Autor Wątek: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo  (Przeczytany 4851 razy)

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« dnia: Luty 02, 2019, 06:51:29 pm »
Hej,
2 lata temu miałem core hit bodajże 66" z 30lbs. Jestem wysoki jakieś ~185 z tym że nie mam wycwiczonuch tych mięśni i ten naciąg był trochę zbyt duży w skutek czego też poddałem się. Nie daje mi to jednak stałe spokoju i gdzieś ciągle jest ta chęć do łucznictwa. Przez całe życie była więc mam pytanie do Was forumowiczów. Rozejrzałem się troszku i zastanawiam się nad jednym z dwóch.

Mianowicie samick Polaris 68" jakoś 26lbs lub SF optimo z tym że z tym naciagiem jest jedynie wersja 70". Chyba starczyłoby na początek. Myślałem o nie składanym, jednak jest to wygodne plus mogę w razie czego po czasie wymienić ramiona na mocniejsze. No i też na forum dużo było o tym iż lepiej jest kupić na rozpoczęcie dłuższy że względu na to że jest stabilniejszy i łatwiej się troszkę naciaga jednak.
Ogólnie rozglądam się za sprzętem w centrum łucznicznym, jakoś najbardziej mi tam wszystko przypada do gustu.
Strzały musiałbym mieć 30" tak podejrzewam?
Jestem otwarty na propozycje i rady.  ;)

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2019, 06:57:58 pm »
Ja mam 184cm wzrostu i naciąg długości 30" przez co z łuku 70" o sile 34# robi mi się minimalnie (w zależności od majdanu) 40# jeśli twój łuk był jeszcze krótszy a długość masz podobną to może się okazać że wcale nie będzie za ciężko jeśli złożysz 72" z ramionami 36 - 38# na przykładowo 30" długości naciągu.
Zmierz się dokładnie, to podstawa.
Pozdr.

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 10:53:07 am »
Powiem krótko Panie z brudką ;)
Jakość wykonania:
1.Samick Polaris
2.SF Optimo+
3.Core -Jandao
Co do siły nie przeholuj bo po łuczysz z dwa razy, kontuzja i po zawodach.
Za silny, będziesz popełniał błędy i utrwalał je a potem się oduczyć to droga po szkle.
Siła naciągu na początek 26 potem dokupisz ramiona do samica są po 100 złościszy
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 11:00:33 am wysłana przez Akama »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 12:50:56 pm »
Dzięki bardzo wezmę to pod uwagę napewno. Widzę że SF optimo 26lbs jest przy 70 i 68" dostępny. Zastanawiam się czy 68 starczy. Bo właśnie jak mówiłeś mogę później kupić ramiona dłuższe i mocniejsze.
Też pytanko, czy strzały z włókna szklanego będą na początek w porządku czy lepiej odrazu celować w karbo?

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2019, 02:01:28 pm »
"Zmierz się dokładnie, to podstawa." a będziesz wiedział czy 68, czy 70".

Munin

  • Gość
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2019, 02:17:43 pm »
Nie! Włókno szklane jest be. Ciężkie i kruche. Karbon lub aluminium.

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2019, 08:05:07 pm »
Na pierwsze wybrałem karbonowe Easton Inspire, stosunek cena/jakość przy tym sporo wytrzymują zwłasza na początku gdy nie zawsze trafisz i są po 21zl za sztukę ( kup od razu 6 bo inaczej będziesz biegał co chwilę do tarczy ) szklaki to porażka właściwości cegły do tego strzępia się, nie ma co oszczędzać zwłaszcza na swoim zdrowiu.
Koniecznie pomiar siebie ( wzory są na forum i reszta niezbędnych info w postaci poradnika wraz z ustawieniami http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7409.0 i jeszcze tu http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=7416.0
Samic to łuk który ciężko rozwalić do tego jakość jak na pierwszy.
Występuje w długościach 48", 54", 58", 62", 64", 66", 68", 70"
Nawet jak ci wyjdzie 68" nie musisz kupować od razu Max lb. maksymalne sily są dostępny tylko przy długościach 68 i 70" a na to masz czas, najpierw postawa i technika, celność przyjdzie z czasem i jest wynikiem końcowym wiec nie staraj się w 10 trafiać tylko skup się na tych dwóch sprawach. Aluminiowe są do kitu jak nie trafisz jest szansa że wykrzywi się i do wywalenia a kasa leci na nowe. Rozgrzewka przed każdym strzelaniem po parę min.  Jak masz faktycznie 185 wz. to długość naciągu 29" i bierz łuk o długości 70" na bank.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 08:09:29 pm wysłana przez Akama »
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 04, 2019, 02:42:16 pm »
Wreszcie udało się zmierzyć. Wzrostu mi wyszło 183, za to zdziwiłem się co do rozpiętości ramion, która wyszła 191cm. Fakt faktem zawsze miałem długie ręce  :D

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 04, 2019, 03:03:28 pm »
W takim razie, prosty szacunek wg. wzoru już daje Ci prawie 30.4" naciągu, co oznacza, że:

1. Na palcach będziesz miał ok 4-6LBS więcej niż napisane na ramionach (trzeba pamiętać przy wyborze ramion).
2. Lepiej żebyś kupił łuk 70" albo i 72" (ale tu już koszta i majdanów już nie ma tak dużo do wyboru)

A jak będzie w rzeczywistości to się dopiero okaże jak się złożysz do strzału.
Ja mam 180 wzrostu z wzoru wychodzi że powinienem mieć w okolicy 28" naciągu
a w rzeczywistości wyszło że mam nieco poniżej 29.

