Autor Wątek: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki  (Przeczytany 1666 razy)

humungus

  • Gość
cześć

czytam tu trochę i w głowie powoli konfiguruję sprzęt co by na wiosnę zakupić już jakiś zestaw

zastanawiam się nad dwoma podstawkami - interesuje mnie raczej strzelanie do tarczy ( na początek na działce - na 18m - taką mam możliwość) a potem może zapisać się do jakiejś sekcji - podobno jest we Wrocławiu bloczkowa


waham się miedzy dwoma różnymi podstawkami:

blaszka http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/1201,podstawka-do-luku-bloczkowego-spot-hogg-edge-rh


widełki /blaszka

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/463,spot-hogg-infinity


chciałbym kupić coś czego nie będę musiał za parę miesięcy wymieniać - bo się rozleci itp. jak oceniacie takie podstawki widełkowe z możliwością montażu blachy? jeśli chodzi o celność, funkcjonalność?

i do tego poprawka na to, że jestem całkiem zielony :)

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2019, 11:47:49 am »
Ja ogólnie wolę podstawki opadające, ale jakbym miał wybierać z tych 2 to wybrałbym raczej Edge. Z blachy czasem strzała spada przy naciąganiu, a i sama blacha potrafi po jakimś czasie pęknąć. Ale te modele bardzo dobre podstawki, będzie ciężko coś lepszego znaleźć.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2019, 03:02:04 pm »
Ja ogólnie wolę podstawki opadające, ale jakbym miał wybierać z tych 2 to wybrałbym raczej Edge. Z blachy czasem strzała spada przy naciąganiu, a i sama blacha potrafi po jakimś czasie pęknąć. Ale te modele bardzo dobre podstawki, będzie ciężko coś lepszego znaleźć.

a jaką uczciwą podstawkę opadającą byś polecił dla świerzaka, tak żebym sobie krzywdy nie zrobił? dało by rade kupić coś nowego tak do 400zł?

jak widzę jest trochę więcej roboty z ustawieniem takiej podstawki. na początku chciałbym postrzelać na działce bez celownika ( przyczyny dwie: dawkowanie przyjemności no i kasa oczywiście) a instinctive shooterzy mocno korzystają z podstawek opadających jak widzę - nie ukrywam, że te głębokie widełki opadającej podstawki wydają się być bardzo bezpieczne - zwłąszcza na początek.
 
oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten typ podstawki w innych aspektach jest bardziej wymagający.


http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/461,podstawka-ripcord-code-red-opadajaca a taka opadająca nadał by się?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 03:06:48 pm wysłana przez humungus »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2019, 04:02:38 pm »
Nada się ale jest to podstawka typowo myśliwska. Mnie może nie słuchaj prawie wszyscy strzelają z blach tarczowo, ja z nich nie strzelam tylko dlatego że nie lubię jak mi strzała spada. Obecnie strzelam z NAP Smartrest ale nowe chyba już niedostępne.

Edit. teraz dopiero doczytałem że chcesz strzelasz bez celownika ;D W takim razie Ripcord tez się nada, to bardzo dobra podstawka.


Z drugiej strony jeśli docelowo chcesz skompletować zestaw typowo pod tarczę to lepiej dobra blacha ew opadająca z mikro.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 04:13:47 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


humungus

  • Gość
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2019, 10:06:26 am »
znalazłem swój stary wątek, wiec tu zadam pytanie,
niedawno przyszła do mnie paczka ze sklepu robinhooda z moim stingerem (nawet fajny rabat dostałem),

w przyszłym miesiącu zamierzam nabyć jakiś porządny celownik, tymczasem będę strzelał bez celownika,

potrzebuję wstępnie ustawić podstawkę - blaszkową, pod jakim kątem powinna być blacha względem strzały? i jakie macie metody na ustalanie wysokości/szerokości podstawki, gdzieś czytałem  że laser jest pomocny, mam akurat mały dalmierz laserowy który daje ładną linię na 100m

aaa jeszcze nie wiem czy dobrze widzę, blaszka mocowana na dwie śruby i nie jestem pewien czy to nie są gwiazdki? udało mi się ją dokręcić imbusem calowym, ale mam dziwne wrażenie, że klucz nie pasował idealnie jakby miał delikatny luz, nie mam lupy pod ręką, żeby to zbadać...
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2019, 10:11:43 am wysłana przez humungus »

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 25, 2019, 08:00:11 pm »
potrzebuję wstępnie ustawić podstawkę - blaszkową, pod jakim kątem powinna być blacha względem strzały?

30-35 stopni to dosyć optymalny kąt dla podstawki.

jakie macie metody na ustalanie wysokości/szerokości podstawki, gdzieś czytałem  że laser jest pomocny, mam akurat mały dalmierz laserowy który daje ładną linię na 100m

Nie baw się w lasery. Wysokość/szerokość najlepiej ustawić testem papierowym ,bo wtedy widać jak strzała wychodzi z łuku.
Poszukaj compound bow paper tuning.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 25, 2019, 08:04:18 pm »
Po pierwsze co do kluczy, to musisz mieć je w calach a nie metryczne. Co do wysokości blaszki, to wstępnie się przyjmuje , ze po położeniu na nią strzały ma być ona na wysokości otworu na śrubę,gdzie z drugiej strony przykręcany podstawkę .Ja do ustawienia podstawki oraz ustalenia miejsca gdzie zawiązać dloopa, używam ekierki luczniczej . Ale nie takiej z płaskim dłuższym ramienieniem, ale takiej gdzie te ramię ma kształt i średnice strzały . Do tego przydają się również poziomiczki zakładane jedocześnie na strzale i na cięciwę . Są takie zestawy poziomiczek z fajnym mocowaniem. Do ustawienia podstawki prawo lewo przydał by się laserek. Ale ja to ustalam wstępnie na oko, a potem wykonuje test papierowy. Wole to nawet od ustawiania laserem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

humungus

  • Gość
Odp: podstawka na początek - blaszka czy lepiej widełki z opcją blaszki
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 26, 2019, 04:38:25 am »
dziki za konkretne odpowiedzi:)

klucze mam calowe oczywiście

mam teraz odpuszczony łuk, próbowałem z ciekawości poruszyć śrubą od  naciągu ramion- strasznie dużo siły trzeba do tego przykładać - kluczem bez przedłużania rurką raczej będzie niewygodnie, aż boję się tym kręcić w przyszłości - mam wrażenie, że gwint na prawdę mocno dostaje, kilka śrub już w życiu odkręciłem, taki opór zawsze kojarzy mi się z urwaną śrubą
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2019, 10:26:06 am wysłana przez humungus »