Autor Wątek: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.  (Przeczytany 7828 razy)

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 05, 2019, 03:33:12 pm »
Smox, czemu chcesz drewniane strzały do bloczka?
Ciężkie toto i łamliwe.

Do tego co masz to bym kupił Avalon Tyro karbony (przyzwoicie zrobione, lekkie i wytrzymałe)
nie wiem jak u Ciebie z długością naciągu,
ale dajmy na to, że masz do 29", zatem strzały 30" spin jakieś 800 i będzie git.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 05, 2019, 05:35:34 pm »
Wiesz co Doozers, nie będę kupował strzał do tego Wildhorna. Skróciłem dzisiaj te strzały co mam Carbon Tiger Archery i dla córki wystarczą.
Lepiej kupię nowe dla siebie do Stingera :)
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Munin

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 06, 2019, 02:09:29 am »
Bierz karbon ponieważ jest jednorodny i o niebo lżejszy od drewna, od biedy aluminium ale ja fanem nie jestem.

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 16, 2019, 07:15:17 pm »
Ostatni mój wpis dotyczący tego "łuku". Miałem prostować ramiona metodą Marcina Borowskiego, ale wpadły mi w ręce grubościenne karbonowe rurki, więc je wykorzystałem. Po tym zabiegu zaczął wyginać się majdan, więc go usztywniłem. Siła naciągu wzrosła do 35 Ibs, ale zmniejszyłem do wydawałoby się bezpiecznych 27 Ibs. Po kilkudziesięciu strzałach pękło jedno ramię. Nie warto tego naprawiać.
Podsumowanie - Crosman Wildhorn, to zabawka dla dzieci i tak trzeba go traktować.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

humungus

  • Gość
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 16, 2019, 11:00:13 pm »
wiedza kosztuje, także twój czas - czas to pieniądz poświęcony na naukę, jak to mawiali więc zapłacę ci czasem "mój jest wyjątkowo cenny" :)) ;D

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 17, 2019, 05:32:30 pm »
Ostatni mój wpis dotyczący tego "łuku". Miałem prostować ramiona metodą Marcina Borowskiego, ale wpadły mi w ręce grubościenne karbonowe rurki, więc je wykorzystałem. Po tym zabiegu zaczął wyginać się majdan, więc go usztywniłem. Siła naciągu wzrosła do 35 Ibs, ale zmniejszyłem do wydawałoby się bezpiecznych 27 Ibs. Po kilkudziesięciu strzałach pękło jedno ramię. Nie warto tego naprawiać.
Podsumowanie - Crosman Wildhorn, to zabawka dla dzieci i tak trzeba go traktować.
Jak mówisz zabawka dla dzieci.
Ale jak już ją masz to zreanimuj nie dla córki czy dla siebie... nie na sprzedaż... tak o jak ktoś ciekawy będzie jak się strzela żeby nie dawać do ręki łuku który może uszkodzić... Guma od gaci więc też bezpieczna.
Jak już się zdecydujesz na 'prostowanie' ramion to po zabiegu na czas przechowywania odkręć ile się by się znowu nie wypaczyły. Przed strzelaniem 5-6 obrotów i gotowe.
ZDECYDOWANIE JEDNAK NIE POLECAM TEGO "ŁUKU" NA POCZĄTEK. LEPIEJ UŻYWANY MARKOWY ŁUK Z DOLNEJ PUŁKI - TRAFIAJĄ SIĘ TAKIE W ZESTAWIE CZASEM ZA MNIEJ NIŻ 1000.
Pozdrawiam.
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 17, 2019, 06:21:45 pm »
ZDECYDOWANIE JEDNAK NIE POLECAM TEGO "ŁUKU" NA POCZĄTEK. LEPIEJ UŻYWANY MARKOWY ŁUK Z DOLNEJ PUŁKI - TRAFIAJĄ SIĘ TAKIE W ZESTAWIE CZASEM ZA MNIEJ NIŻ 1000.
Pozdrawiam.
Crosman Wildhorn wyzionął ducha, więc oprócz Stingera dla siebie muszę kupić coś dla córki. Znalazłem taki - Barnett Vortex Compound 19-45lbs. Będzie ok?
Stingera chciałbym ustawić "pod siebie", a jakiś mniejszy łuczek ustawić "pod córkę".
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 06:30:25 pm wysłana przez smox »
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 17, 2019, 06:41:29 pm »
u nas w dziale giełda jest cos takiego: https://www.olx.pl/oferta/luk-bloczkowy-hoyt-avenger-xt1000-50-CID767-IDyER9N.html
Może zejdzie z ceny bo to już starsza konstrukcje ale na pewno lepszy niż jakiś barnett...
Albo śledź giełdę tu i na facebooku. Czasem coś naprawdę fajnego się trafia.

edit:
W sumie na sklepierobinhooda jest ten barnett... i nie drogi. Warto by zadzwonić do Łukasza i spytać jak z wykonaniem i ewentualną gwarancją.... 449zł to nie tak wiele aż....
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2019, 06:46:52 pm wysłana przez Marcin Borowski »
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 23, 2019, 07:53:41 pm »
Crosman Wildhorn wyzionął ducha
Nie dawał mi spokoju ten zepsuty Wildhorn, a że jestem zapalonym majsterkowiczem, więc postanowiłem go naprawić. Połamane ramiona zastąpiłem dociętymi ramionami ze starych nart.
Musiałem jednak przerobić mocowania, bo oryginalne ramiona były wygięte, a narty jak wiadomo są w miarę proste. Bloczki, cięciwa i sznurki pozostały te same. Musiałem też wzmocnić majdan, bo strasznie się wyginał. Nawet po wzmocnieniu ustawienie większej siły naciągu jest ryzykowne i pozostałem przy 25 lbs. Po tych wszystkich zabiegach łuczek strzela. Rewelacji nigdy nie było i nie ma teraz, ale chociaż to 25 lbs jest stałe i cięciwa nie robi się wiotka po kilkunastu strzałach.
Właściwie, to jestem zadowolony z tego co wyszło. Córka ma własny łuczek i jest ok.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 24, 2019, 10:02:53 am »
Jest na rynku porządny łuk dla rosnących dzieci DIAMOND ATOMIC - http://diamondarchery.com/atomickids/landingpage/
MOIM ZDANIEM nic lepszego nie ma na rynku. Mogą strzelać z niego prawie niemowlaki i na upartego dorośli. Mam poprzednią generację tego bloczka. Znakomicie sprawdził się na obozie sportowym jako zajęcie uzupelniające dla młodszych dzieci. Jeden nieduży wydatek na lata. Porządnie wykonany. Jedyne co pęknie to koledzy i kolezanki z zazdrości!!! Inne luki to jednorazowe zabawki.

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 24, 2019, 11:03:29 am »
Jest na rynku porządny łuk dla rosnących dzieci DIAMOND ATOMIC - http://diamondarchery.com/atomickids/landingpage/
Inne luki to jednorazowe zabawki.

Tu bym się trochę nie zgodził, PSE Miniburner to nie jest zabawka ;)
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

Ełczanin

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Łuk bloczkowy Crosman Wildhorn.
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 24, 2019, 04:22:15 pm »
Pisałem o tym łuku, który dobrze znam. Ostatnio nie chce mi się przeglądać internetu więc nie jestem na bierząco. Mam skompletowany przyzwoity zestaw łuków bloczkowych i na razie mi to wystarczy. Wyraziłem tylko swoją prywatną opinię. Nic więcej. Nie jestem powiązany z żadną firmą łuczniczą ani nie uważam się za eksperta w dziedzinie łucznictwa. Po prostu tylko strzelam. Jeśli na rynku są inne łuki to trzeba je kupić i wypróbować-strzelać. Czym więcej tym lepiej. Od przybytku głowa nie boli. Ja strzelam ze wszystkich swoich zależnie od nastroju. Oprócz tego dziecięcego oczywiście. NIE MA DOBRYCH TANICH RZECZY!