Autor Wątek: Podstawka opadająca  (Przeczytany 2015 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Podstawka opadająca
« dnia: Luty 01, 2019, 08:29:51 am »
Cześć. Montował ktoś może podstawkę opadającą ( czyli praktycznie do łuków bloczkowych) do majdanu łuku klasycznego? Mój znajomy tak zrobił i twierdzi, że teraz jego łuk to bestia ;) Wiem tylko, że w turniejach jest zabroniona taka podstawka do łuku klasycznego.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Munin

  • Gość
Odp: Podstawka opadająca
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2019, 01:27:30 pm »
I tu mi się przypomina stary żarcik o rozmawiających dwóch paniach.
Mój mąż to anioł - mówi pierwsza.
Mój też nie mężczyzna - mówi druga.

Jeśli miał za nisko ustawiony nocking point to opadająca podstawka może zniwelować problem haczenia lotkami o podstawkę magnetyczną.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Podstawka opadająca
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2019, 06:55:19 pm »
Strzelać się będzie dało, nic więcej. W łuku klasycznym strzała mija majdan łukiem(„majtając” się jak ryba) dlatego tak ważne jest dobranie spinu i ustawienia buttonu żeby to wyjście było czyste i strzała nie haczyła o majdan lub podstawkę rwąc lotki. Zamontowanie podstawki bloczkowej sprawia ze strzała minie majdan ale jej lot będzie zaburzony przez brak czystego wyjścia spowodowanego buttonem i tym w jaki ruch wprawia strzałkę. Tutaj masz link do filmiku jak wyglada prawidłowe wyjście strzałki z klasyka https://youtu.be/wGNslUNBrEM
A tutaj masz filmik jak wychodzi strzała z bloczka z podstawki blaszkowej(na opadającej wyglada to tak samo) https://youtu.be/WXmvU6S7zDY
Luk bloczkowy pcha strzałkę w praktycznie prostej linii, w klasyku przez zwalnianie strzały palcami cięciwa nie pcha strzałki tak „prosto” jak w bloczku i dlatego używa się buttonu
P.s jestem bardzo ciekaw jak on to zrobił gdyż strzała w łuku klasycznym leży na podstawce dużo bliżej niż w łuku bloczkowym wiec samo założenie i ustawienie podstawki opadającej jest dla mnie wielka zagadka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)