Najlepiej jakbyś miał gdzie postrzelać na sprzęcie klubowym,
bo wtedy mógłbyś popróbować, jaka siła ramion będzie dla Ciebie dobra.
Bo może się okazać, że i 24# to jest za dużo na początek.

Zwłaszcza jak chcesz kupić "Samicka".
Te łuki lubią się szybko utwardzać po przekroczeniu 28" naciągu, i zasada +2LBS na +1" naciągu przestaje obowiązywać
i może się okazać że z ramion 26LBS na palcach będziesz miał 32# a to dużo jak na początek.

Ja zmieniałem ramiona z 22# na 26# bo mi się wydawało że będzie ok.
Ale równocześnie zmieniłem też postawę, wydłużył mi się naciąg i w efekcie 26# okazało się za mocne.
Teraz strzelam z 24# ramion a na palcach mam 27#

Jeśli kupisz sobie za mocny łuk na początek, nauczysz się źle strzelać,
bo zamiast przyjmowania prawidłowej postawy nauczysz się radzić sobie/walczyć z łukiem,
a potem będzie się ciężko tego oduczyć.

Od jakiegoś miesiąca obserwuję to w klubie na żywo :)
Przyszło do nas dziewczę z hunterem 35# i się z nim mocowała.
Zmieniła na łuk słabszy, 28# i dalej ma problemy z prawidłową postawą.
Dopiero 26# okazało się w sam raz.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

burza.burzynski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 87
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2019, 03:06:24 pm »
Nie widziałeś jaki masz dokładnie wzrost? Dobra, wzrost naprawdę daje pomiar tylko orientacyjny, to taki patent żeby sobie sklepy nie musiały ludźmi głowy zawracać...
Po rozpiętości ramion mierzonej od czubków środkowych palców, dzieląc przez 2.5 można już mniej / więcej określić twoją długość, ale to też metoda średnio dokładana.
Najlepsza metoda to mierzenie na lekkim łuku z strzałką lub specjalną miarką - naciągasz, kotwiczysz a druga osoba zaznacza flamastrem na promieniu punkt buttona. Ewentualnie możesz też zmierzyć odległość od dłoni z wewnętrznego punktu między palcem wskazującym a kciukiem do kącika ust za pomocą sznurka, jeden koniec wkładasz w rękę łuczną i zaciskasz w pięść, dłoń możliwie mocno pięścią dociskasz do ściany ręka musi być wyprostowana, bark musi być nisko - ma to przypominać postawę łuczniczą, napinasz sznurek drugą ręką i dociągasz do kacika ust, palcem zaznaczasz sobie punk i mierzysz ten sznurek.
Z twojej rozpiętości wychodzi że masz 30 cali z kawałkiem.
PS. czy sprawdziłeś oko dominujące?

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2019, 04:23:25 pm »
Jakoś tak się nie mierzyłem długi okres czasu ;d A oko dominujące to prawe.

Naprawde dziękuję wszystkim za pomoc bo już o wiele bardziej wszystko mi się układa w głowie.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2019, 08:22:57 pm »
Po rozpiętości ramion mierzonej od czubków środkowych palców, dzieląc przez 2.5 można już mniej / więcej określić twoją długość

To w centymetrach.
Jak w calach to jeszcze raz dzielimy przez 2.54
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

NightShade

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2019, 09:37:26 am »
Zdecydowałem się na SF Optimo 70" 26lbs. Co do strzał to znalazłem coś takiego
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/1139,strzala-karbonowa-avalon-hybrid-par-600-i-800 parametr 600 ma 31 cali
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/971,strzala-karbonowa-avalon-tyro-par-600-do-1500-hit tu tak samo


Ogólnie odrazu mówię że praktycznie wszystko zakupuje w sklepie robin hooda (akcesoria), jednak łuk zamawiam stąd ponieważ jest akurat ta wersja co chcę. Ewentualnie strzały mógłbym od robina tylko tyle tam tego że się pogubić można  ;D

Czy 600, 31 cali będzie okej i czy w ogóle brać pod uwagę te strzały?

Edit: Zakupy zrobione, zadzwoniłem do sklepu to mi doradzili co i jak co do strzał. Nie było tak strasznie. Jednak łuk i strzały w "sklepłuczniczy".
Teraz tylko czekać, najgorsze ;d

Dziękuję wszystkim za pomoc :D Mam nadzieję, że kiedyś to ja będę mógł służyć komuś radą  :P
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2019, 11:34:07 am wysłana przez marcimak »

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2019, 01:11:53 pm »
Strzały 600/31" wydaje się że powinny Ci się sprawdzić,
biorąc pod uwagę wszystko co wcześniej pisałeś.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

danon83

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zapytanie o sprzęt. Samick/SF Optimo
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2019, 04:31:22 pm »
ja calkiem niedawno kupilem core hita
mam 183cm wzrostu i 110kg wagi.
majdan 24" za 110zl i ramiona core hit 38# 68" za 129zl....
strzaly to karbonki avalon hybrid 600 po 13zl/szt. w centrum luczniczym wszystko kupione...i teraz powiem tak:
łuk petarda niesamowita ale na początek stanowczo za mocny....kupuj poniżej 30#
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2019, 04:43:20 pm wysłana przez danon83 »