Autor Wątek: Strzelanie do tarczy w lesie  (Przeczytany 5963 razy)

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2019, 03:12:01 pm »
"akamusiu" to ja zadałem to pytani. Po pierwsze znajomość leśników i myśliwych jest u nas znikoma jeśli chodzi o łuczników. Udałem się do nadlesnictwa w lesie w którym chcę strzelać. Ich odp. "Nie ma żadnego problemu by strzelać do tarczy zachowując ostrożność i nie niszcząc przyrody"

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 24, 2019, 11:31:43 pm »
Akama odpowiem na moim przykładzie , strzelam w lesie na terenie na którym kiedyś wybierano piach. Tak więc mam do dyspozycji tor prawie 90m długości i jakieś 20m szerokości. Kontakty z leśniczym bardzo dobre a jego syn załapał bakcyla i zakupił łuk. Teraz co do samego strzelania , był u nas przypadek że zgłoszono 2 osoby strzelające w lesie a problemem okazała się kusza która gość posiadał bez zezwolenia. Policjanci poprosili mnie o podpowiedz czy goście kłusowali czy tylko strzelali do celu ,strzały mieli tarczowe więc łucznik ze spokojem pojechał do domu zaś ,,kusznik" sprawa o nielegalne posiadanie. Tak więc nie ma co demonizować.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2019, 02:29:48 pm »
"akamusiu" to ja zadałem to pytani. Po pierwsze znajomość leśników i myśliwych jest u nas znikoma jeśli chodzi o łuczników. Udałem się do nadlesnictwa w lesie w którym chcę strzelać. Ich odp. "Nie ma żadnego problemu by strzelać do tarczy zachowując ostrożność i nie niszcząc przyrody"

I tak należy robić.Polecam również spotkanie z łowczym koła łowieckiego które gospodaruje ta tym terenie by zapobiec konfliktom jak zobaczą Cie z łokiem podczas ich prac gospodarczych w łowisku.Powiesz że uzgodniłeś w nadleśnictwie i sądzę że nie będzie problemu.Łowczy powie członkom koła że tu czy tam strzela pasjonat łucznik który się przedstawił i nie będziesz postrzegany negatywnie.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2019, 07:05:33 pm »
I tak należy robić.Polecam również spotkanie z łowczym koła łowieckiego które gospodaruje ta tym terenie by zapobiec konfliktom jak zobaczą Cie z łokiem podczas ich prac gospodarczych w łowisku.Powiesz że uzgodniłeś w nadleśnictwie i sądzę że nie będzie problemu.Łowczy powie członkom koła że tu czy tam strzela pasjonat łucznik który się przedstawił i nie będziesz postrzegany negatywnie.

Oj nie do końca mój szanowny kolego tak jest. Z mojego doświadczenia z Policją i Stażą Miejską nie ma najmniejszych problemów - a wprost przeciwnie, nie raz strzelałem niedaleko drogi, czy też obok jeziorka - podjeżdżali, pogadali - generalnie byli zainteresowani "łucznictwem", pytali o szczegóły. Natomiast "myśliwi" skłonni są raczej w łucznikach kłusoli upatrywać, są natarczywi, wpierniczają się z "paszczą" na "moje pole", kontrolują, straszą - generalnie agresja i straszenie kolegium.
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2019, 09:57:04 pm »
I tak należy robić.Polecam również spotkanie z łowczym koła łowieckiego które gospodaruje ta tym terenie by zapobiec konfliktom jak zobaczą Cie z łokiem podczas ich prac gospodarczych w łowisku.Powiesz że uzgodniłeś w nadleśnictwie i sądzę że nie będzie problemu.Łowczy powie członkom koła że tu czy tam strzela pasjonat łucznik który się przedstawił i nie będziesz postrzegany negatywnie.

Oj nie do końca mój szanowny kolego tak jest. Z mojego doświadczenia z Policją i Stażą Miejską nie ma najmniejszych problemów - a wprost przeciwnie, nie raz strzelałem niedaleko drogi, czy też obok jeziorka - podjeżdżali, pogadali - generalnie byli zainteresowani "łucznictwem", pytali o szczegóły. Natomiast "myśliwi" skłonni są raczej w łucznikach kłusoli upatrywać, są natarczywi, wpierniczają się z "paszczą" na "moje pole", kontrolują, straszą - generalnie agresja i straszenie kolegium.



Zadam pytanie...
Jesteś mysliwym?
Ja tak.
Jeśli delikwent ma namaszczenie nadleśniczego to mysliwi nie będą robić mu pod górę bo od nadleśnictwa w łowiectwie zalezy dużo lub wszystko-wieloletni plan łowiecki,roczny plan łowiecki i kary finansowe za jego niewykonanie po ocenę peawidłowości odstrząłów zwierzyny płowej...
NIe mamy już "kolegium".Jest sąd grodzki.
Po to tu piszemy o wszystkim by nie dać sie "zastraszyć".Dlatego właśnie idzie się do prezesa koła łowieckiego.Nie po prośbie a z poinformowaniem go o zgodzie nadleśniczego który jest AŻ gospodarzem lasu a myśliwy jest TYLKO dzierżawcą.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA