Autor Wątek: Kosmiczny celownik  (Przeczytany 3086 razy)

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2019, 04:53:50 pm »
Myślę, że trochę szkoda kasy - bo jak wycelujesz ten celownik w cel to dobrze by było, żebyś się naciągnął do pomiaru i odpuścił.
Więc takie naciąganie i odpuszczanie w kółko - nie wiem czy to dobry pomysł.

Natomiast na zawodach, gdybym strzelał z Tobą w grupie - nie dopuściłbym Cię.
Byłem na zawodach gdzie inni mieli dalmierze - co prawda schowane w plecakach, ale to i tak pozostawia niesmak.
Strzelamy dla siebie, bez szans na olimpijskie złota i jestem zdania, że wszyscy powinni mieć równe szanse.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2019, 03:20:36 pm »
Po strzale Xero tez wylicza gdzie wyladowala strzala i majac zegarek sportowy Garmina mozna ja latwo odnalezc. Przydaje sie jak ktos poluje z ambony i nie ma podświetlanych nockow.

Jakiś konkretny model zegarka który współpracuje z tym celownikiem? Widzę, że dużo o nim wiesz? Miałeś może przyjemność z nim obcować? :P

Myślę, że trochę szkoda kasy - bo jak wycelujesz ten celownik w cel to dobrze by było, żebyś się naciągnął do pomiaru i odpuścił.
Więc takie naciąganie i odpuszczanie w kółko - nie wiem czy to dobry pomysł.

Nie za bardzo wiem o co tutaj Tobie chodzi? :) Czemu mam odpuszczać łuk po naciągnięciu?
Jeśli chodzi o zawody to wiemy, że wszyscy by mnie zaraz mieli za oszusta xD Poza tym słyszałem od znajomych jakie jest parcie na wynik na zawodach (nawet zdarzyło się tak, że sobie zawodnicy łuki rozregulowywali xD), że raczej nie pcham się na zawody bo szkoda nerwów. Ogólnie ludzie i tak oszukują i kombinują żeby tylko dyplom lub statuetkę za 30 zł dostać :P

Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2019, 08:37:44 pm »
Poza tym słyszałem od znajomych jakie jest parcie na wynik na zawodach (nawet zdarzyło się tak, że sobie zawodnicy łuki rozregulowywali xD), że raczej nie pcham się na zawody bo szkoda nerwów. Ogólnie ludzie i tak oszukują i kombinują żeby tylko dyplom lub statuetkę za 30 zł dostać :P

Byłem na niejednych zawodach i pierwsze słyszę żeby ktoś się do czegoś takiego posunął. A że kolega kolegi powiedział... Bądźmy poważni. Byłeś choć na jednych zawodach że wiesz że ludzie oszukują? Żałosna i niesmaczna jest taka pisanina bez dowodów.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2019, 08:39:38 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 09, 2019, 08:47:14 pm »
Poza tym słyszałem od znajomych jakie jest parcie na wynik na zawodach (nawet zdarzyło się tak, że sobie zawodnicy łuki rozregulowywali xD), że raczej nie pcham się na zawody bo szkoda nerwów. Ogólnie ludzie i tak oszukują i kombinują żeby tylko dyplom lub statuetkę za 30 zł dostać :P

Byłem na niejednych zawodach i pierwsze słyszę żeby ktoś się do czegoś takiego posunął. A że kolega kolegi powiedział... Bądźmy poważni. Byłeś choć na jednych zawodach że wiesz że ludzie oszukują? Żałosna i niesmaczna jest taka pisanina bez dowodów.

Piszę tylko co mi ludzie mówią. Sam nigdy nie byłem na takich zawodach. Mówią tylko, że jest mega parcie na wyniki :) Rozważam zakup tego celownika, bo raczej nie będę brał udziału w zawodach.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

humungus

  • Gość
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 09, 2019, 08:51:19 pm »
to tak jakby łowić ryby w łodzi z echosndą na pokładzie, dla mnie to przerost formy nad treścią, celownik w cenie dobrego łuku, gdzie tu sens i logika i przyjemność? nie lepiej kupić  mocną wiatrówkę?  ;)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 09, 2019, 08:57:41 pm »
to tak jakby łowić ryby w łodzi z echosndą na pokładzie, dla mnie to przerost formy nad treścią, celownik w cenie dobrego łuku, gdzie tu sens i logika i przyjemność? nie lepiej kupić  mocną wiatrówkę?  ;)

Cały czas podkreślam, że można sobie w nim ustawić "na sztywno" piny i zrobić z niego 3 lub 5 pinowca :) I wtedy jak chcesz to np przy strzelaniu 3d sam zgadujesz jaka jest odległość i wybierasz wcześniej ustalony pin :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 09, 2019, 10:58:05 pm »
@Legolas - zdarzają się zawody, na których jest ciśnienie na wynik, ale wśród nielicznych. Jeśli nigdy nie byłeś, to błąd, bo przekonałbyś się że jest dokładnie vice versa na odwrót (jak mawiali Łowcy. B) :)

I popieram opinię związaną z łowieniem - jeśli chcesz znać odległość to jaką będziesz miał radość z takiego strzelania? Bo jeśli celujesz w łucznictwo myśliwskie to tam ocena odległości to podstawowa różnica w stosunku do tarczowego. I ja osobiście, trafiając w oddalony cel i prawidłowo oceniając odległość mam więcej radości, niż gdy strzelam odległości oznaczone.

Wpadnij kiedyś do nas na zawody, poznamy się, pogadamy, postrzelasz z nami i zobaczysz, że można przyjemnie spędzić dzień, nawet przegrywając :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

oldarcher

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 135
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 11, 2019, 02:55:41 pm »
Dla bywających w okolicy Opola mam Garmina A1i na swoim Nitrumie.
Można się pobawić.
Mathews V3X33 PSE Dominator3Dmax,  WNS 41lbs
BUL SASII Open, AR15 Competition Custom, Breda B12X by Toni System

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 11, 2019, 03:30:47 pm »
Dla bywających w okolicy Opola mam Garmina A1i na swoim Nitrumie.
Można się pobawić.

Mógłbyś napisać jakie masz wrażenia z jego użytkowania? Łuk wykorzystujesz do polowania czy też do zawodów?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Ściuprrrr

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Kosmiczny celownik
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 23, 2019, 08:25:35 pm »
W zeszłym roku oglądałem ten celownik na youtube. Cena żaden problem, tylko pewnie z obsługą sobie nie poradzę. Ale będę drążył temat, bo w moim przypadku może się sprawdzić.