Autor Wątek: Strzelanie do tarczy w lesie  (Przeczytany 5945 razy)

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Strzelanie do tarczy w lesie
« dnia: Styczeń 31, 2019, 01:12:51 pm »
Koledzy czy wiecie jak leśnicy podchodzą do strzelania tarczowego w lesie oczywiście zachowując Maximus bezpieczeństwa

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2019, 03:45:54 pm »
Koledzy czy wiecie jak leśnicy podchodzą do strzelania tarczowego w lesie oczywiście zachowując Maximus bezpieczeństwa

Ktoś tu już pisał że spotkał się z leśniczym i nie było problemu,
ale pewnie wszystko zależy od człowieka.

Generalnie jak nie masz sprzętu myśliwskiego (ostrych grotów na strzałach),
to nie powinien się czepiać.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2019, 03:52:09 pm »
Warunkiem jest to że nie bedziesz w żaden sposób doprowadzał do uszkodzenia okrywy korowej rosnących drzew.
Oczywiście pobudzisz wyobraźnię strażnika leśnego czy leśniczego którzy widząc łucznika bedą mieli bardziej obawy o zwierzynę niż o drzewa i możesz być pewien że będziesz legitymowany.
 Zdrobiłbym to inaczej.Napisałbym oficjalne pismo do nadleśnictwa zawiadującego laskiem w którym chcesz strzelać,podasz kwaterę czy namiary gps,zapewnisz że to treningi tarczowe z zachowaniem dbałości o rosnące drzewa,przedstawisz się z imienia i nazwiska,adresu i myślę że nie powinno być problemu.Jeszcze lepiej to spotkać się z nadleśniczym i pogadać twarzą w twarz.
Dobrze jest równocześnie zawiadaomić koło łowieckie gospodarujące tym terenem bo jeśli spotkasz kiedyś myśliwego podczas treningu to miej pewność ze wezwie straż łowiecką.Ja bym tak zrobił.
Podsumowując.Masz zgode nadleśniczego,informujesz o tej zgodzie koło łowieckie i nie powinno byc problemu.Las to nasze wspólne dobro.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 11:12:09 am »
No i krew zalała przez takich kombinatorow i ich głupotę.
Czytanie nie boli a od kiedy jest wujek Google nie da się nie znaleźć info.
Wejdziesz do lasu z łukiem to kłusownictwo i nie istotne czy z tarcza !!
Poczytajcie panowie zanim zaczniecie takie głupoty wypisywac, co jeden to durniejszy a potem nie dziwota że wojna z leśniczymi i myśliwymi. CZYTANIE NIE BOLI RWA MAĆ.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2019, 01:01:39 pm »
Głupoty gadasz i tyle. Nie wiem kto Ci dał rangę moderatora, chyba żeś ją dostał z jakimś zasiłkiem.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2019, 02:19:29 pm »
Czyli majac penisa jesteś gwałcicielem?
Interesująca logika.

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2019, 03:24:38 pm »
No i krew zalała przez takich kombinatorow i ich głupotę.
Czytanie nie boli a od kiedy jest wujek Google nie da się nie znaleźć info.
Wejdziesz do lasu z łukiem to kłusownictwo i nie istotne czy z tarcza !!
Poczytajcie panowie zanim zaczniecie takie głupoty wypisywac, co jeden to durniejszy a potem nie dziwota że wojna z leśniczymi i myśliwymi. CZYTANIE NIE BOLI RWA MAĆ.

Pozwolisz ze nie wypowiem się na temat Twoich emocji choc jako lekarz miałbym do tego prawo...
Jako mysliwy -selekcjoner zaproponuje Ci bys się nie zabierał za ten temat bo jak widać to dla ciebie zbyt wysoka "matematyka".
Koledze pytajacemu opisałem coś z czym mam do czynienia.Ty ośmielony rangą moderatora nie dosc że jestś chamski to jeszcze piszesz bzdury.
Jak sam zauważyłeś "czytanie nie boli" wiec w tym tekscie http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180000651  jeśli choć masz  odrobinę honoru znajdz zapis że

Wejdziesz do lasu z łukiem to kłusownictwo i nie istotne czy z tarcza !!


i poprzyj swoje obelgi przepisami.


A za to

 
No i krew zalała przez takich kombinatorow i ich głupotę.
 głupoty , co jeden to durniejszy.

  przoszę byś mnie przeprosił bo jako 47 latek takiego goowniarstwa tolerował nie będę.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2019, 03:30:13 pm »
Akama zachowałbyś minimum kultury w swoich wypowiedziach ok?
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Akama

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 163
  • Szanowny tester kokosów oraz drinków z palemką
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2019, 08:41:26 pm »
Nie będę się licytował wiekiem normalnie śmiech na sali.
Strzelanie w lesie to brak odpowiedzialności choć by pod kątem wtargniecia osoby 3. I proszę mi tu nie mówić że to jak 1:1000. Zawsze na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo i rozsądek. A dla mnie jest to na pierwszym miejscu i bardzo poważnie podchodzę do tego tematu i żadne gadanie tego nie zmieni, łuk to nie zabawka.
Jak myślicie skąd zła opinia o łucznikach wśród leśnych i kołach strzeleckich ?
Nasłuchałem się od tej grupy podczas rozmow wystarczajaco aby reagować nerwowo i do tego brak wyobraźni jest przepisem na tragedię. Nie mam zamiaru świecić oczami, jak nie będziemy reagować na takie wyskoki nic się nie zmieni w tej kwestii i zamiast się obruszac polecam to sobie porządnie przemyśleć a nie rzucać się.
S. Polaris 70"/34#
NOVA Rest Magnetic
Black Sheep
Rugbii Finger Tab
Easton Inspire 630 carbon

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2019, 10:13:20 pm »
Widzę że dalej brniesz w temat o którym nie masz zielonego pojęcia.
Swoje chamstwo probujesz obrucić w troske o łucznictwo.Niestety efektu "klękajcie narody" nie odniosłeś.
Mając okazję do posypania głowy popiołem i przeproszenia mnie i innych userów stawiasz myśląc że ranga moda i twoja
pseudotroska na kogoś działa...
Las nalezy do wszystkich i należy z niego korzystać bo od tego jest.Aprobatę aktywności łuczniczej w lesie nalezy uzyskać od jego zarządcy.Tak to działa i widze chłopcze (coż nie okazałeś się mężczyzną mając do tego okazję by przyznać się do błądu chamstwa)
 i mówi Ci to praktyk znający temat leśny i łowiecki.
Pozwolisz że na tym zakończe moje dysputy gdyż nie widzę sensy na dalsze dyskusję z emocjonalnym dzieckiem.
Urągasz temu forum pełniąc funkcję moda.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2019, 01:33:25 am »
Powiem tak.
Zawsze się znajdzie nadgorliwy "stróż prawa" który Cię osądzi i skarze anim wylegitymuje ale to są wyjątki które należy piętnować czy też zwalczać aby dane grono zachowało twarz i wiarygodność.
Do tego w myśl Twojego rozumowania użytkownicy Wiślanej Ścieżki Łuczniczej oraz we Wrocławiu Ścieżki Łuczniczej na Osobowicach czy też Bydgoscy Łucznicy Tradycyjni którzy tylko w lesie trenują to nic innego jak wielkie siedlisko kłusoli.
Niestety to tak nie działa, mimo że w każdym środowisku znajdą się jednostki nieodpowiedzialne to strzelając po lasach w całej europie nigdzie nie miałem nieprzyjemnej przygody ze strażnikami leśnymi. Owszem legitymowanie było, seria pytań i odpowiedzi, po tym była już tylko swobodna wymiana zdań i demonstracja jak to działa. Sprawa jest prosta, jeśli zachowujesz się jak gówniarz jesteś traktowany jak gówniarz.

kahles

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 04, 2019, 03:05:21 pm »
Koledzy czy wiecie jak leśnicy podchodzą do strzelania tarczowego w lesie oczywiście zachowując Maximus bezpieczeństwa


Munin.Takie było pytanie Kolegi.Ja na nie odpowiedziałem.A Ty...?

ps.
W środowisku mysliwych za sam żart o "...środowisku kłusoli..." staje się na wokandzie a Ty lekkim duchem stawiasz takie tezy...
Złapałeś za rękę?
Nie każdy posiadacz łuku to ...łucznik.
Hoyt RedWRX Turbo 70# Carbon ProStack 8''
Hamskea Hunter Micro Hybrid
Hamskea  Hybrid Target Pro MicroTune
Axcel Accutouch Carbon Pro 0.19 AV41; Axcel Rheo Tech PRO 0.01'' 5pins;React H5
Scott Archery Little Goose
Carter Plain 1,VAPOR REALTREE XTRA

Munin

  • Gość
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 04, 2019, 07:15:27 pm »
Moje było odpowiedzią do Akamy ale nie chciało mi się cytować wywodu bo nie jest tego wart.
Uprzedzenia środowiska myśliwych (kochacie te podziały) w zasadzie mnie jako zawodowego myśliwego powinny interesować ale, że nie pracuję w Polsce to nie bardzo rozumiem żarty i uprzedzenia myśliwych.

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2019, 12:03:39 pm »
Może kolega Akama przesadza z "drinkami z palemką" stąd ta nadpobudliwość  :) Co do troski o kaleczenie drzew w lesie ............... normalny łucznik do drzew nie strzela bo strzały tanie nie są  :) A wtargnięcie osób trzecich? No cóż, może się zdarzyć wszędzie więc troska o bezpieczeństwo obowiązuje w każdej sytuacji.
PSE Stinger X

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Strzelanie do tarczy w lesie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2019, 12:40:54 pm »
Idąc tym tropem to 3/4 zawodów 3D i Field nie mogło by się odbyć. Organizując duże zawody na 80-100 osób nie mieliśmy problemu uzyskania zgody od nadleśnictwa na organizację zawodów w lesie.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)