Autor Wątek: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..  (Przeczytany 7801 razy)

stan-czyk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Może ktos polecić taniego "pająka" (bloczek), który nie jest już zabawką dla początkującego , .. ale też nie jest zbyt drogi ..
Sprzęt średniej klasy .. z naciągami regulowanymi od 40-funtów wzwyż ..

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2019, 06:41:03 am »
Stan-czyk, czeka mnie taki sam zakup. Kupiłem tak na pałę łuk Crosman wildhorn, który okazał się całkowitą pomyłką.
Na forum polecono mi kilka łuków - PSE stinger extreme, Bear Cruzer G2 RTH, Diamond Infinity Edge.
Ostatecznie można kupić (raczej się zdecyduję) - zestaw Man Kung Basilisk - https://sklepluczniczy.pl/luki-bloczkowe-man-kung/2625-luk-bloczkowy-zestaw-man-kung-basilisk.html
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 04:45:24 pm »
Kolego smox ty lubisz chyba kupować jakieś wynalazki. Najpierw tego wildhorna , a teraz jakiś Man kung. Sam podpowiadasz koledze jakie luki ci polecono, a jednak z uporem maniaka przymierzasz się do kupna kolejnego „cuda” . Sprawdzony, wielokrotnie polecany stinger nie kosztuje wiele więcej . A kupujesz luk sprawdzonej firmy, który łatwo i z mała stratą finansową będziesz mógł odsprzedać. Naprawdę nie wiem po co my tu doradzamy, jak i tak kupuje aby taniej. A potem płacz i narzekania , ze coś nie działa .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 05:52:04 pm »
Bardzo przepraszam Sipap248, ale w jednym z tematów zapytałem o ten łuk - "Jednak zastanawiam się czy warto płacić za znaną markę i czy nie kupić np. zachwalanego zestawu Man Kung Basilisk."
Herr Otto Flick odpisał mi tak - "Jeżeli masz jednak ograniczony budżet bądź po prostu nie chcesz więcej wydawać na łuk to Man Kung jest dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem lepiej wykonany od EK Archery (Poe Lang czyli np. popularny REX) czy też Hori-Zone, nie mówiąc o Topoint..."

Sądzę, że Herr Otto Flick wie co pisze i Man Kung Basilisk, to nie jakieś "cudo".
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2019, 08:33:49 pm »
Panowie, takich pytań o pierwszy niedrogi łuk są dziesiątki i zawsze jest jedna odpowiedź - PSE Stinger.
To jest popularny model, dający wiele możliwości konfiguracji, łatwo dostępny i względnie łatwy w sprzedaży w sensownej cenie.
Każdy inny łuk jest zdecydowanie trudniejsze w ew. odsprzedaży.

Załóżmy, że się wkręcisz i chcesz coś więcej - czyli chcesz wymienić łuk. Na Stingera zawsze znajdzie się chętny, na takiego Man Kunga - może być ciężej.

Ale to też działa z górnej półki - na Suprę od PSE łatwiej znaleźć chętnego niż np. na mojego Podium od Hoyta. Oczywiście za 500 zł każdy łuk się sprzeda, ale nie o to chodzi :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2019, 10:37:12 pm »
Nowy "goły" PSE Stringer Extreme, to wydatek ~ 1200 zł. Z oprzyrządowaniem to ~ 2000 zł. Tak?
Zestaw Man Kung Basilisk kosztuje 899 zł.
Łukami bloczkowymi interesuję się od niedawna i na razie mało wiem na ten temat. Żyję jednak trochę na tym świecie i wiem, że czasem sporo przepłaca się za markę. Bywa, że równie dobry, a czasem lepszy sprzęt, tylko mniej znanej firmy, można kupić o wiele taniej. Czy tak jest w przypadku łuków - nie wiem. Wiem jednak, że wiele firm produkuje swoje towary w Azji, albo w ogóle kupuje tam towar i nakleja tylko swoje nalepki.

Nie sądzę, by te 2 łuki dzieliła jakaś przepaść jakościowa. Zawsze do tego Man Kunga można dokupić lepsze oprzyrządowanie, a i tak będzie taniej niż koszt Stringera.
Uważam zresztą, że ważniejszy od sprzętu jest człowiek, który się nim posługuje.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Munin

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2019, 01:09:30 am »
Zawsze wyznawałem zasadę, że nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy dlatego kupuję albo rzeczy sprawdzone albo z premedytacją pcham się w eksperymenty o których nie za wiele wiadomo ale mam świadomość, że może to być lipa w szczególności przy zakupach online gdzie nie ma możliwości przymierzenia się do sprzętu. Ogólnie eksperymenty kosztowały mnie drożej niż podobny markowy sprzęt i tu nie jest mowa tylko o łukach. Stingera używkę w pełni sprawną masz za kilkaset złotych mniej niż nówkę, różnice możesz dołożyć do osprzętu ale każdy robi tak jak mu się wydaje najlepiej i najkorzystniej finansowo w danym momencie. Przy łucznictwie bloczkowym nie ma limitu, samo dopasowanie spustu jest masakrą finansową, szkła do lipka to też nie łatwy temat, przeziernik ze szkiełkiem kolejny i tak suma do sumy i się robią tysiące. Oszczędź sobie irytacji i trochę kasy i kup polecany sprzęt albo nawet lepszy niż polecany ale używany.

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2019, 12:20:40 pm »
(...)
Nie sądzę, by te 2 łuki dzieliła jakaś przepaść jakościowa. Zawsze do tego Man Kunga można dokupić lepsze oprzyrządowanie, a i tak będzie taniej niż koszt Stringera.
Uważam zresztą, że ważniejszy od sprzętu jest człowiek, który się nim posługuje.

