Autor Wątek: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..  (Przeczytany 7794 razy)

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2019, 09:35:52 am »
Ja mam stingera i mogę polecić ten łuk. Wcześniej jak nie było mnie stać na bloczka to kupiłem sobie polecanego na tym forum samicka Polaris. Wyciągnąłem się w strzelanie samicka łatwo sprzedałem bo to polecany łuk dla początkujących dołożyłem i kupiłem stingera. Zasada jest prosta nie stać cię na stingera kup coś tradycyjnego, a nie jakiś badziew co z 10 metrów nie można trafić w nic
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2019, 10:02:25 am »
W zestawie PSE STINGER Extreme jest 5 strzał - Maximal Savage 30". Czy to dobre strzały, czy warto kupić jakieś inne?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2019, 11:05:06 am »
Strzały musisz mieć dopasowane pod swoją długość i siłę naciągu. Zdecydowanie lepiej kupić osobno tuzin strzał pod swoje parametry. Najlepiej karbonowe, na początek wystarczą np, Powerflight, Cross X, Avalon.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2019, 01:35:03 pm »
W zestawie PSE STINGER Extreme jest 5 strzał - Maximal Savage 30".
Czy to dobre strzały, czy warto kupić jakieś inne?

Te strzały są ok, ale wtedy kiedy ustawisz siłę łuku na jakieś 60# albo i więcej
(Savage występują w spinach 400 i 350 do mocnych łuków).

Jak chcesz zacząć od mniejszych naciągów, to raczej kup sobie inne.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 05, 2019, 02:10:59 pm »
Dziękuję. Nie sądziłem, że strzelanie z łuku bloczkowego, to taka skomplikowana sprawa. Im bardziej "wgryzam" się w temat, to widzę jak mało wiem :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 05, 2019, 03:35:34 pm »
Nie sądziłem, że strzelanie z łuku bloczkowego, to taka skomplikowana sprawa. Im bardziej "wgryzam" się w temat, to widzę jak mało wiem :)

Eee tam, strzelanie to jest proste,
schody się robią jak trzeba dobrać strzały i osprzęt :)

Ale nie przejmuj się, dobrać strzały do klasyka jest jeszcze gorzej :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 05, 2019, 08:21:04 pm »
Zasada jest prosta nie stać cię na stingera kup coś tradycyjnego, a nie jakiś badziew co z 10 metrów nie można trafić w nic
No nie, Panowie. Rozmawiajmy poważnie. Z 10 metrów, to ja trafiam w środek tarczy z zabawki dla dzieci jaką jest bez wątpienia Crosman Wildhorn. Nie chce mi się wierzyć, że wszystkie łuki tańsze od Stingera to "badziew co z 10 metrów nie można trafić w nic".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 05, 2019, 08:29:07 pm »
No te 10 m. to takie bardziej jest "przysłowiowe" - ale prawdą jest, że PSE Stinger to taki entry lv żeby łuk strzelał tam gdzie Ty chcesz, a nie tam gdzie mu się akurat "zechce". Tak jak pisałem wcześniej nie raz strzelałem obok kolegi, który ma "wynalazek" i różnica między moim i jego strzelaniem była taka, iż on się cieszył że trafia w tarczę, ja natomiast, że strzały mi się grupują tak jak ja chcę tzn np: "drabinka" w górę tarczy z odstępami co 3 cm. (strzelane było na 20 m.) - serio to jest taka różnica, a ja nie mam znowu sprzętu Bóg wie jakiego (takie średnie stany średnich stanów). Co nie zmienia faktu, iż obaj mieliśmy mega radochę ze strzelania - zależy wszystko od priorytetów.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 05, 2019, 09:01:48 pm »
Ja rozumiem Rage, że PSE Stinger, to dobry łuk. Takie minimum, by celnie i komfortowo strzelać i jeżeli jakiś inny łuk, to tylko "firmowy" i cenowo "w górę".
Chętnie jednak bym poczytał opinie posiadaczy "wynalazków". Pewnie sporo ludzi posiada łuki Hori-Zone, Man Kung i inne "Chińczyki".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 05, 2019, 10:38:34 pm »
No jak chcesz to dorzuce swoje 3 grosze :P
Pacjent Wildhorn:
Po co kupiłem mając dobre łuki? A no mam bratanka który czasem ze mną strzela. Obecnie z Rolan Snake, którego polecam do takich celów - można wrzucić w błoto, następnie umyć i strzelać dalej bo to plastik i się nie rozmoczy, nie rozeschnie itp - jedynie cięciwę należy ściągać po strzelaniu.... No Fabianek chciał łuk taki z jakiego wujek strzela... Ze wszystkich niedrogich psełdobloczków ten najbardziej przypomina mi łuk myśliwski więc na niego padł wybór....
Paczka dotarła... rozpakowałem by sprawdzić czy to bezpieczne - dziecku nie dam do reki czegoś niesprawdzonego... był od razu dokręcony na maxa więc myślę 29# za dużo na niego pomimo że Rolan 18# jest dla niego jak guma od gaci.... sprawdziłem i to nie było 29# - to nawet nie było 15#!!!
Popuściłem ramiona po 2 obroty i cięciwa spadła ! Ramiona bez cięciwy miały kształt już napiętego łuku! Dałem im dobę by doszły do siebie ale nie doszły :P chwilę myślałem co by zrobić by je wyprostować... zamontowałem więc odwrotnie (wyglądał jak oneida) i bowmasterm zacząłem je prostować powoli dociągając.... kilka obrotów - jeszcze daleko do prostych, a już majdan jakby chciał się poddać- i odpuściłem.... na zimno nie da rady.... więc opalarka i grzanie ramion i dociąganie i tak dłuższą chwilę ąż zaczęły być bardziej proste. Zostawiłem na 3-4h by ostygły i materiał zapamiętał kształt... Po tym czasie rozmontowałem i daleko nadal było do ideału, ale stwierdziłem że wystarczy puki co... odwróciłem ramiona jak być powinno, przyłapałem po 2 obroty założyłem sznurki i już cięciwy złapać nie mogłem... prasa tak profilaktycznie złapała by założyć cięciwę i już było wg mnie ok... Teraz rozkręcony "łuk" był bardziej napięty niż skręcony na maxa nowy :P Dokręciłem na max iiii w połowie naciągu zrezygnowałem bo jakby majdan się uginał - bez kitu dziwne uczucie..... Zluzowałem po 5 obrotów i było OK. Zamontowałem celownik PSE 5 pinowy, Peep, pętelkę i poszedłem przetestować.... oddałem z 10m około 30 strzał. Rozrzut góra-dół z 40cm, lewo prawo z 15cm - (góra-dół to wina podstawki tej co z nim była bo lata luźno) W planie Ripcord żeby młodemu strzała nie spadała - ciasteczko też by było dobre ale dynamika tego "łuku" nie pozwala na to - i tak jest lipa, a jeszcze tarcie o włosy podstawki a potem przejście lotek przez nie to już masakra...
DL - najdłuższy naciąg to 24,5" a nie 26...
Moim zdaniem Rolan snake 18# ma lepszą dynamikę! A co do celności to po tych 30 strzałach z Wildhorna wziąłem swój tradycyjny badyl i strzały bambusowe z Ali (polecam te strzały ale nie do bloczków z wiadomych przyczyn) i z tej odległości było o wiele lepiej - a z badyla tylko instynktownie strzelam bo takie łucznictwo ma sprawiać przyjemność gdy się trafi :P
Podsumowując:
Jak na 300 zł to lipa...
Z plusów to wygląda jak bloczek myśliwski :P no i lekki...
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 05, 2019, 11:18:48 pm »
Dziękuję. Nie sądziłem, że strzelanie z łuku bloczkowego, to taka skomplikowana sprawa. Im bardziej "wgryzam" się w temat, to widzę jak mało wiem :)

Widać, jak mało poczytałeś :) I to nie jest złośliwe, ale jak się wkręcisz i będziesz miał więcej pieniędzy do wydania, dopiero zobaczysz jakie są problemy.
Krótszy/dłuższy stabilizator. Boczny? A może dwa? Jakie obciążenie? Jaki kąt bocznego?
Jaki spust? A może twardsze strzały?

I wtedy już w ogóle nie ma czasu na strzelanie :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2019, 07:00:20 pm »
No jak chcesz to dorzuce swoje 3 grosze :P
Pacjent Wildhorn:
Popuściłem ramiona po 2 obroty i cięciwa spadła ! Ramiona bez cięciwy miały kształt już napiętego łuku! Dałem im dobę by doszły do siebie ale nie doszły :P chwilę myślałem co by zrobić by je wyprostować... zamontowałem więc odwrotnie (wyglądał jak oneida) i bowmasterm zacząłem je prostować powoli dociągając.... kilka obrotów - jeszcze daleko do prostych, a już majdan jakby chciał się poddać- i odpuściłem.... na zimno nie da rady.... więc opalarka i grzanie ramion i dociąganie i tak dłuższą chwilę ąż zaczęły być bardziej proste. Zostawiłem na 3-4h by ostygły i materiał zapamiętał kształt... Po tym czasie rozmontowałem i daleko nadal było do ideału, ale stwierdziłem że wystarczy puki co... odwróciłem ramiona jak być powinno, przyłapałem po 2 obroty założyłem sznurki i już cięciwy złapać nie mogłem... prasa tak profilaktycznie złapała by założyć cięciwę i już było wg mnie ok... Teraz rozkręcony "łuk" był bardziej napięty niż skręcony na maxa nowy :P Dokręciłem na max iiii w połowie naciągu zrezygnowałem bo jakby majdan się uginał - bez kitu dziwne uczucie..... Zluzowałem po 5 obrotów i było OK. Zamontowałem celownik PSE 5 pinowy, Peep, pętelkę i poszedłem przetestować.... oddałem z 10m około 30 strzał. Rozrzut góra-dół z 40cm, lewo prawo z 15cm - (góra-dół to wina podstawki tej co z nim była bo lata luźno)
Podsumowując:
Jak na 300 zł to lipa...
Z plusów to wygląda jak bloczek myśliwski :P no i lekki...

Marcin Borowski, to ja chyba jakiś geniusz jestem i to podwójny :) Po pierwsze z majsterkowania, bo bez większego problemu wzmocniłem ramiona Wildhorna do 25 Ibs bez grzania i wyginania.
Po drugie ze strzelania. Moje umiejętności są praktycznie zerowe, a jednak z mojego Wildhorna z 10m trafiam często w środek tarczy, a rozrzut jest może z 10 cm.

Z Twoim podsumowaniem się zgodzę - zestaw ze sklepu to lipa, jednak niewielkim kosztem i własnym zaangażowaniem można zmajstrować całkiem sensowny łuczek dla młodego początkującego łucznika.

Vellkan, mam nadzieję, że ominą mnie takie problemy :) Nie jestem zbyt wybredny, chcę tylko strzelać celnie z 20m. To mi wystarczy. Myślę, że Stringer spełni moje oczekiwania, bez większego wkładu finansowego.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 07:13:04 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 06, 2019, 08:18:18 pm »

Vellkan, mam nadzieję, że ominą mnie takie problemy :) Nie jestem zbyt wybredny, chcę tylko strzelać celnie z 20m. To mi wystarczy. Myślę, że Stringer spełni moje oczekiwania, bez większego wkładu finansowego.

Nie ominą  ;) to jest jak nałóg i zawsze coś można lepiej, bardziej - ale to przyjdzie z czasem. Na razie kup Stringera i ciesz się ze strzelania (a w okolicach września zapewne jak się wkręcisz będziesz pytał o przewagę spustu BT nas triggerem bo masz 3 na oku i nie wiesz który kupisz...a pod choinkę se sprawisz wszystkie 3...hehe nooorma w tym sporcie)
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 06, 2019, 08:46:52 pm »
Nie ominą  ;) to jest jak nałóg i zawsze coś można lepiej, bardziej - ale to przyjdzie z czasem. Na razie kup Stringera i ciesz się ze strzelania (a w okolicach września zapewne jak się wkręcisz będziesz pytał o przewagę spustu BT nas triggerem bo masz 3 na oku i nie wiesz który kupisz...a pod choinkę se sprawisz wszystkie 3...hehe nooorma w tym sporcie)

O nie, obawiam się, że kolejnego nałogu mój budżet nie wytrzyma :) Jak kilkanaście lat temu wyrwałem się z kosztownego i rujnującego zdrowie nałogu, to wpadłem w nałóg "komputerowy". No cóż, pomimo wieku lubię sobie pograć :) Niedawno zmieniłem komputer, a tu Nvidia wyskoczyła z nowymi kartami graficznymi. Za taką RTX 2080 TI miałbym dużo lepszy łuk niż Stringer. No i co robić? Wszystkich moich "nałogów" nie dam rady zaspokoić :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2019, 09:05:13 pm »
smox, może i geniusz z Ciebie ale co byś z nim nie robił to i tak będzie badziew z chin/tajwanu...
Kupiłem go tylko za dlatego że tani i nie szkoda mi będzie jak zobaczę go na ziemi leżącego... Mathews genesis Pro to już koszt jak Stinger(200-230$), no i waga 3,5lbs... a wildhorn to niecałe 2. Pozatym kierowałem się Twoją opinią z innego tematu... Normalnej podstawki jeszcze nie ma tylko na tym "łuku"...
"Januszem" łucznictwa nie jestem by 'wzmacniać' ramiona dokładaniem czegoś tam... to jak dołożyć go golfa czy passata plastikowe "spojlery" i jeździć "sportowym" autem....
Ramionom nadałem właściwy kształt - prawie właściwy bo całkiem wyprostować się nie dało. Nic dokładał do ramion nie będę bo to nie ma sensu - za rok lub dwa (o ile tyle wytrzymają plastikowe bloczki wildhorna) jeśli młody nadal będzie chciał strzelać i nauczy się szacunku do sprzętu dostanie Genesisa.
Co do trafiania - przyznaję mam kryzys z powodu target panic - i dziś na 50m wystrzelałem tylko 328pkt, a na 18m 283...
Nie jestem zbyt wybredny, chcę tylko strzelać celnie z 20m. To mi wystarczy. Myślę, że Stringer spełni moje oczekiwania, bez większego wkładu finansowego.
Od 20m się zaczyna, przyjdzie chęć na 30... 40... 50... a może nawet 90m ale stinger to ogarnie jeśli mu nie bedziesz zbytnio przeszkadzał. Dobrze ustawiony nie będzie odbiegał zbytnio od chociażby PSE perform X
smox powiedz mi tylko proszę czy tym ustrojstwem strzelałeś już przy niskich temperaturach? Plastki nie robi się kruchy co stawałoby się niebezpieczne dla strzelca?
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres