Autor Wątek: Bear Species czy Pse Stinger Extrime  (Przeczytany 4269 razy)

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« dnia: Styczeń 29, 2019, 08:39:38 am »
Witam kolegów proszę o doradzenie  co wybrać jako bloczek do 3D Bear Species  czy Pse Stinger Extrime. Łuk w centrum łuczniczym jest w tej samej cenie w zestawie  Ale jako pierwszy bloczek co lepsze. Pozdrawiam

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2019, 09:05:03 pm »
Odpowiedź na Twoje pytanie Przemo80 widocznie nie jest prosta, skoro nawet doświadczeni strzelcy nic nie piszą. Wcale się temu nie dziwię, bo musiał by znaleźć się ktoś, kto strzelał z ww. łuków i ma porównanie.
Mnie doradzono kupno PSE stinger extrime 2018. Jednak zastanawiam się czy warto płacić za znaną markę i czy nie kupić np. zachwalanego zestawu Man Kung Basilisk.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2019, 09:33:34 pm »
Pytanie co to zestaw. Bear Species domyślam się że fabryczny RTH - tam jest wtedy osprzęt Trophy Ridge.
Pse Stinger Xtreme - jeżeli oryginalny zestaw fabryczny PSE (RTS) to porównywalnie. Jeżeli na tanim osprzęcie Maximal to wybrałbym Species z Bear.
A w ogóle to bym dozbierał i wziął Bear Approach bądż Approach HC

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2019, 09:36:25 pm »
Mnie doradzono kupno PSE stinger extrime 2018. Jednak zastanawiam się czy warto płacić za znaną markę i czy nie kupić np. zachwalanego zestawu Man Kung Basilisk.

PSE Stinger Xtreme jest na pewno lepszy jakościowo od wszystkich łuków produkowanych na Tajwanie. Jeżeli masz jednak ograniczony budżet bądźpo prostu nie chcesz więcej wydawać na łuk to Man Kung jest dobrym rozwiązaniem. Moim zdaniem lepiej wykonany od EK Archery (Poe Lang czyli np. popularny REX) czy też Hori-Zone, nie mówiąc o Topoint...

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2019, 10:06:43 pm »
Witam, miałem możliwość porównania stingera i bear approach (model miał 2 tłumiki). Bear miał brązowo-złote bloczki.
Mi bardziej przypadł do gustu approach. Według mnie ładniejszy (ale to rzecz gustu). Pod względem kultury pracy trochę lepszy bear. Według mnie najlepiej udać się do sklepu i porównać. A może zamiast w/w kupić używanego hoyta na ramionach xt2000 np. ultramaga. Bardzo solidne wykonanie, ata 36, wybaczalny i przynajmniej mój naprawdę celny. I do tego wyjątkowo cichy,
nawet gdy nie miał tłumików (obecnie mam stabilizator doinker dish hunter 6cali, tłumiki hoyta na ramionach). Mam porównanie w/w do hoyt podium (chciałem kupić używkę) i mój był zauważalnie cichszy i jakby bardziej kulturalny (miałem już w/w wygłuszacze). O dziwo celnością nie ustępował ale to było 18metrów. Warto przestudiować zagraniczne fora - ogromna skarbnica wiedzy.
Pozdrawiam
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 30, 2019, 07:35:31 am »
Dziękuje koledzy za odpowiedź. Jak byście mogli zerknąć na stronę centrum łuczniczego i zobaczyć co warto zmienić w zestawie Pse Springer Extreme. Pozdrawiam

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 30, 2019, 07:37:27 am »
Sorry za literówkę oczywiście chodzi o STINGER EXTREME

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2019, 03:12:18 pm »
Jak byście mogli zerknąć na stronę centrum łuczniczego i zobaczyć co warto zmienić w zestawie Pse Springer Extreme.

Przemo ja bym tam zmienił wszystko co ma Maximal w nazwie, tylko peepa ew. można by zostawić.
Tylko wtedy to się nie opłaca kupować zestawu tylko golasa i osprzęt dokupić.

Strzał bym nie brał, bo skoro to Savage, to najmniej spin będzie 400, no chyba że nie masz problemu z 60# naciągu.
Jeśli mniej, to strzały będą za twarde. Spust pewnie jest jakiś najtańszy, też bym nie brał. Kołczan myśliwski, do wyrzucenia, chyba że zamierzasz biegać z nim po lesie. Jeśli nie, to stabilizator 6" też jest bez sensu. Podstawka ciasteczko, też do wymiany. Praktycznie zostaje tylko peep i pętelka :).

Jak w zestawie, to już bym chyba wolał tego Bear Cruzer G2 wziąć z tym co jest.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2019, 03:14:18 pm wysłana przez doozers »
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Tevek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2019, 06:05:22 pm »
Species nie mialem w reku wiec nic poza opiniami z neta powiedziec nie moge. A opinie ma dobre/bardzo dobre. Nie zmienia to faktu ze approach wygrywa w kazdym zestawieniu na forach czy zestawieniach w propozycjach beara na 2018 jako najlepszy stosunek ceny do jakosci. Sam kupilem approacha single cam i sobie go chwale. Co prawda od razu wrzucilem drugie tyle co luk kosztowal w osprzet (celownik/podstawka/spust).
Ze stingera strzelalem na kursie ibep kilka razy i bardzo przyjemnie sie z niego strzelalo. Minus taki ze byl odpuszczony na ok 55-60# ale kultura pracy i wyprofilowanie bardzo przyjemne.

Mysle ze co bys nie wzial to bedziesz zadowolony. Kwestia tylko czego oczekujesz i jak czesto/ambitnie chcesz strzelac bo to juz zdefiniuje troche akcesoria...

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 31, 2019, 06:53:54 am »
Cześć jeśli chodzi o to jak często będę strzelał to na pewno na początek nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Co na pewno trzeba wymienić i najlepiej jak byście brali pod uwagę sprzęt do stringera z centrum łuczniczego

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2019, 10:08:10 am »
Musisz określić budżet wtedy koledzy będą mogli coś podpowiedzieć, chociaż znając życie to i tak go pewnie przekroczą o 100% albo i więcej  ;D
PSE Stinger X

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2019, 03:40:41 pm »
Musisz określić budżet wtedy koledzy będą mogli coś podpowiedzieć, chociaż znając życie to i tak go pewnie przekroczą o 100% albo i więcej  ;D

Budżet to mało, powiedz jeszcze co chcesz z tym łukiem robić, rekreacyjnie do tarczy popykać, czy chcesz trenować na zawody field, czy chcesz się uczyć do polowania i biegania po lesie. Bo wtedy inne osprzęty będziesz potrzebował.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Przemo80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2019, 05:03:51 pm »
Cześć teraz będę strzelał tylko do tarczy ale kiedyś może 3D. Dziś sklep łucznicy zaproponował mi Stingera z oryginalnym osprzętem do tego spust tru fire wszystko w przystępnej cenie. Faktycznie Maximal to jakieś słaby sprzęt

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2019, 09:11:10 pm »
Faktycznie Maximal to jakieś słaby sprzęt

Bez przesady. Jak strzelec dupa to i z armaty w stodołę nie trafi  ;D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2019, 09:14:31 pm wysłana przez B-52 »
PSE Stinger X

Rage

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
    • Stowarzyszenie KATANA Tarnobrzeg
Odp: Bear Species czy Pse Stinger Extrime
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2019, 11:43:35 pm »
Cześć teraz będę strzelał tylko do tarczy ale kiedyś może 3D. Dziś sklep łucznicy zaproponował mi Stingera z oryginalnym osprzętem do tego spust tru fire wszystko w przystępnej cenie. Faktycznie Maximal to jakieś słaby sprzęt

Szanowny Kolego - nieważne jaki osprzęt weźmiesz...i tak zapewne (jak się wciągniesz w łucznictwo) bardzo szybko go wymienisz na lepszy/x razy droższy  ;) tak to w tym zboczeniu jest. Znam tylko jednego "bloczkowca", który jak skompletował (budżetowy) sprzęt to nic nie zmienia i próbuje z niego wycisnąć "ostatnie soki", reszta (łącznie ze mną) cały czas coś dokłada/modyfikuje i szuka swojego "świętego Grala".
Tatsuhebi yumi #58 :)
PSE Brute Force '17
Axcel AccuTouch Carbon Pro x41
Ripcord Code Red
Stan sx3