Mylisz się Szanowny Kolego.
Te łuki dzieli przepaść... albo inaczej to ujmę - wszystko zależy od Twoich oczekiwań odnośnie strzelania z bloczka. Z PSE (z budżetowym osprzętem) jesteś w stanie (np: na 20 m) bez dłuższego treningu umieścić 6 strzał w kole o średnicy 5-6 cm t to jest powód do zadowolenia, w Man Kung cieszysz się jeśli trafisz w tarczę 40x40 cm - radość ze strzelania podobna. Świadomie trywializuję i wyolbrzymiam ale naprawdę to tak wygląda. Co do "przepłacania za firmę" - to cały sprzęt w tej branży kosztuje "absurdalnie drogo" - no ale to norma przecież przy sprzęcie "specjalistycznym". Z Twoich wypowiedzi na forum wnioskuję, iż już raz "zaoszczędziłeś" i kupiłeś łuk "plastikowy" nie trzymający nastawów itd. - nie podążaj tą drogą.
Jeśli byś chciał kiedyś zobaczyć różnicę pomiędzy strzelaniem z "nołnejma", a strzelaniem z choćby PSE to podtrzymuję moje zaproszenie :) - mam kolegę, który strzela z chińczyka i myślę, że mógł by Ci go pokazać, czy dać pomacać. A PSE też się znajdzie na stanie ;)
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2019, 03:10:23 pm »
@Smox,
przychylam się do tego co pisze Rage.

W bloczku tak naprawdę, liczy się dobry napęd, czyli łuk.
Osprzęt możesz mieć bardziej budźetowy,
ale łuk musi pracować precyzyjnie i "miodnie" :)
Zupełnie inaczej się strzela.
W końcu to łuk trzymasz w ręku, nie celownik czy podstawkę.

Trochę inaczej się strzela z Carbon Knight-a niż z mojego Diamonda 
chociaż oba miały tę samą widełkową podstawkę.
W każdej chwili bym się zamienił :)

Celownik to tylko punkt odniesienia, można i bez niego
ale camy, cała rama i ramiona muszą pracować miodnie żeby strzał był przyjemny :).


To trochę jak jazda mercedesem,
można z GPS(dobry osprzęt) można z Mapą na kolanach(budżetowy),
ale jazda jest zupełnie inna niż Cinquecento :)
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 03:38:25 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2019, 03:37:05 pm »
Kolego stan-czyk od czterech miesięcy zbieram informacje jaki najlepszy łuk kupić na początek. I zdecydowanie mogę potwierdzić,że najlepszym wyborem jest pse stinger Extreme oczywiście patrząc na budżet do 2000. Zadzwoń do sklepu łuczniczego ja tam dogadałem pse-a w bardzo dobrej cenie z osprzętem oczywiście na początek. Pozdrawiam

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2019, 05:40:01 pm »
Dziękuję Panowie za porady odnośnie wyboru łuku. Głupotą z mojej strony byłoby uważać, że wszyscy się mylą, a ja mam rację. Podjąłem decyzję i biorę PSE Stinger Extreme :)

« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2019, 06:30:00 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

humungus

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2019, 08:05:57 pm »
nie omieszkaj opisać wrażeń, jakie będa wynikały z przesiadki na ten łuk, jako że jeszcze stoję przed zakupem sprzętu, bardzo interesują mnie takie sytuacje :)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2019, 08:19:44 pm »
@humungus Nie musisz czekać na wrażenia, kolega smox jeśli się już przesiądzie,
to z plastikowego łuku dla dzieci, na prawdziwy.
To tak jakbyś się przesiadł z plastikowego samochodziku zabawki na akumulatory
na prawdziwy samochód z silnikiem :)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 04, 2019, 09:16:00 pm »
Panowie, różnica pomiędzy sklepowym Wildhornem, a tym po przeróbkach jest olbrzymia. Pierwsze strzelanie było na 10m do pudła po obudowie do komputera z naklejoną tarczą formatu a4. Strzelaliśmy "z palców" strzałami dołączonymi do zestawu, które ciągle spadały z gumowej podstawki. Celownik był taki jak przy łuku Poe Lang mocowany w majdanie. Sukcesem było trafienie w pudło, więc zmniejszyliśmy dystans do 5m. Było lepiej i zaczęliśmy trafiać w tarczę. Oczywiście były jakieś postępy w miarę nabierania wprawy, ale szału nie  było :)

Po przeróbkach zazwyczaj trafiam z 5m w środek tarczy (tarcza na 18m, środkowe kółko ma 4cm). Z 10m rzadko nie trafiam w kółko 8cm. Z 15 - 20m mieszczę się w tarczy (20cm), chociaż bywa też, że nie trafię w tarczę.
Sądzę, że jak na łuk dla dzieci nie jest tragicznie :)

Dodam, że siła naciągu do 29 Ibs, to bzdura. Nie wiem jaka była początkowo, ale teraz po wzmocnieniu ramion wynosi ~ 25 Ibs. Planuję dojść do tych 29 Ibs, tylko nie wiem na razie jak to zrobić. 3 mm PCV jest za słaby.


« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 06:25:42 am wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy .. pancerny , ale celny .. w niskiej cenie .. ?!? ..
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2019, 08:54:17 am »
Dodam, że siła naciągu (...) po wzmocnieniu ramion wynosi ~ 25 Ibs.
Planuję dojść do tych 29 Ibs, tylko nie wiem na razie jak to zrobić. 3 mm PCV jest za słaby.

Paski laminatu szklanego albo karbonowego :)
Tylko czy to się opłaca.
Albo laminat z jesionu sobie zrób, jeśli chcesz się dalej bawić.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.