz więcej wydawać na łuk to Man Kung jest dobrym rozwiązaniem".
Co do "zaśmiecania" forum i zbanowania, to nie znalazłem w regulaminie zakazu pisania o Chińskich czy Tajwańskich łukach. Nie znalazłem też jakiegoś limitu cenowego i nakazu pisania tylko o drogich łukach "firmowych". Nikomu też nie ubliżam i nie wypisuję głupot.
Odebrałes moją wypowiedz trochę jak atak na Ciebie, nie miałem takiego zamiaru, może źle się wyraziłem.
Odnoszę wrażenie, że celowo wypycha się z tego forum ludzi, którzy nie pieją z zachwytu i nie posiadają "jedynie słusznych" łuków.

Na forum staramy się pomagać wszystkim, z jakiego sprzętu by nie korzystał. Nikt nie dostaje pieniędzy od PSE, Hoyta, Elite czy innych firm produkujących markowe łuki za doradzanie zakupu ich łuków, owszem niektóre modele lub firmy są bardziej polecane inne mniej ale to raczej kwestia ilości użytkowników danego modelu(opinie o Elite jest jak na lekarstwo bo i ich łuków w naszym kraju jest tylko kilka sztuk i chyba nie ma dwóch takich samych modeli, za to opinii o Hoytach znajdziesz znacznie wiecej bo i łuków jest dużo). Z moich ust nigdy nie usłyszysz że łuk chiński(czy też tajwański) jest porównywalny do Stingera. Przede wszystkim dlatego że w mojej obecności taki budżetowiec rozpadł się podczas strzału.
Nie mówię też że wszystko co chińskie jest złe jednak w kwestii łuków majfriendy muszą jeszcze długo pracować nad jakością i spasowaniem.
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Munin

  • Gość
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2019, 01:08:50 am »
Kwestia co kogo cieszy, jednego kręci trafianie z 20m w kółko fi 8cm a drugiego w stodołę ale tylko wtedy jak jest w niej zamknięty.
Robi się coraz cieplej, rzuć okiem na FB do Kalendarza Łucznika gdzie będą turnieje i się tam wybierz, pogadaj z ludźmi, pomacaj ich sprzęty, popatrz jak strzelają. Może to coś wniesie bo na chwilę obecną uważam, że jedyne czego szukasz to poparcia swoich pomysłów żeby w razie niepowodzenia mieć na kogo zrzucić winę.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2019, 08:27:03 am »
Kwestia co kogo cieszy, jednego kręci trafianie z 20m w kółko fi 8cm a drugiego w stodołę ale tylko wtedy jak jest w niej zamknięty.
Robi się coraz cieplej, rzuć okiem na FB do Kalendarza Łucznika gdzie będą turnieje i się tam wybierz, pogadaj z ludźmi, pomacaj ich sprzęty, popatrz jak strzelają. Może to coś wniesie bo na chwilę obecną uważam, że jedyne czego szukasz to poparcia swoich pomysłów żeby w razie niepowodzenia mieć na kogo zrzucić winę.
Cieszyć może wszystko nawet trafianie w stodole i patrzenie na rozbryzgujące się o mur strzałki ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2019, 08:31:38 am wysłana przez chojnas44 »
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2019, 09:32:37 am »
Zgoda Panowie, macie rację. Padłem ofiarą chwytu marketingowego. Sądziłem, że Man Kung Basilisk, to jakiś nowy, lepszy łuk tej firmy. Okazało się, że Man Kung Basilisk - Kod produktu: MK-CB75B, to jeden z wielu modeli dostępnego od wielu lat łuku o nazwie REX (Black, Camo, Black/MN). Przepraszam za zamieszanie, może jednak ktoś przymierzający się do kupna tego łuku przeczyta ten temat i poważnie się zastanowi.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2019, 09:10:08 pm »
(...)
Robi się coraz cieplej, rzuć okiem na FB do Kalendarza Łucznika gdzie będą turnieje i się tam wybierz, pogadaj z ludźmi, pomacaj ich sprzęty, (...)
Zboczuchy!! Przyjeżdżać przyjeżdżajcie, pogadać o łukach możemy, nawet pozwolę strzelić z moich łuków, ale... ale "sprzętu" mojego macać wam nie dam!
Co do łuku - obserwuj dział giełdy, a na facebooku Targowisko łucznicze (omijaj podejrzane oferty na targowisku wystawiane przez "przymrozki wszelkiej płci i nazwy" bo to chłam z chin ale ten gorszy chłam bo niektóre rzeczy mają nawet przyzwoite (nie łuki jak narazie). Jakiś czas temu był mission craze - taki mathews pod inną nazwą za dogodną kwotę....
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

Munin

  • Gość
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2019, 09:18:50 pm »
Marcin gościnności trochę...

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2019, 09:45:21 pm »
Nie chciałbym kupować używanego łuku. Na obecną chwilę moimi faworytami są -
1. Zestaw PSE STINGER EXTREME (2018) - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-zestawy/2551-zestaw-luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-2018-custom.html
2. Ewentualnie "goły" łuk PSE STINGER EXTREME 2018 RH 70# Krytpek - http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-extreme-2018-rh-70-kamuflaz-kryptek-highlander.html
2. PSE STINGER-X 2017 Red 60# RH - http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-pse-stinger-x-czerwony-60-rh.html

Nie wiem co znaczy custom i kryptek w nazwach tych łuków. Wolałbym zestaw, bo nie wiem czy dam sobie radę z doborem i poprawnym ustawieniem i zamocowaniem wszystkiego.
Ten czerwony Stinger-X, to faworyt córki :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2019, 09:48:56 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2019, 10:03:58 pm »
Custom najwyraźniej oznacza że musisz sobie sam go skręcić, bo napisane że to zestaw ale wszystko jest luzem :)
Zaleta taka, że można kołczan wziąć normalny a nie myśliwski przykręcany do łuku.
Wada jak wszystkich zestawów, że osprzęt jest taki sobie.

Kryptek znaczy tylko tyle, że to trochę inne malowanie camo niż mosy oak :-)

Czerwony najlepszy wybór, bo siła taka w sam raz.
Po co Ci myśliwskie 70# skoro i tak zapewne będziesz go odpuszczał sporo niżej.
A 60# jest tak w sam raz i dla młodzieży da się odpuścić nawet na 30#.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Man Kung Basilisk
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2019, 10:22:00 pm »
Dzięki Doozers, czyli córka górą :) Teraz tylko jakiś rozsądny, ale niezbyt drogi osprzęt i strzały. Możesz coś polecić?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang